728 x 90

پمپئو درباره حضور فرزندان مقامات رژیم ایران در آمریکا: آنها ثروت شما را می‌دزدند و خانواده‌شان را برای زندگی بهتر به آمریکا می‌فرستند

مایک پمپئو
مایک پمپئو

وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که ایالات متحده در حال بررسی موضوع حضور فرزندان مقامات رژیم ایران در آمریکا است.

شنبه شب ۲۰ بهمن ۹۷ به وقت آمریکا، حساب فارسی توئیتر وزارت‌خارجه آمریکا ویدئویی را منتشر کرده است که در آن کاربران در فضای مجازی از وزیر خارجه ایالات متحده پرسیده‌اند: «چرا آمریکا در مورد فرزندان و خانواده‌های مقامات رژیم ایران در آمریکا کاری نمی‌کند؟»

 

مایک پمپئو در پاسخ گفت: «سؤال خوبی است. درباره پرسشی که کردید، کمی فکر کنید. همان کسانی که مشغول نابود کردن زندگی مردم ایران هستند، فرزندان‌شان را به خارج می‌فرستند؛ زیرا آنها ثروتمند هستند؛ زیرا ثروت شما را دزدیده‌اند و از طریق فساد، پول شما را گرفته‌اند؛ آنها [مقامات رژیم ایران] به مردم خوب و زحمت‌کش ایران لطمه زده‌اند. »

وی افزود: «آنها پول شما را گرفته‌اند و حالا بچه‌های خود را به خارج می‌فرستند تا درس بخوانند، خرید کنند، و از مزایای آزادی که ما در ایالات متحده داریم، استفاده کنند. آنها می‌دانند که کشورشان دیگر برای خودشان به اندازه کافی خوب نیست. مقامات [ایران] می‌گویند که کشور برای شما مردم خوب است، اما برای خانواده آنها خوب نیست. »

 

پمپئو درباره اقدام آمریکا گفت: «ما در حال بررسی هستیم. این موضوع که آنها [مقامات رژیم ایران]، اعضای خانواده‌شان را به خارج می‌فرستند، برای ما هم نگران‌کننده است. »

 

وزیر خارجه آمریکا افزود: «ما درباره راه‌کارها برای حرکت به جلو و این‌که مردم ایران بتوانند در کشور خودشان از زندگی خوبی برخوردار باشند تا نیاز نباشد برای رسیدن به آزادی و رفاه به ایالات متحده بیایند، بسیار خوشبین هستیم. »

در این ویدئو، حین صحبتهای وزیر خارجه آمریکا، تصاویری از مقامات رژیم ایران، عکس‌هایی از نمایندگان مجلس، محمد جواد ظریف وزیر خارجه رژیم ایران، و همچنین برخی فرزندان مقامات رژیم با خودروهای گرانقیمت در خارج از کشور نشان داده می‌شود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات