728 x 90

وحشت جانشین سرکرده ناجا از خیزش جوانان و مردم محروم خوزستان

قاسم رضایی جانشین سرکرده ناجا
قاسم رضایی جانشین سرکرده ناجا

جانشین سرکرده ناجا در سفر به آبادان با بیان این‌که مخلان نظم جامعه دیگر آرامش نخواهند داشت، وحشت خود را از خیزشهای جوانان و مردم محروم خوزستان به نمایش گذاشت و گفت: مقتدرانه با قانون شکنان مقابله می‌کنیم.

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس (تسنیم) از آبادان روز ۸فروردین نوشت: قاسم رضایی در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی شهر آبادان اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های (نظام) امنیت است که نیروی انتظامی در این رابطه در حوزه مقابله با سرقت و قاچاق سلاح اقدام جدی انجام داده و ان‌شاءالله امسال هم این را در برنامه خود خواهد داشت.

جانشین سرکرده ناجا که خیزش و اعتراض جوانان را اوباشگری و مردم آزاری می‌خواند گفت: در حوزه مقابله با کسانی که مخل نظم و آرامش جامعه بودند و اوباشگری و مردم آزاری می‌کردند نیز با اقتدار عمل کرد.
وی افزود: عملکرد نیروی انتظامی بنا بر فرمایشات (خامنه‌ای) در مأموریتها مقابله مقتدرانه با قانون‌شکنان بود که ان‌شاءالله این مسیر ادامه خواهد داشت.

یادآوری می‌شود حسین رحیمی سرکرده جنایتکار انتظامی تهران روز شنبه ۲۰دی۹۹ در وحشت از جوانان شورشی از طرح سرکوبگرانه امنیت شبانه با نام «صاعقه» به بهانه برخورد با سرقت و اراذل و اوباش خبر داد.

رحیمی گفت که در طرح امنیت شبانه همه یگانها حضور خواهند داشت و مأموران به گشت‌زنی «هدفمند» خواهند پرداخت. سرکرده نیروی انتظامی تهدید کرد با افرادی که تصویری برعکس از امنیت مطلوب پایتخت را به مردم نشان دهند برخورد قانونی خواهد شد.

روز جمعه ۵دی۹۹ صدا و سیمای رژیم در گزارشی با عنوان «گلوله در انتظار مخلان امنیت» سخنان سرکردگان نیروی انتظامی را منتشر کرد که تهدید کردند به سمت سارقان تلفن همراه و خودرو شلیک خواهند کرد.

پس از آن نیز فیلمی منتشر شد که پاسدار قاسم رضایی، جانشین سرکرده نیروی انتظامی رژیم با ابراز نگرانی از خیزشهای اجتماعی خطاب به مأموران ناجا به مأموران این نیرو دستور می‌داد در صحنه درگیری، دست و پای کسانی که قمه دارند را بشکنند

وی گفت: «اگر در درگیری نفر را گرفتید من ببینم اینجا سالم وایساده باید پاسخ بدید که چرا؟! اگر قمه دستش بوده باید دست‌شکسته ببینمش»!
خبرنگار حکومتی سؤال کرد پس حقوق متهم چی؟

جانشین سرکرده نیروی انتظامی گفت: «متهم تا زمانی حقوقی دارد که تحویل قانون داده می‌شود!»

ابراهیم رئیسی سردژخیم قضاییه آخوندها روز ۱۲آبان۹۹ گفت: «همه اقدامات اجتماعی و اقتصادی فرع بر امنیت هستند و از مسئولان امنیتی و انتظامی خواست با نظارت و اقدامات پیشگیرانه به هیچ‌وجه به کسی اجازه ایجاد ناامنی ندهند» (تلویزیون حکومتی ۱۲ آبان۹۹).

روز قبل از آن علی القاصی دادستان جنایتکار عمومی و ضد انقلاب تهران از تشکیل قرارگاه موسوم به «مقابله با اراذل و اوباش» به دستور رئیسی خبر داد. وی بر ضرورت «ایجاد قرارگاه مشترکی با محوریت و مدیریت دادستان عمومی و انقلاب تهران و با حضور دستگاههای امنیتی و انتظامی به‌منظور مقابله با هنجارشکنی» تأکید کرد. وی در جلسه‌یی با حضور فرماندهان ارشد نظامی، انتظامی و امنیتی استان و قضات ذیربط در دادسرای تهران، تصریح کرد: «با قاطعیت، سریع و بدون اغماض با آنهایی که بخواهند کوچه و یا خیابانی را ناامن جلوه دهند برخورد خواهیم کرد». وی افزود «عوامل اصلی هنجارشکنی‌ها توسط ضابطین سریعاً شناسایی شده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن با حکم قضایی بازداشت» می‌شوند و «جلسات قرارگاه مبارزه با اراذل و اوباش هر ۱۵روز یکبار با حضور مسئولان ارشد قضایی، انتظامی و امنیتی استان تهران» برگزار می‌شود (میزان خبرگزاری قضاییه آخوندی - ۱۱ آبان۹۹).

در همین روز آخوند محمدجعفر منتظری بر ضرورت تشهیر (مجازات ضدانسانی چرخاندن جوانان در شهر) تأکید کرد و گفت: «چه بسا برخی مأموریت داشته باشند در جامعه ناامنی ایجاد کنند به همین دلیل قوه قضاییه خودش را مکلف می‌داند تا از نیروی انتظامی حمایت کند... تشهیر یکی از نحوه‌های مجازات است نه تنها قوه قضاییه حمایت می‌کند بلکه یکی از مجازاتهایی را که باید در نظر بگیرد، همان تشهیر افراد است» (خبرگزاری مهر۱۱ آبان۹۹).