728 x 90

گسترش اعتصاب‌غذای زندانیان سیاسی بند ۱۲زندان ارومیه به سایر بندها

گسترش اعتصاب غذا در زندان ارومیه
گسترش اعتصاب غذا در زندان ارومیه

بنا بر اخبار موثق رسیده دیروز چهارشنبه ۲۵مهر ۹۷، ۱۰تن از زندانیان سیاسی بند ۱۳زندان ارومیه نیز به جمع ۶۰تن از زندانیان سیاسی اعتصاب غذا کننده در بند ۱۲این زندان پیوسته‌اند. همچنین دو زندانی سیاسی به‌نامهای حمید رحیمی و کامران درویشی که پس از ضرب ‌و شتم به سلول انفرادی منتقل شده بودند نیز در اعتصاب غذا به‌سر می‌برند. به این ترتیب تعداد زندانیان سیاسی اعتصاب کننده در زندان ارومیه به ۷۲تن رسیده است. زندانیان سیاسی در اعتراض به حمله و ضرب ‌و شتم وحشیانه مزدوران یگان ویژه زندان ارومیه، از روز سه‌شنبه دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

 

حمله وحشیانه دژخیمان به زندانیان سیاسی در زندان ارومیه

خاطرنشان می‌شود عصر روز دوشنبه ۲۳مهر دژخیمان گارد به‌اصطلاح ضدشورش به زندانیان سیاسی در بند۱۲زندان ارومیه یورش برد و آنها را مورد ضرب و جرح قرار داد و شماری از آنها را به سلولهای انفرادی منتقل کرد. این حمله پس از آن صورت گرفت که زندانیان به ضرب ‌و شتم یکی دیگر از زندانیان و انتقال وی به سلول انفرادی اعتراض کردند.

روز سه‌شنبه ۲۴مهر زندانیان در اعتراض به این حمله وحشیانه دست به اعتصاب غذا زدند و از گرفتن غذا خودداری کردند.

 

در اثر ضرب ‌و شتم زندانیان توسط دژخیمان و زندانیان تحت‌امرشان، کمال حسن رمضان از ناحیه بینی و احمد تمویی از ناحیه دندان دچار شکستگی شده، تورج اسماعیلی نیز به و سیله تیزی مجروح و حسن رستگاری نیز دچار ضرب دیدگی شدید در قسمت‌های مختلف بدن شده است.

 

اخبار رسیده حاکی است که زندانیان مجروح مطلقاً رسیدگی پزشکی نشده و به بهداری زندان منتقل نشده‌اند.

طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه گرداننده جنایتکار اجرای احکام زندان به‌نام عبدالرزاق به همراه پیمان خان‌زاده معاونت جنایتکار زندان و هاشمی مسئول بند ۱۲مرتباً به زندان رفت و آمد داشتند و خواستار شکستن اعتصاب زندانیان شده بودند و با وعده و وعید قول دادند که خواسته‌های زندانیان را پیگیری می‌کنند. اما زندانیان اعتصابی یکپارچه این وعده و وعیدها را قبول نکردند.

همچنین قاضی جنایتکار ناظر زندان روز چهارشنبه سه تن از زندانیان را احضار کرده اما زندانیان احضار شده نزد قاضی نرفتند و اعلام کردند اگر قاضی ناظر زندان صحبتی دارد باید به داخل بند بیاید و صحبت کند.

زندانیان زندان مرکزی ارومیه از حداقل رسیدگی‌های درمانی محرومند و تنها در ماه گذشته سه زندانی به همین خاطر جان سپردند.

 

فراخوان مقاومت ایران به تشکیل هیأت بین‌المللی برای تحقیق درباره زندانهای ا یران

به‌دنبال حمله وحشیانه مأموران جنایتکار گارد زندان ارومیه به زندانیان معترض مقاومت ایران عموم مراجع بین‌المللی حقوق‌بشر از جمله کمیسر عالی حقوق بشر،‌گزارشگر ویژه وضعیت حقوق‌بشر در ایران و گزارشگر شکنجه را به محکومیت رفتار ضدانسانی رژیم آخوندی با زندانیان فرامی‌خواند و خواستار تشکیل هیأت بین‌المللی برای تحقیق پیرامون وضعیت وخیم زندانها و زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی در ایران است.

 

بیشتر بخوانید: