728 x 90

اتمي رژيم,

ولایتی گوشه‌هایی از خریدهای تسلیحاتی در زمان جنگ را برملا و حتی به قرارداد اتمی با چین اذعان کرد

-

--
--
ولایتی وزیر خارجه خمینی در زمان جنگ که در حال حاضر مشاور ویژه خامنه‌ای است، طی مصاحبه‌ با خبرگزاری سپاه پاسداران، گوشه‌هایی از خریدهای تسلیحاتی در زمان جنگ را برملا و حتی به قرارداد اتمی با چین اذعان کرد. ولایتی گفت:
«دیپلماسی جنگ در اولویت نخست قرار داشت. هر فعالیت خارجی هم که انجام می‌شد مستقیم یا غیرمستقیم به حمایت از جنگ مربوط می‌شد. ... این جزو وظایف ما بود که امکانات تسلیحاتی مورد نیاز را فراهم کنیم.
سال 61 سفری به چین داشتم و با وزیر خارجه وقت این کشور دیدار کردیم. بعد از پایان ملاقات رسمی، به وی گفتم، ما طالب این هستیم که در اختیار ما هم سلاح قرار دهید تا بین ما و عراق موازنه ایجاد شود. گفت که شرکتی در هنگ کنگ هست که ارتباطی به ما ندارد اما ما آدرسش را به شما می‌دهیم و به آنها هم سفارش می‌کنیم که به شما سلاح بفروشند».
ولایتی در مصاحبه با خبرگزاری سپاه پاسداران اضافه کرد: «بعدها ارتباط خوبی که بین ما و چین برقرار شده بود آشکار شد. آنها موشک و هواپیما در اختیار ما می‌گذاشتند. حتی در زمان ریاست‌جمهوری مقام رهبری (خامنه‌ای) که ایشان به چین سفر داشتند، بین دو کشور قرارداد هسته‌یی بسته شد».
ولایتی ادامه داد: «بنده به همراه آقای رفیقدوست (وزیر دفاع وقت) به یکی از کشورها سفر کردیم و برای اولین بار و در پنج مرحله 30 موشک اسکات B دریافت کردیم و هیچ پولی هم پرداخت نکردیم. ... همه دنیا متعجب شدند که ایران موشک هدایت شونده نداشت، از کجا آورده؟ در نهایت با درآوردن شماره سریال‌های این موشکها معلوم شد که چه کشوری این موشکها را در اختیار ایران قرار داده.
با هدایت روسها، از برخی کشورهای بلوک شرق مهمات می‌گرفتیم. ما صحبتهایش را انجام می‌دادیم و در ادامه مسئولان و متخصصان وزارت دفاع و سپاه می‌رفتند و سلاح را تهیه می‌کردند».
اعترافهای ولایتی در حالی است که رژیم آخوندی طی سالیان متمادی به‌طور دجالانه منکر دریافت هر گونه کمک تسلیحاتی می‌باشد.