728 x 90

حمایت جان بولتون از مقابله ائتلاف عربی با رفتار بی‌ثبات کننده رژیم ایران

جان بولتون، حمایت از مقابله با رفتار بی ثبات کننده رژیم ایران
جان بولتون، حمایت از مقابله با رفتار بی ثبات کننده رژیم ایران

جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در ریتوئیت پیام مؤسسه‌، ای جی اس (کمیته برای بهبود حقوق‌بشر و ارزشهای دموکراتیک در جهان) از مقابله با رفتار بی‌ثبات کننده رژیم ایران حمایت کرد و مقابله با تروریسم را از اولویتهای دولت آمریکا خواند بولتون در توئیت مورخ ۲۳مهر ۹۷خود نوشت: «من از شهادتی که وزیر پمپئو در کنگره آمریکا داد مبنی بر این‌که عربستان و امارات تلاش زیادی می‌کنند تا خطر تلفات شهروندی را کاهش دهند حمایت می‌کنم.

دولت ترامپ روشن ساخته است که خاتمه دادن به این منازعه در یمن یک اولویت امنیت ملی می‌باشد.

حمایت ما از ائتلاف به رهبری عربستان اولویتهای امنیت ملی آمریکا از جمله ضدتروریسم و مقابله با رفتار بی‌ثبات کننده ایران را تقویت می‌کند».

 

تشدید حملات ارتش ملی یمن و ائتلاف عربی علیه شبه‌نظامیان حوثی

خاطر نشان می‌شود که ائتلاف عربی به‌ رهبری عربستان سعودی از سال ۲۰۱۵میلادی در دفاع از دولت قانونی عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور یمن وارد جنگ با شبه‌نظامیان حوثی که در مشارکت با رئیس‌جمهور مخلوع (علی عبدالله صالح) دست به کودتا و اشغال یمن زده بودند شدند.

پس از شکست مذاکرات صلح روز شنبه در ژنو، ارتش ملی یمن با حمایت ائتلاف عربی، بر شدت حملات خود به بندر حدیده افزوده است. نیروهای ارتش ملی یمن طی تهاجم جدید خود موفق شدند جاده اصلی بین بندر حدیده و صنعا را مسدود کنند. با بسته شدن جاده بندر حدیده به صنعا، شبه‌نظامیان حوثی وابسته به رژیم ایران که کنترل این دو شهر را در دست دارند، دیگر نخواهند توانست برای نقل و انتقال مواد و وسایل ضروری از این جاده استفاده کنند.

 

متوقف کردن فعالیتهای شرورانه رژیم ایران

پیشتر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در پاسخ به سؤالات سناتورها در مورد رژیم ایران و استراتژی آمریکا در قبال آن گفته بود: « متوقف کردن همه فعالیتهای شرورانه رژیم ایران از اهداف سیاست خارجی ماست. کارزار فشار مالی ما، خارج شدن ما از توافقنامه هسته‌یی و حمایت کامل ما از مردم ایران دارند تأثیر می‌گذارند. امروز چالش عظیم اقتصادی در ایران وجود دارد. یک ساختار اقتصادی ناکارآمد در ایران وجود دارد. این رژیم به تروریسم از طریق حزب‌الله لبنان و شبه‌‌نظامیان شیعه در عراق و یمن دست می‌زند. رژیم ایران دست به ترور در کشورهای اروپایی می‌زند و حمایت عظیمی از بشار اسد در سوریه می‌کند. اینها هزینه بالایی دارد مردم ایران می‌دانند این مدلی نیست که خواهان آن باشند. این توسعه‌طلبی رژیم ایران که خامنه‌ای و قاسم سلیمانی این‌قدر خواهان آن هستند، چیزی نیست که مردم ایران خواهان آن باشند. با توجه به حکومت فاسدی که وجود دارد، باید تصمیم های بنیادی در مورد ایران اتخاذ کرد. این تصمیمها به مردم ایران بر می‌گردد».

 

بیشتر بخوانید:

 

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات