728 x 90

آکسیوس: فرمانده سنتکام برای هماهنگی در مورد تهدید حمله رژیم ایران، به اسراییل سفر می‌کند

ژنرال اریک کوریلا فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا - سنتکام
ژنرال اریک کوریلا فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا - سنتکام

آکسیوس چهارشنبه ۲۲ فروردین، نوشت: دو مقام اسراییلی گفتند که انتظار می‌رود فرمانده ارشد نظامی ایالات متحده مسئول خاورمیانه روز پنجشنبه به اسراییل برود تا در مورد حمله احتمالی ایران و گروه‌های نیابتی آن به اسراییل هماهنگی‌هایی را به‌عمل آ‌ورد.

سران رژیم ایران علناً تهدید کرده‌اند که اسراییل را به‌خاطر حمله هفته گذشته در سوریه که منجر به کشته شدن زاهدی یکی از سرکردگان نیروی تروریستی قدس تلافی خواهند کرد. حمله به اسراییل یا پایگاههای آن می‌تواند به تشدید منطقه‌یی دیگر منجر شود.
ژنرال اریک کوریلا، فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا، قرار است با یوآو گالانت، وزیر دفاع اسراییل و مقامات ارشد نیروهای دفاعی اسراییل دیدار کند.
مقامات اسراییلی گفته‌اند در صورت هر گونه حمله از سوی رژیم ایران به اسراییل با پاسخ مستقیم اسراییل علیه اهداف در ایران روبه‌رو خواهد بود.

یک مقام دفاعی ایالات متحده گفت که سیاست وزارت دفاع این است که در مورد سفر فرماندهان ارشد برای امنیت عملیاتی بحث نشود.
مقامات دو طرف به آکسیوس گفتند که مقامات ایالات متحده و اسراییل در سطوح وزارت‌خانه در چند روز گذشته برای آماده شدن برای پاسخ رژیم ایران صحبت کرده‌اند.
این مقام اسراییلی گفت: اسراییل و ایالات متحده هم‌چنین در روزهای اخیر در حال هماهنگی برای پدافند هوایی و موشکی مشترک در منطقه پیش از حمله احتمالی ایران بوده‌اند...
جو بایدن روز چهارشنبه در جریان کنفرانس مطبوعاتی با نخست‌وزیر ژاپن فومیو کیشیدا به رژیم ایران هشدار داد.
وی گفت: «ما هم‌چنین می‌خواهیم به تهدید رژیم ایران مبنی بر انجام یک حمله قابل توجه به اسراییل پاسخ دهیم. همان‌طور که به نخست‌وزیر نتانیاهو گفتم، تعهد ما به امنیت اسراییل در برابر این تهدیدات از سوی رژیم ایران و نیروهای نیابتی آن، آهنین است»...

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4cdb005c-e842-4745-9d54-0779de56b842"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات