728 x 90

کلی کرافت: رفتار رژیم ایران هیچ تغییری نکرده و مردم ایران را سرکوب می‌کند

کلی کرافت
کلی کرافت

 

کلی کرافت نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل که ریاست دوره‌ای شورای امنیت را هم برعهده‌ دارد روز جمعه ۱۵ آذر ۹۸ در کنفرانس مطبوعاتی در مورد برنامه شورای امنیت درباره رژیم ایران و قطعنامه ۲۲۳۱ گفت که این یک فرصت مهمی برای شورا خواهد بود که تعهد خود به اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ را نشان دهد.

گفتنی است که برای اولین بار در تاریخ‌ سازمان ملل، کشوری با گرفتن قطعنامه‌های متعدد و تحریم‌های شدید اقتصادی، نظامی، نفتی و موارد مرتبط با کالاهایی با کاربرد دوگانه ذیل فصل ۷منشور ملل متحد، توانسته بدون حتی یک روز اجرای این قطعنامه‌ها - هر چند به‌طور مشروط - همه قطعنامه‌های قبلی را لغو و از ذیل فصل ۷منشور خارج شود.

کرافت هم‌چنین گفت با توجه به اقدامات ادامه‌دار رژیم ایران در نقض مستقیم مواد این قطعنامه و همان‌طور که همه ما می‌دانیم هر جا که درگیری و اختلافات و تنش باشد، در یمن، در سوریه در عراق، رژیم ایران درست همانجا حضور دارد.

وی نقش رژیم ایران در منطقه را بد توصیف کرد و افزود:. ما باید از آنها حسابرسی کنیم و آنها نقش آفرینان بد هستند. ما هیچ حرکتی ندیده‌ایم که آنها در حال تلاش برای تغییر رفتارشان باشند.

کرافت هم‌چنین به دخالت‌های رژیم ایران در یمن اشاره کرد و گفت: حتی برای یک ثانیه هم این برای ما قابل‌قبول نیست. به‌خصوص وقتی شما به یمن نگاه می‌کنید و به این بحران بشردوستانه نگاه می‌کنید و چطور آنها به پشتیبانی از شورشیان حوثی ادامه می‌دهند و از کمک و حفاظت ما از همین مردم آنجا جلوگیری می‌کنند.

وی درباره سوریه نیز افزود: آن چه ما واقعاً روی آن متمرکز خواهیم بود مردم سوریه و این‌که چطور می‌توانیم به بهترین صورت به آنها کمک کنیم. این هم باز ایران است و تسلیحات شیمیایی که غیرقابل بخشش است و ما رژیم اسد را مورد حسابرسی قرار خواهیم داد. و ما ایران را مورد حسابرسی قرار خواهیم داد.