728 x 90

حمايت جهاني از مقاومت ایران,

ملاقات مریم رجوی با ژرارد دپره رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا

-

ملاقات مریم رجوی با ژرارد دپره رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا
ملاقات مریم رجوی با ژرارد دپره رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا
دکتر ژرارد دپره، وزیر دولت در بلژیک و رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا و نایب رئیس کمیسیون بودجه این پارلمان در روز ۱۱نوامبر با مریم رجوی در محل اقامتشان در اورسوراواز دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار، آقای دپره که مشاوران پارلمانی و مطبوعاتی وی در بروکسل او را همراهی می‌کردند، پیروزی بزرگ مجاهدین و مقاومت ایران در انتقال مجاهدان اشرفی از لیبرتی به اروپا را به خانم رجوی تبریک گفت و تاکید کرد گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا که از حمایت بیش از ۳۰۰ نماینده پارلمان از گروه‌های مختلف سیاسی است و طی سال‌های متمادی برای سلامت و حفاظت این رزمندگان آزادی مردم ایران تلاش کرده بود، از اینکه به‌رغم شهادت‌ها و جراحت‌ها و محرومیت‌های بسیار این فرزندان از خود گذشته مردم ایران به مکان امنی انتقال یافته‌اند، ابراز خشنودی کرد.
آقای دوپره همچنین همبستگی نمایندگان پارلمان اروپا با جنبش دادخواهی مردم ایران برای محاکمه و مجازات آمران و عاملان قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ را به مریم رجوی ابراز کرد. وی تاکید کرد که حمایت زیادی در پارلمان اروپا برای تغییرات دمکراتیک در ایران وجود دارد.
 
 
مریم رجوی ضمن تقدیر از رئیس گروه دوستان ایران آزاد و پارلمانترهای اروپایی عضو این گروه، توجه به وضعیت وخامت یابنده حقوق بشر در ایران و گسترش حرکت‌های اعتراضی مردم در سراسر کشور از سوی اتحادیه اروپا و مشروط نمودن هر‌گونه پیشرفت رابطه تجاری با ایران به توقف اعدام‌ها را مورد تأکید قرار داد. وی افزود هرگونه سرمایه‌گذاری روی رژیم آخوندی که با بحران‌های لاعلاج سیاسی و اقتصادی و با نفرت و خشم عموم مردم ایران مواجه است، به هیچ جا نمی‌رسد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات