728 x 90

انتقال زندانی سیاسی سهیل عربی به محل نامعلوم

زندانی سیاسی سهیل عربی
زندانی سیاسی سهیل عربی

زندانی سیاسی سهیل عربی ساعت یک بعد از ظهر روز سه‌شنبه ۸خرداد۹۷؛ توسط دژخیمان زندان تهران بزرگ؛ از محل خود در تیپ ۲به محل نامعلومی منتقل شده است. سهیل عربی مدت یک‌ماه است که در اعتصاب غذا در انفرادی تیپ ۲زیر شکنجه‌های روحی و جسمی زندانبانان و در معرض تهدید مکرر اراذل و اوباش رژیم زندان قرار داشته است.

 

ممانعت از ملاقات سهیل عربی

روز دوشنبه ۷خرداد که روز ملاقات زندانیان با خانواده‌هایشان بود؛ رئیس جنایتکار تیپ ۲به‌طور غیرقانونی مانع ملاقات سهیل عربی با خانواده‌اش شده و دست و پایش را بسته و چهار تن از اراذل و اوباش زندان را بالای سر او فرستاده تا به وی سرم بزنند؛ اما سهیل مانع شده است.

 

استمداد مادر زندانی سیاسی سهیل عربی

فرنگیس مظلوم؛ مادر زندانی سیاسی سهیل عربی روز چهارشنبه ۹خرداد طی پیامی با ابراز نگرانی از انتقال و وضعیت فرزندش از زندان تهران بزرگ به محل نامعلوم؛ از مردم آزاده ایران و سازمانها و نهادهای حقوق‌بشری برای نجات جان فرزندش استمداد طلبید.

خانم فرنگیس مظلوم در این پیام گفت:

به من خبر دادند که سهیل را به یک مکان نامعلوم برده‌اند .

من از همه مردم آزاده‌امان و سازمانهای حقوق‌بشری مانند عفو بین‌الملل و کمیسر حقوق بشر سازمان ملل می‌خواهم که رسیدگی کنند که بر سر پسر من چه آمده است....

هر بلایی بر سر پسرم بیاید مسئولیتش با زندانبانان و گردانندگان زندان و قوه قضاییه است.

 

سابقه فشارهای ضدانسانی به سهیل عربی

در فروردین امسال نیز زندانی سیاسی سهیل عربی که در زندان تهران بزرگ محبوس است؛ تحت شکنجه و آزارهای جسمی و روحی شدید قرار گرفت.

دژخیمان موهای سهیل را از ته تراشیدند. به‌دلیل نداشتن آب گرم و امکان حمام بدن سهیل شپش گذاشته بود. به خانواده‌اش اجازه واریز پول برای خرید مواد خوراکی و غذایی نمی‌داند. وی در انفرادی اجازه تماس تلفنی با خانواده‌اش را هم نداشت.

روز یکشنبه ۱۹فروردین۹۷دژخیمان خامنه‌ای در یک اقدام جنایتکارانه در حالی که سهیل در هواخوری زندان بوده سه نفر از عوامل خود را به جان وی انداخته و به ضرب ‌و شتم قرار دادند. طوری که دستش مجروح شده و آرنجش ورم کرد.

زندانی سیاسی سهیل عربی در آبان ۱۳۹۲ به همراه همسرش توسط قرارگاه موسوم به ثارالله سپاه پاسداران دستگیر گردید. همسرش پس از چند ساعت آزاد شد اما وی برای مدت دو ماه در سلول انفرادی نگهداری می‌شد و سپس به بند ۳۵۰زندان اوین منتقل گردید.

 

خبرهای مرتبط:

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4c7a3d62-79a9-4509-9f80-ee49d74cf908"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات