728 x 90

اخبار سوريه,

هلاکت چند تن از نظامیان و شبه‌نظامیان اسد / شورش در زندان حما

-

نبردرزمندگان درحلب
نبردرزمندگان درحلب
اورینت وابسته به اپوزیسیون سوریه گزارش داد رزمندگان سوری روز چهارشنبه 5 خرداد، تلاش نظامیان اسد در حومه جنوبی حلب را خنثی کردند.

بنا‌ به این گزارش، رزمندگان سوری توانستند به‌رغم بمباران هواپیماهای روسی و سوری که با تانک و خودروهای زرهی نیز پشتیبانی می‌شدند، 10تن از آنها را کشته و بقیه را وادار به عقب‌نشینی کنند.

به گزارش اورینت رزمندگان سوری همچنین حمله نظامیان اسد در غرب حلب را خنثی کرده و 5 تن از شبه‌نظامیان را کشته و تعدادی از آنها را مجروح کردند...

شورش مجدد در زندان مرکزی حما
زندانیان زندان مرکزی حما روز چهارشنبه 5 خرداد برای د‌ومین بار طی یک ماه گذشته دست به شورش زده و خواهان اجرای توافقنامه و آزادی عده‌یی از زندانیان شدند.

اورینت وابسته به اپوزیسیون سوریه گزارش داد: «زندانیان مجدداً توانستند کنترل کامل زندان را به‌دست گرفته و یک سرهنگ و تعدای از نیروهای امنیتی رژیم اسد را نیز بازداشت کنند».

این منبع افزود: «فرماندهٴ پلیس حما به همراه دو سرهنگ برای مذاکره با زندانیان و گشودن راه تماس مستقیم با وزیر کشور رژیم اسد، وارد زندان شدند، ولی زندانیان پایان شورش را منوط به آزادی 491 زندانی کردند، که پیش از این‌روی آن توافق شده بود».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات