728 x 90

تشدید سرکوب ,اعتصاب زندانيان سياسي,زندانیان سیاسی,

سی و هفتمین روز اعتصاب‌غذا و داروی زندانی سیاسی ارژنگ داودی

-

زندانی سیاسی ارژنگ داودی در زندان گوهردشت کرج - آرشیو
زندانی سیاسی ارژنگ داودی در زندان گوهردشت کرج - آرشیو
زندانی سیاسی ارژنگ داودی روز دوشنبه اول شهریور وارد سی و هفتمین روز اعتصاب‌غذا و داروی خود شد.

وی از روز یکشنبه 27 تیرماه در اعتراض به شرایط اسفبار زندانها و زندانیان دست به اعتصاب‌غذا و دارو زد. وی در نامه‌یی در شروع اعتصاب‌غذا و دارو، خواسته خود را بازدید احمد شهید و مجامع حقوق‌بشری از زندانهای قرون‌وسطایی رژیم آخوندی و صحبت با زندانیان اعلام کرد.

این زندانی سیاسی طی سی و شش روز اعتصاب‌غذای خود از رسیدگیهای درمانی از طرف دژخیمان زندان محروم بوده و توسط رئیس جنایتکار زندان گوهردشت کرج به انتقال به سلول انفرادی تهدید شده است.

زندانی سیاسی ارژنگ داودی فارغ‌التحصیل دانشگاه تگزاس آمریکا پیش از این بارها در اعتراض به وضعیت زندانها و رفتار دژخیمان زندان دست به اعتصاب‌غذا زده است. وی در آخرین اعتصاب‌غذای خود در سال گذشته و در اعتراض به انتقال اجباری و عدم رعایت اصل تفکیک جرایم، بیش از 44 روز در اعتصاب‌غذا بود.

ارژنگ داودی متولد ۱۸ مهرماه ۱۳۳۲ در شهر آبادان است. وی در آبان ماه ۱۳۸۲ دستگیر و در بیدادگاه رژیم به ریاست قاضی حسن زارع دهنوی (حداد)، شعبه ۱۵ به ریاست قاضی جنایتکار صلواتی و در شعبه یک بیدادگاه کرج به ریاست قاضی آسف الحسینی با اتهاماتی از جمله ضد نظام جمهوری اسلامی، توهین به خمینی و خامنه‌ای جلاد و محاربه از طریق هواداری از سازمان مجاهدین در زندان مجموعاً به ۲۳ سال ‌و هشت ماه زندان، پنج سال محرومیت از حقوق اجتماعی، انفصال دائم از مدیریت مجتمع آموزشی فرهنگی پرتو حکمت، ۷۴ ضربه شلاق، تبعید به زندانهای جنوب کشور و اعدام محکوم شد. به‌دنبال فشارهای بین‌المللی در خرداد ماه سال جاری اعلام شد که حکم اعدام ایشان شکسته و به پنج سال حبس در تبعید کاهش پیدا کرده است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات