728 x 90

هشدار جان بولتون نسبت به حملات شیمیایی در سوریه

هشدار جان بولتون نسبت به حملات شیمیایی در سوریه
هشدار جان بولتون نسبت به حملات شیمیایی در سوریه

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نسبت به استفاده از سلاح شیمیایی توسط رژیم اسد هشدار داد و گفت آمریکا و متحدانش، «واکنشی به مراتب شدیدتر» از گذشته نشان خواهند داد.

وی افزود:‌ آمریکا، در کنار فرانسه و انگلستان، به این نتیجه رسیده‌اند که اگر رژیم اسد بار دیگر اقدام به استفاده از جنگ‌افزار شیمیایی بکند، با «واکنشی به مراتب شدیدتر» در مقایسه با واکنش‌های نظامی پیشین، روبه‌رو خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید

هشدار دونالد ترامپ در مورد حمله به ادلب سوریه و وقوع فاجعه انسانی

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا نسبت به حمله به استان ادلب سوریه و وقوع فاجعه انسانی هشدار داد.

خبرگزاری رویتر - ۱۳شهریور۹۷:

واشنگتن ـ ‌رویتر ـ دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه به بشار اسد رئیس‌جمهور رژیم سوریه و متحدانش رژیم ایران و روسیه هشدار داد که غیرمسئولانه به استان در درست رزمندگان ادلب، حمله نکنند. وی هشدار داد صدها هزار تن از مردم ممکن است کشته شوند.

ترامپ در پیام توئیتری خود نوشت: «روسیه و رژیم ایران با شرکت در این فاجعه انسانی عملاً یک اشتباه فاحش انسان‌دوستانه مرتکب می‌شوند. صدها هزار مردم ممکن است کشته شوند. نگذارید این اتفاق بیفتد!».

 

https://pbs.twimg.com/profile_images/874276197357596672/kUuht00m_normal.jpg https://pbs.twimg.com/profile_images/874276197357596672/kUuht00m_normal.jpg

 

Donald J. Trump

✔@realDonaldTrump

 

 

 

President Bashar al-Assad of Syria must not recklessly attack Idlib Province. The Russians and Iranians would be making a grave humanitarian mistake to take part in this potential human tragedy. Hundreds of thousands of people could be killed. Don’t let that happen!

۱۲:۲۰AM - Sep ۴، ۲۰۱۸

  •  

۸۸.۴K

  •  

۴۳.۴K people are talking about this

Twitter Ads info and privacy

 

آماده‌سازی اسد برای حمله به ادلب

منابع به رویتر گفتند اسد آماده یک تهاجم مرحله بندی شده برای بازپس‌گیری ادلب می‌شود.

مایک پمپئو وزیرخارجه روز جمعه گفت واشنگتن هر تهاجم دولت سوریه به ادلب را به‌عنوان تشدید جنگ سوریه می‌بیند. وزارت‌خارجه آمریکا هشدار داد واشنگتن به هر حمله شیمیایی توسط دمشق پاسخ خواهد داد....

 

هشدار مایک پمپئو

مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا، ۹شهریور ۹۷، تصمیم روسیه برای همراهی با ارتش بشار اسد در حمله به پایگاه مهم شورشیان در استان ادلب را مورد انتقاد قرار داد.

آمریکا هشدار داد که حمله احتمالی نظامیان رژیم اسد به ادلب که آخرین پایگاه مهم شورشیان محسوب می‌گردد، باعث تشدید کشمکش‌ها در سوریه خواهد شد.

وزیر امور خارجه آمریکا، در حساب توئیتر خود نوشت: «ایالات متحده آمریکا به این [حمله احتمالی] به‌عنوان عاملی برای تشدید کشمکشی می‌نگرد که بدون آن هم خطرناک است».

 

تدارک حمله به استان ادلب با حدود ۳میلیون سکنه، هشدار ملل متحد

مایک پومپئو از سرگیی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، هم که "از حمله سوریه و روسیه" به ادلب دفاع می‌کند انتقاد کرد. لاوروف گفته بود که «دولت سوریه حق دارد "تروریست‌ها" را از ادلب بیرون براند». وزیر خارجه روسیه پیش از این نیز حضور مخالفان مسلح در ادلب را "غده چرکینی" نامیده بود که باید "جراحی شود".

محافل نزدیک به رژیم اسد گفتند، ارتش بشار اسد در حال تدارک حمله به استان ادلب است. بنا‌به‌ گفته نماینده یکی از گروه‌های متحد بشار اسد، قرار است حملات نظامی نخست بر بخش‌های جنوبی و غربی ادلب متمرکز شود.

دولت بشار اسد هفته‌هاست که تهدید می‌کند به ادلب حمله خواهد کرد. این منطقه که در شمال غربی سوریه واقع شده هم‌اکنون دارای نزدیک به سه میلیون نفر سکنه است که نیمی از آنان از مناطق جنگ‌زده دیگر سوریه مجبور به کوچ به این استان شده‌اند.

احتمال می‌رود که درگیریها در این منطقه بسیار سنگین باشد، چرا که امکان عقب‌نشینی به سایر مناطق سوریه وجود نداد. در این راستا سازمان ملل ‌متحد پیشاپیش برای نجات جان غیرنظامیان فراخوان داده است، مدیر عملیات انسان‌دوستانه سازمان ملل گفت احتمالاً استان ادلب سوریه شاهد بدترین سناریو از زمان آغاز جنگ در سوریه خواهد بود.

دبیرکل ملل ‌متحد آنتونیو گوترز نیز نسبت به آماده‌سازی بشار اسد برای حمله شیمیایی به استان ادلب هشدار داد.

 

مطالب مرتبط

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات