728 x 90

فاکس نیوز: شورای ملی مقاومت می‌گوید انفجار پارچین در قسمت تولید کلاهک موشکهای بالستیک بوده است

فاکس نیوز - گزارشی از انفجار در پارچین
فاکس نیوز - گزارشی از انفجار در پارچین

تلویزیون فاکس نیوز روز ۸تیرماه در گزارشی از انفجار پارچین در قسمت تولید کلاهک موشکهای بالستیک گفت:

«اطلاعات جدیدی در مورد انفجاری که پایتخت ایران را به لرزه در آورد علنی شده است. رژیم ایران مدعی است آن انفجار بزرگ در یک مخزن گاز صنعتی بوده است، اما تصاویر ماهواره‌ای جدید نشان می‌دهد این انفجار در همان منطقه‌ای است که رژیم ایران یک سیستم زیرزمینی گسترده و سایتهای موشکی مخفی در مجتمع نظامی پارچین دارد.

دکتر ربکا گرانت تحلیلگر امور امنیت نظامی می‌گوید: «انفجار در محل تولید موشک بالستیک بوده است. زیرا توده آتش عظیمی که ایجاد شد نشان می‌دهد رژیم ایران تلاش کرده اجزای جدای از هم موشک را سرهم کند تا موشکی با برد بیشتر درست کند . رژیم ایران به‌دنبال تسلیحات موشکی خطرناک است که ما می‌خواهیم مانع آن شویم».

فاکس نیوز در ادامه گفت: بارها و بارها دیده‌ایم رژیم ایران مخفی‌کاری می‌کند و قطعنامه‌های شورای امنیت را نقض می‌کند. شورای ملی مقاومت بزرگترین نیروی اپوزیسیون ایران در بیانیه‌یی می‌گوید: «رژیم ایران دروغ می‌گوید ... انفجار بزرگ در قسمت مهمات‌سازی و مشخصاً تولید کلاهک جنگی برای موشکهای بالستیک به‌وقوع پیوسته است. مجتمع پارچین شامل دهها کارخانه نظامی است و از صدها انبار بزرگ و ساختمان تشکیل شده است، علاوه بر این شامل دهها تونل و تأسیسات زیرزمینی است» .