728 x 90

بیانیه اکثریت پارلمان ایالتی مارکه در ایتالیا در حمایت از طرح ده ماده‌یی خانم مریم رجوی

پارلمان ایالتی مارکه در ایتالیا
پارلمان ایالتی مارکه در ایتالیا

حمایت از آلترناتیو دموکراتیک

برای تغییر رژیم ایران

و صلح در خاورمیانه

 

حمایت بین‌المللی

از برنامه ۱۰ماده‌یی مریم رجوی

 

پیوستن اکثریت پارلمان ایالتی مارکه در ایتالیا

به بیانیه اکثریت مجلس ملی ایتالیا

مورد مقاومت و آزادی در ایران

 

۱۹نماینده از ۳۱ تن اعضای پارلمان ایالتی

حمایت خود را از بیانیه جهانی ایران ۲۰۲۴

در مورد حمایت از آزادی و مقاومت در ایران

برای صلح و امنیت جهانی، اعلام کردند

 

رئیس پارلمان مارکه، یک نایب‌رئیس

۴ رئیس گروه پارلمانی و ۴ رئیس کمیسیون

در شمار امضاءکنندگان بیانیه هستند

 

حمایت از برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی

فراخوان به لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران

و به‌رسمیت‌شناختن مبارزه کانون‌های شورشی مجاهدین با پاسداران

 

در این بیانیه اقدامات رژیم آخوندی

علیه اشرف۳ در آلبانی را قویاً محکوم کردند

و بر حقوق آنها در چارچوب کنوانسیون ژنو

و کنوانسیون اروپایی حقوق‌بشر تأکید کردند

 

مردم ایران در قیام۱۴۰۱ هر گونه دیکتاتوری

از نوع سلطنتی یا مذهبی را رد کردند

و خواستار تغییر رژیم برای استقرار یک جمهوری دموکراتیک شدند

 

بیانیه در مورد ایران

حمایت از آزادی و مقاومت در ایران برای صلح و امنیت جهانی

 

(رژیم) ایران رکورددار اعدام به‌نسبت جمعیت در سطح جهان است. تنها در سال۱۳۶۷ با حکم خمینی برای اعدام مجاهدین سر موضع، ۳۰هزار زندانی سیاسی در عرض چندین هفته قتل‌عام شدند.

رژیم ایران با تشکیل یک دادگاه فرمایشی و غیابی برای رهبری مقاومت و ۱۰۰ تن از اعضای اپوزیسیون سازمان مجاهدین با اتهام‌هایی مانند محاربه، قصد دارد برای اقدامات تروریستی علیه آنها به‌خصوص در اروپا زمینه‌سازی کند و هم‌چنین اروپا را برای محدود کردن مخالفان به‌ویژه در اشرف۳ در آلبانی تحت‌فشار قرار دهد. قضاییهٔ رژیم اهرم سرکوب خامنه‌ای برای کشتار و تروریسم است.

اروپا جولانگاه تروریسم حکومتی (رژیم) ایران است. در فوریة۲۰۲۱ دادگاه آنتورپ بلژیک یک دیپلمات در حال خدمت (رژیم) ایران را به‌خاطر اقدام به بمب‌گذاری در برنامه سالانه شورای ملی مقاومت ایران در حومه پاریس به ۲۰سال زندان محکوم کرد.

دیکتاتوری دینی حاکم رفرم‌پذیر نیست. مردم ایران در قیام۱۴۰۱ هر گونه دیکتاتوری از نوع سلطنتی یا مذهبی را رد کردند و خواستار تغییر رژیم برای استقرار یک جمهوری دموکراتیک شدند.

مردم ایران از هر گونه حقوق سیاسی و مدنی محروم شده‌اند، در حالی‌که در مقدمهٔ اعلامیهٔ جهانی حقوق‌بشر با تأکید بر حقوق بنیادین همهٔ انسان‌ها آمده است: «ضروری است حقوق انسانی با اجرای قانون حمایت شود تا بشر به‌عنوان آخرین علاج به قیام بر ضد ظلم و فشار مجبور نشود».

نقض فاحش حقوق‌بشر به‌ویژه سرکوب زنان را در ایران محکوم می‌کنیم و به حسابرسی از مسئولان قتل‌عام سال۱۳۶۷ به‌خاطر جنایت مستمر علیه بشریت فراخوان می‌دهیم.

مردم ایران شایسته برخورداری از یک نظام دموکراتیک هستند. ما همهٔ دولتها را فرا می‌خوانیم که از برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیدهٔ شورای ملی مقاومت ایران برای یک جمهوری دموکراتیک مبتنی بر جدایی دین و دولت و برابری زن و مرد حمایت کنند.

اقدامات رژیم ایران را علیه مخالفان ایرانی در اشرف۳ در آلبانی قویاً محکوم می‌کنیم و بر حقوق آنها در چارچوب کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو و کنوانسیون اروپایی حقوق‌بشر تأکید می‌کنیم.

ما نقش مخرب رژیم ایران در خاورمیانه و سیاست جنگ‌طلبانهٔ آن‌را قویاً محکوم می‌کنیم و به لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران و اجرای تحریم‌های نفتی این رژیم فراخوان می‌دهیم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/db7c8c35-3336-421f-b719-b065bcba00b6"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات