728 x 90

۷میلیون و ۴۰۰هزار کودک محروم از تحصیل در ایران آخوند زده

کودکان محروم از تحصیل
کودکان محروم از تحصیل

در حالیکه رژیم ایران برای سرپا ماندن حکومت ننگین ولایت فقیه با ثروت مردم ایران به پر کردن جیب‌ آخوندها و سرکردگان سپاه پاسداران و بمب اتمی و موشک‌سازی از یک سو و از سوی دیگر به هزینه کردن برای تروریست‌های منطقه‌یی مانند حزب‌الشیطان در لبنان و حوثی‌های در یمن و دیگر شبه‌نظامیان جنایتکار در عراق و دیگر کشورها و همچنین به پرداخت هزینه‌ جنگ تجاوزکارانه‌اش در سوریه و یمن و عراق با میلیون‌ها کشته و معلول و صدها میلیارد دلار خسارت مشغول است، یک آمار تکان‌دهنده که از سوی یک سایت حکومتی ارائه شده است ابعاد جدیدی از جنایت هولناک این رژیم در حق کودکان محروم از تحصیل در ایران را برملا می‌کند. روز جمعه ۲۳شهریورماه۹۷سایت حکومتی رویداد۲۴نوشته‌ای از خبرنگار خود (محمد آیتی) منشتر کرده است و در آن آماری تکان‌دهنده از جنایت رژیم آخوندی در حق کودکان این میهن که از تحصیل محروم هستند، ارائه کرده است.

 

پوشاندن واقعیات با آمارهای دروغین

این خبرنگار در ابتدا به پوشاندن واقعیتها از سوی رژیم و ارائه آمارهای دروغین از سوی کارگزاران آخوندی در همه زمینه‌ها اشاره کرده و می‌نویسد:«تعداد کودکان محروم از تحصیل یکی از هزاران آماری است که اطلاعات دقیقی از آن در دست نیست. وزارت آموزش و پرورش رقمی می‌گوید؛ سازمان بهزیستی رقمی دیگر و نهادهای مردم‌نهاد و ان‌جی‌او ها نیز اطلاعات دیگری می‌دهند. احتمالاً همین اختلاف آمار، خود نشانه‌ای از وخامت ماجرا باشد.»

وی به‌نقل از بندپی، سرپرست فعلی وزارت کار رژیم می‌گوید: رئیس بهزیستی این آمار را در تهران آنهم تنها در سه ماه نخست امسال حدود ۳۲۷هزار کودک ذکر کرده بود و گفته بود این تعداد در خیابانها شناسایی شده‌اند. اگر آمار بهزیستی را مبنا بگیریم، و کودکان محروم از تحصیل در استانهای دیگر در تخمینی خوش‌بینانه تنها یک‌سوم تهران محاسبه کنیم، با احتساب ۳۱استان، به رقمی تخمینی ۳میلیون و۵۰۰هزار کودک محروم از تحصیل خواهیم رسید.

این خبرنگار افزوده: «در محاسبه‌ای دیگر البته وضع وخیم‌تر از این است: آن‌گونه که در آخرین سرشماری آمده است، جمعیت ۷تا۱۹ساله کشور چیزی حدود ۲۰میلیون نفر هستند. اگر این رقم را در کنار آخرین آمار ۱۲میلیون و ۶۰۰هزار دانش‌آموزی ایرانی بگذاریم، به نتیجه خوبی نخواهیم رسید: ۷میلیون و ۴۰۰هزار کودک محروم از تحصیل!

با اینهمه وزارت آموزش و پرورش چه در دولت احمدی‌نژاد چه در دولت روحانی محاسبه این چنینی را نپذیرفته است. آمار هر چه باشد، اصل در ماجرا تفاوتی ایجاد نمی‌کند؛ آنهم در روزهای منتهی با باز شدن مدارس.

 

فریده اولادقباد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس رژیم ایران نیز به گوشه کوچکی از خیانت رژیم ولایت فقیه در حق کودکان میهن اشاره کرده، می‌گوید:«........ چندی پیش مدیر آموزش و پرورش یکی از شهرستانهای استان گلستان به ما گفت با کودکان بازمانده از تحصیلی زیادی روبه‌رو هستیم که بخش عمده آن دختران هستند. در این سفر، کل آمار کودکان بازمانده از تحصیل ۲۵هزار نفر اعلام شد.... »

این به‌اصطلاح نماینده مجلس ادامه داد، « آمار دقیقی از کودکان بازمانده از تحصیل در کشور وجود ندارد. تعداد این افراد در قسمت‌های مختلف کشور و بنا‌ به شرایط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حاکم بر هر استانی، متفاوت است. به‌طور مثال استان سیستان و بلوچستان در این زمینه شرایط خوبی ندارد و آماری که ما از کودکان بازمانده از تحصیل در این استان داریم چیزی در حدود ۱۰۰هزار نفر است ولی نمی‌دانیم که آیا استانی با شرایط بغرنج‌تر از این هم وجود دارد یا نه؟»

 

کشف راه جدید برای تلکه کردن مردم به بهانه مقابله با عدم تحصیل کودکان

در حالی طبق قانون اساسی همین رژیم، دولت موظف است هزینه تحصیل همه دانش‌آموزان را تأمین کند این عضو مجلس رژیم ایران عدم تحصیل کودکان را به گردن مردم محروم‌ انداخته و از تصویب لایحه برای تحمیل هزینه به خانواده‌ها برای تحصیل فرزندان‌شان اظهار خوشبختی می‌کند و خانواده‌ها را تهدید می‌کند که در صورت استنکاف از این امر بنا‌ به تشخیص دادستان محکوم به جزای نقدی می‌شوند.

البته ناگفته پیداست که این روش دیگری برای خالی کردن آخرین ریال از جیب مردم ستم‌زده و فقیر ایران است.

بنا‌ به‌گفته آمارهای جهانی و مقاومت ایران، رژیم آخوندی سالانه حدود ۱۶تا۲۵میلیارد دلار هزینه جنگ در سوریه می‌کند، پولی که با آن نه تنها می‌توان همه هزینه‌ تحصیل دانش‌آموزان را پرداخت بلکه تمام مدارس ایران را نیز می‌توان از نو ساخت

بنا‌ به گزارش خبرگزاری حکومتی مهر مورخ ۱۶شهریور ۹۷،« ۳۲هزار مدرسه فرسوده برای تحصیل چهار میلیون دانش‌آموز وجود دارد و ۳۰۰هزار کادر آموزشی در این مدارس فعال هستند.....در برخی از مدارس کشور حتی احتمال ریزش ساختمان بر سر دانش‌آموزان نیز وجود دارد.

فریده اولادقباد با بی‌شرمی ادامه داد، «....خوشبختانه ما در مجلس لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان را تصویب کردیم و در یکی از ماده‌های این قانون آماده که خانواده‌ها باید شرایط تحصیل را برای فرزندان خود مهیا کنند و اگر آنها از این امر استنکاف کنند به تشخیص دادستان به جزای نقدی درجه ۶و۷محکوم خواهند شد.

این به‌اصطلاح نماینده در پاسخ به این سؤال که چه میزان از دلایل عدم تحصیل بچه‌ها به عوامل اقتصادی و چه میزان به عوامل اجتماعی برمی‌گردد که مسبب آن حکومت منحوس آخوندی اظهار بی‌اطلاعی کرده و به کار کارشناسی ارجاع می‌دهد. وی گفت:«این‌که بشود آمار دقیقی از این‌که چقدر از این عدم تحصیل به مسائل اقتصادی یا اجتماعی مربوط می‌شود را ارائه داد، نیاز به کارِ کارشناسی دارد و ما حتی آمار دقیقی نداریم که چه میزان از کودکان بازمانده از تحصیل دختر یا پسر هستند. در حال حاضر برخی دختران در حین تحصیل، ازدواج و در ادامه، درس و مدرسه را رها می‌کنند. عده‌یی از بچه‌ها به‌خاطر این‌که بی‌سرپرست یا بدسرپرست هستند امکان تحصیل ندارند. وظیفه وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی است که آمار دقیقی را از کودکان بازمانده از تحصیل ارائه کنند تا مطلع شویم که چه نوع کارهایی را می‌توان برای جلوگیری و رفع این مشکل ارائه دهیم.»

 

این تنها گوشه‌یی از جنایت رژیم در حق مردم ایران و ویرانگری آن است. و این فاجعه تنها با سرنگونی تمامیت رژیم ولایت فقیه خاتمه خواهد یافت، و این شعار مردم در قیام‌ هایشان در ذهن متبادر می‌شود که «می‌جنگیم می‌میریم ایرانو پس می‌گیریم»

 

بیشتر بخوانید: