728 x 90

بیانیهٔ اکثریت پارلمان ایسلند حمایت از آزادی و مقاومت در ایران برای صلح و امنیت جهانی

پارلمان ایسلند
پارلمان ایسلند

حمایت از آلترناتیو دموکراتیک برای تغییر رژیم ایران و صلح در خاورمیانه

حمایت بین‌المللی از برنامه ۱۰ماده‌یی مریم رجوی

بیانیهٔ اکثریت پارلمان ایسلند حمایت از آزادی و مقاومت در ایران برای صلح و امنیت جهانی

 

اکثریت نمایندگان پارلمان ایسلند (۳۳ نماینده از ۶۳ نماینده) به کارزار جهانی

در حمایت از برنامهٔ ده ماده‌یی خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت

و فراخوان به لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران

و به‌رسمیت‌شناختن مبارزه کانون‌های شورشی با پاسداران پیوستند

 

در میان امضا کنندگان بیانیهٔ اکثریت پارلمان ایسلند

۳ وزیر پیشین، ۲ تن از رهبران احزاب در پارلمان

۴ تن از رؤسا و ۴ تن از معاونین کمیته‌های پارلمان

و ۶ عضو کمیته خارجی به‌چشم می‌خورند

 

اکثریت نمایندگان پارلمان ایسلند

نقض فاحش حقوق‌بشر به‌ویژه سرکوب زنان را در ایران محکوم کردند

و به حسابرسی از مسئولان قتل‌عام سال۱۳۶۷ به‌خاطر جنایت مستمر علیه بشریت

فراخوان دادند

 

اکثریت پارلمان ایسلند

در حالی‌که زنان اولین قربانیان سرکوب رژیم زن‌ستیز هستند

آنها در مقاومت ایران در مواضع رهبری قرار دارند

 

اکثریت پارلمان ایسلند

دیکتاتوری دینی حاکم رفرم‌پذیر نیست

مردم ایران در قیام۱۴۰۱ هر گونه دیکتاتوری از نوع سلطنتی یا مذهبی را رد کردند

و خواستار تغییر رژیم برای استقرار یک جمهوری دموکراتیک شدند

 

اکثریت پارلمان ایسلند

رژیم ایران همهٔ راههای فعالیت سیاسی برای تغییر را بسته است

از این‌رو جهان آزاد باید حق مردم ایران برای قیام

و حق کانون‌های شورشی مجاهدین را برای مقابله با سپاه پاسداران

به‌رسمیت بشناسد

 

اکثریت پارلمان ایسلند

ما اقدامات رژیم ایران علیه مخالفان ایرانی

به‌ویژه در اشرف۳ در آلبانی را قویاً محکوم می‌کنیم

و بر حقوق آنها در چارچوب کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو

و کنوانسیون اروپایی حقوق‌بشر تأکید می‌کنیم

 

بیانیهٔ دربارهٔ ایران

حمایت از آزادی و مقاومت در ایران برای صلح و امنیت جهانی

سرکوب بیرحمانه مردم ایران از جمله اقلیت‌های قومی و مذهبی مایه نگرانی عمیق است. در جریان قیام ۱۴۰۱ به‌گفته گزارشگر سازمان ملل در امور حقوق‌بشر ایران «ویدئوهای تأیید شده نشان می‌دهد نیروهای امنیتی به‌طور عامدانه از فاصله نزدیک به معترضان غیرمسلح در ایران شلیک می‌کنند».

گزارش دسامبر ۲۰۲۳ عفو بین‌الملل به افشای خشونت جنسی علیه زنان در زندانهای ایران پرداخته است. زنان اولین قربانیان سرکوب رژیم زن‌ستیز حاکم هستند. از سوی دیگر در مقاومت ایران زنان در مواضع رهبری قرار دارند.

رژیم ایران رکورددار اعدام به‌نسبت جمعیت در جهان است. فقط در سال ۱۳۶۷ با حکم خمینی برای اعدام مجاهدین سرموضع، ۳۰هزار زندانی سیاسی در عرض چندین هفته قتل‌عام شدند.

رژیم ایران با تشکیل یک دادگاه فرمایشی و غیابی برای رهبری مقاومت و بیش از ۱۰۰ تن از اعضای اپوزیسیون مجاهدین خلق با اتهام‌هایی مانند محاربه، قصد دارد برای اقدامات تروریستی علیه آنها به‌خصوص در اروپا زمینه‌سازی کند و هم‌چنین اروپا را برای محدود کردن مخالفان به‌ویژه در اشرف۳ در آلبانی تحت فشار قرار دهد. قضاییهٔ رژیم اهرم سرکوب خامنه‌ای برای کشتار و تروریسم است.

اروپا جولانگاه تروریسم حکومتی رژیم ایران است. در فوریه ۲۰۲۱ دادگاه آنتورپ بلژیک یک دیپلمات در حال خدمت رژیم ایران را به‌خاطر اقدام به بمب‌گذاری در برنامه سالانه شورای ملی مقاومت ایران در حومه پاریس به ۲۰ سال زندان محکوم کرد.

دیکتاتوری دینی حاکم رفرم‌پذیر نیست. مردم ایران در قیام ۱۴۰۱ هر گونه دیکتاتوری از نوع سلطنتی یا مذهبی را رد کردند و خواستار تغییر رژیم برای استقرار یک جمهوری دموکراتیک شدند.

مردم ایران از هر گونه حقوق سیاسی و مدنی محروم شده‌اند، در حالی‌که در مقدمهٔ اعلامیهٔ جهانی حقوق‌بشر با تأکید بر حقوق بنیادین همهٔ انسان‌ها آمده است: «ضروریست از حقوق انسانی با اجرای قانون حمایت کرد تا بشر به‌عنوان آخرین علاج به قیام بر ضد ظلم و فشار مجبور نشود».

رژیم ایران نیروی محرک در پشت جنگ خاورمیانه و حملات به کشتیرانی و تجارت آزاد در دریای سرخ است. سر مار در ایران است. سپاه پاسداران با گروه‌های نیابتی‌اش عامل گسترش ترور و مانع صلح و امنیت در منطقه و جهان است.

نقض فاحش حقوق‌بشر به‌ویژه سرکوب زنان را در ایران محکوم می‌کنیم و به حسابرسی از مسئولان قتل‌عام سال۱۳۶۷ به‌خاطر جنایت مستمر علیه بشریت فراخوان می‌دهیم.
مردم ایران شایسته برخورداری از یک نظام دموکراتیک هستند. ما همه دولتها را فرا می‌خوانیم که از برنامه ده ماده‌یی خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیدهٔ مقاومت ایران برای یک جمهوری دموکراتیک با جدایی دین و دولت و برابری زن و مرد حمایت کنند.
اقدامات رژیم ایران علیه مخالفان ایرانی در اشرف۳ در آلبانی را قویاً محکوم می‌کنیم و بر حقوق آنها در چارچوب کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو و کنوانسیون اروپایی حقوق‌بشر تأکید می‌کنیم.
رژیم ایران همه راههای فعالیت سیاسی برای تغییر را بسته است، لذا جهان آزاد باید حق مردم ایران برای قیام و حق کانون‌های شورشی سازمان مجاهدین برای مقابله با سپاه پاسداران را به‌رسمیت بشناسد.
ما نقش مخرب رژیم ایران در خاورمیانه و سیاست جنگ‌طلبانهٔ آن‌را قویاً محکوم می‌کنیم و به لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران و اجرای تحریم‌های نفتی علیه این رژیم فراخوان می‌دهیم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0cc24f26-2018-42c0-888d-0b182715aab5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات