728 x 90

تقلب در نمایش انتخابات ریاست جمهوری- اعتراف رئیس کل دادگستری استان تهران به تخلف انتخاباتی و خرید و فروش رأی

انتخابات نمایشی رژیم آخوندی
انتخابات نمایشی رژیم آخوندی
 
ساعت 2040: 
اعتراف رئیس کل دادگستری استان تهران به تخلف انتخاباتی و خرید و فروش رأی
 
رئیس کل دادگستری استان تهران به تخلف انتخاباتی و خرید و فروش رأی اعتراف کرد. غلامحسین اسماعیلی روز جمعه در گفتگو با خبرگزاری حکومتی میزان گفت: تخلفاتی در حوزه‌های مختلف در ارتباط با انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات ریاست‌جمهوری به ما گزارش شده است.

وی افزود: حدود ۱۰۰نفر در شهرهای مختلف استان تهران در ارتباط با تخلفات انتخاباتی از جمله خرید و فروش آرا بازداشت شده‌اند و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.
 
 
ساعت 1530:

گزارش رسانه‌های باند خامنه‌ای از تخلفات باند روحانی
 
29 اردیبهشت 96 - خبرگزاری سپاه پاسداران نوشت: در این دوره پس از حضور گسترده مدیران وزارت‌خارجه و دیگر وزارتخانه‌ها در میدان دفاع از حسن روحانی وزرای دولت یازدهم وارد میدان تبلیغ حسن روحانی کاندیدای مورد نظر خود شده‌اند.

در این بین سید رضا صالحی امیری وزیر ارشاد، پیش از رأی‌گیری خطاب به حامیان رئیسی، آنها را حامی تند روی و خشونت خطاب کرد.

وی همچنین در زمان انداختن رأی خود در صندوق در اقدامی تبلیغاتی برگه رأی خود به حسن روحانی را در مقابل دوربینهای تلویزیونی گرفت. خبرگزاری سپاه پاسدران نوشته است وزرای کار، نفت و بهداشت روحانی نیز رأی خود را جلوی دوربین گرفته‌اند و آخوندی هم گفته است این انتخاب بین راه و بیراهه است.

خبرگزاری سپاه پاسداران موارد دیگری از تخلفات باند حسن روحانی گزارش کرده است. از جمله: به کارنبردن شهرت رئیسی - عدم صدور کارت ورود به صندوق برای ناظران رئیسی - جلوگیری از ورود ناظران دارای مدرک نظارت رئیسی به صندوق- تبلیغ غیرقانونی به نفع دولت- به‌رغم این‌که فرصت قانونی تبلیغات تا ساعت 8روز پنجشنبه بوده است، در روز نمایش انتخابات، ستادهای روحانی هم‌چنان باز بوده و اقدام به پخش سرود کرده و هواداران در مقابل آن تجمع می‌کنند.

خبرگزاری سپاه پاسداران به‌نقل حسین طلا نماینده رئیسی از تخلفات دیگری از طرف باند روحانی اسم برده است از جمله: تهدید و تطمیع و خرید رأی برای روحانی در بم استان کرمان است. نماینده رئیسی در شورای نگهبان همچنین به موضوع «پخش کارت هدیه یک میلیون ریالی در روستای آوج قزوین» انتقاد کرده و در اطلاعیه ششم آورده است در روستای اردلان شهرستان آوج استان قزوین فردی بین اهالی روستا اقدام به تحویل کارت هدیه یک میلیون ریالی به نفع روحانی کرده است.

در هفتمین اطلاعیه نماینده رئیسی در شورای نگهبان به موضوع «دخالت مستقیم بخشدار بخش فیروزآباد کرمانشاه به نفع روحانی» اشاره شده است و در اطلاعیه هشتم با عنوان «تبلیغ علنی روحانی از سوی عوامل اجرایی بخش بایزان در استان خوزستان» نوشته شده عوامل رئیسی را از محل اخراج کرده‌اند. طبق این گزارش در استان کهگیلویه و بویر احمد در شهرستانهای یاسوج و بهمئی، صندوق شماره 17 سیاهشهر و همچنین بخش لوراب و برخی دیگر از صندوق های این استان، فرماندار و برخی مسئولان اجرایی علناً رأی دهندگان را به رأی دادن به شخص روحانی دعوت می‌کنند و در برخی استانها از جمله خراسان شمالی بخش فاروج، همکاری لازم با اعضای ستاد رئیسی صورت نگرفته و کارت ناظران صادر نشده است.

در مقابل شعبه فاطمیه میدان چنار شهرستان محلات در استان مرکزی نیز برخی افراد در مقابل شعبه اخذ رأی به‌صورت چهره به چهره در حال تبلیغ روحانی هستند و کسی از مسئولان نیز مانع آنها نمی‌شود. همچنین رأی‌گیری در صندوق 101 شهرستان زنجان با یک ساعت تأخیر آغاز شده و همین امر موجب خستگی و بازگشت برخی از مردم شده است که تخلف آشکار انتخاباتی است.

 
ساعت0950: 
تسهیلات جدید برای رأی سازی!
29اردیبهشت - رسانه‌های حکومتی به‌نقل از مدیر کل ثبت احوال خراسان رضوی نوشتند: «اگر چه پیش از این اعلام شده بود که شرکت در انتخابات فقط با شناسنامه عکس دار امکانپذیر است اما در حال حاضر شرایط رأی دادن برای افراد دارای شناسنامه فاقد عکس هم فراهم شده است».
این کارگزار حکومتی افزوده است: «بررسی هویت شناسنامه‌های فاقد عکس توسط عوامل اجرایی حاضر در شعب اخذ رأی انجام می‌گیرد و مشکلی از این نظر برای شرکت این دسته از افراد در انتخابات وجود ندارد».
 
 ساعت0700: زمينه سازی برای آمار سازی نجومی
 
خبرگزاریهای حکومتی از هم‌اکنون با ارائه آمارهای خود ساخته زمینه را برای بزرگنمایی آمار شرکت کنندگان در نمایش انتخابات آماده می‌کنند. از جمله مرکز حکومتی موسوم به «مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران» با عنوان مسخره «نظرسنجی ملی ـ میدانی» اعلام کرد 72 درصد از مردم در این نمایش می‌کنند.

خاطرنشان می‌شود پیش از این رحمانی فضلی در روز 26 اردیبهشت96 گفته بود شرکت 65درصدی برایمان قطعی است و احتمال بالای 70 درصد هم می‌دهیم!

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات