728 x 90

مایک پمپئو از شورای امنیت خواست تحریم تسلیحاتی رژیم آخوندی را تمدید کند

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

مایک پمپئو خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم ایران در شورای امنیت شد و گفت: اگر درباره رفتار کنونی رژیم ایران نگران هستید، تصور کنید که او با موشکهای پیشرفته، پهپادها، تانک و جتهای جنگنده چکار خواهد کرد. شورای امنیت باید تحریم تسلیحاتی را تمدید کند.

 

وی افزود: به‌دلیل توافق ناقص اتمی با رژیم ایران، تحریم تسلیحات سازمان ملل یک سال دیگر منقضی می‌شود.... رژیم ایران برای فروش اسلحه به هر کسی آزاد خواهد بود. این باعث می‌شود مسابقه تسلیحاتی جدیدی در خاورمیانه ایجاد شود.

 

خاطرنشان می‌شود رابرت وود، نماینده آمریکا در کمیته سوم مجمع عمومی ملل ‌متحد، رفتار شرورانه و تجاوزکارانه ایران را تهدیدی برای امنیت منطقه و جهان دانست.

نماینده آمریکا در مجمع عمومی ملل ‌متحد گفت: «رژیم ایران حمایت، تسلیحات و پول برای تروریستها در سراسر دنیا فراهم می‌کند و نه فقط در منطقه خاورمیانه بلکه در سراسر دنیا. بسیاری کشورها که در این سالن نشسته‌اند تعدادی از شهروندانشان را به‌دلیل اقدامات تروریستی که یا این رژیم انجام داده یا از آن حمایت کرده از دست داده‌اند. رژیم ایران از حزب‌الله، حماس و شبه‌نظامیان حوثی با پول، سلاح و همچنین موشکهای بالستیک حمایت می‌کند. این رژیم به هیچ نحوی نمی‌تواند کسی را به چیزی متهم کند. این رژیم غیرمسئول است، رفتار شرورانه آن به امنیت در سراسر جهان ضربه می‌زند. و ما به‌عنوان جامعه بین‌المللی باید این رژیم را مورد حسابرسی قرار دهیم».

 

مایک پمپئو روز ۲۷مهر بر فشار حداکثری بر رژیم آخوندی تأکید کرد و گفت: این رژیم این فشار را حس می‌کند.

وی که با کانال فاکس بیزینس نت ورک مصاحبه می‌کرد در پاسخ به سؤالی درباره رژیم ایران گفت:‌ «بارها در مورد رژیم ایران بزرگترین حامی تروریسم جهان، صحبت کرده‌ایم. من می‌توانم به شما در این مورد اطمینان دهم. این رژیم فشار کامل آمریکا را احساس می‌کند. آنها از این پس برای ماهها آنرا احساس خواهند کرد. ما این استراتژی را تدوین کرده‌ایم و اطمینان داریم که در نهایت پیروز خواهیم شد».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات