728 x 90

زانیار و لقمان مرادی و رامین حسین پناهی زندانیان سیاسی کرد اعدام شدند

زانیار و لقمان مرادی و رامین حسین پناهی زندانیان سیاسی کرد اعدام شدند
زانیار و لقمان مرادی و رامین حسین پناهی زندانیان سیاسی کرد اعدام شدند

 

 

رژیم ضدبشری آخوندی بامداد امروز شنبه زانیار و لقمان مرادی و رامین حسین پناهی زندانیان سیاسی کرد را به دار آویخت

این زندانیان سیاسی که در اعتصاب غذای خشک بودند در زندان گوهردشت کرج اعدام شدند

خبرگزاری سپاه پاسداران ـ فارس خبر اعدام این سه زندانی سیاسی کرد را اعلام کرد

مقاومت ایران روز گذشته ۱۷شهریور۹۷ طی فراخوانی از  دبیرکل، شورای امنیت و کمیسر حقوق‌بشر ملل‌متحد خواستار  اقدام فوری برای جلوگیری از اعدام زندانیان سیاسی کرد  زانیار و لقمان مرادی و رامین حسین پناهی شده بود

مقاومت ایران از عموم مردم، به‌ویژه جوانان دلیر کردستان خواسته بود  که  به همبستگی با این زندانیان  و اعتراض علیه حکم  جنایتکارانه و قرون‌وسطایی اعدام وی برخیزند

   عفو بین الملل نیز بارها   از  رژیم آخوندی خواسته بود  ‌فورا حکم  اعدام زندانی سیاسی  کرد را لغو کند.

رژیم آخوندی که در برابر قیام مردم ایران به شدت به سرکوب و کشتار نیاز دارد دست به این جنایت زده است

 

کارشناسان حقوق‌بشر سازمان ملل برای توقف اعدام قریب‌الوقوع سه زندانی سیاسی کرد ایرانی فراخوان دادند.

سایت حقوق‌بشر ملل متحد

۷سپتامبر ۲۰۱۸برابر با ۱۶شهریور کارشناسان حقوق‌بشر سازمان ملل‌متحد به‌خاطر توقف اعدام قریب‌الوقوع سه زندانی سیاسی کرد زانیار و لقمان مرادی درخواست تجدید نظر کرده‌اند که توأم با نگرانیهای جدی نسبت به محاکمه ناعادلانه آنهاست. آنها در طول دوران بازداشت و پیش از محاکمه شکنجه شده‌اند.

جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق‌بشر در امور ایران و خانم آگنس کالامارد گزارشگر ویژه اعدامهای غیرقانونی و خودسرانه با صدور بیانیه‌یی همچنین خواستار توقف اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی شدند.

کارشناسان در بیانیه مشترک اظهار داشتند: ‌ما از دولت ایران خواسته‌ایم بلافاصله اعدام های خود را متوقف و مجازات اعدام علیه آنها را با توجه به تعهدات بین‌المللی لغو کند.

آنها گفتند: ما با اطلاعاتی که دریافت کرده‌ایم مطلع شدیم که زانیار و لقمان مرادی قبل و در جریان محاکمه، از نقض حقوق‌بشر که شامل شکنجه و بدرفتاری دیگری و ممانعت از دسترسی به وکیل است رنج می برند

کارشناسان ملل‌متحد اظهار داشتند: "احکام اعدام پس از محاکمه‌های قضایی تصویب شده است که به‌نظر نمی‌رسد به‌لحاظ تضمین دادرسی عادلانه باشد و روند محاکمه، طبق قانون بین‌المللی حقوق‌بشر که مورد نیاز است، تضمین شده باشد."

آنها همچنین نگرانیهای خود را نسبت به وضعیت زانیار مرادی ابراز داشتند که گزارش‌شده است که از زمان بازداشت اولیه که به‌طور مکرر مورد شکنجه و بدرفتاری قرار گرفته است، از عواقب جدی سلامتی رنج می‌برد.

کارشناسان همچنین پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر این‌که یک زندانی کرد دیگر رامین حسین پناهی در همان زندان، در همان زمانبندی اعدام خواهد شد، ابراز نگرانی کردند. آنها بر درخواست های قبلی خود برای متوقف کردن اعدام رامین تأکید می‌کنند. این زندانی از محاکمه عادلانه برخوردار نبوده و در بازداشت شکنجه شده است.

 

 

نامه زندانیان سیاسی رامین حسین پناهی و زانیار مرادی در محکومیت حکم ضدبشری اعدام

زندانیان سیاسی رامین حسین پناهی و زانیار مرادی که توسط قضاییه جنایتکار خامنه‌ای به اعدام محکوم شده‌اند با انتشار نامه‌یی سرگشاده به مردم ایران خواهان شکستن سکوت در مقابل جنایتهای حاکمیت آخوندی شدند.

آنان در نامه خود با نام بردن از مجازات اعدام به‌عنوان "رعب آورترین ابزار حذف دگراندیشان" می‌نویسند:

سکوت خود را شکسته تا دیگر سیستم و حاکمیت آن نتواند از ناآگاهی سیاسی و تحریف اذهان عمومی و با ایجاد تفرقه در میان مردم، به سیاست‌های تاکنونی خود ادامه دهد.

این دو زندانی سیاسی هموطن کرد که در زندانهای مرکزی سنندج و گوهردشت زندانی هستند در قسمتی از نامه خود خطاب به مدافعان حقوق‌بشر و مردم شریف ایران نوشته‌اند:

اعدام و حذف فیزیکی انسان از شیوه‌های کهن مجازات در دنیای سنتی و سده‌های باستان است. دولتهای مرکزی ایران از همان ابتدای شکل‌گیری انقلاب مشروطه، که در منطقه بی‌سابقه بود و می‌توانست جامعه‌‌یی دموکراتیک را به‌دنبال داشته باشد، با توهمات ملی‌گرایانه توأم با سرکوب، مجازات اعدام را به‌عنوان ابزاری برای حذف مخالفان سیاسی خود مفروض و این رویه تا به امروز تداوم داشته و به مجازات اعدام، این رعب‌آورترین ابزار حذف دگراندیشان، توسل جسته‌اند.

امیدواریم مدافعان حقوق‌بشر و عموم خلق شریف ایران، ضمن هم دردی و حمایت از خواسته‌های مردم کُرد با ذکاوت و صبر از ما حمایت و از بی‌اعتنایی نسبت به اعدام و سرکوب‌های موجود و جاری در کُردستان بکاهند.

اعدامهای سیاسی در کردستان امری عادی است

در ادامه نامه زندانیان سیاسی رامین حسین پناهی و زانیار مرادی آمده است:

امیدواریم مسأله اعدام‌های سیاسی در کردستان، که متأسفانه در این سالها به امری عادی مبدل گشته، منجر به اتحادی یکپارچه علیه اعدامها و سرکوبها گردد. همچنین آرزومندیم در آینده‌ای نه چندان دور در ایران شاهد تحقق دولتی مبتنی بر آزادی و برابری با حفظ به‌رسمیت‌شناختن حقوق تمامی خلقهای ایران باشیم که دموکراسی، آزادی و صلح پایدار را به ارمغان بیاورد.

 

مطالب مرتبط

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e2817d7c-5f51-4f5d-98e8-bd6dc50a4df1"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات