728 x 90

آمریکا: رژیم ایران باید رفتار بی‌ثبات کننده را متوقف کند - محکومیت حملات موشکی

آمریکا- رژیم ایران باید رفتار بی‌ثبات کننده را متوقف کند
آمریکا- رژیم ایران باید رفتار بی‌ثبات کننده را متوقف کند

سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در بریفینگ روزانه ۲۰شهریور ۹۷خود حملات موشکی رژیم ایران به پایگاههای احزاب کردی ایرانی در عراق را محکوم کرد و این رژیم را عامل بی‌ثباتی منطقه و بازیگر بد در سراسر جهان خواند.

 

رژیم ایران عامل بی‌ثباتی منطقه و بازیگر بد در سراسر جهان

هدر نائورت در پاسخ به این سؤال که، دیروز معاون رئیس‌جمهور پنس حمله موشکی رژیم ایران به کردستان عراق را محکوم کرد. حمله‌یی که کردهای ایرانی را هدف قرار داد. آیا شما هم نسبت به این مسأله واکنشی دارید؟ گفت: « من فکر می‌کنم که اگر ما به وضعیتی که به‌نظر می‌آید الآن در عراق نمایان می‌شود، نگاه کنیم، این مهم است که برجسته کنیم که (رژیم) ایران چه بازیگر بدی در منطقه، در سراسر جهان و به‌طور مشخص در این کشور (عراق) بوده است. آنها به مداخله ادامه می‌دهد، رژیم ایران هم‌چنان یک بازیگر بد در منطقه و همچنین در عراق است. و این حمله اخیر که شما به آن اشاره می‌کنید به‌روشنی تلاش دیگری است برای بی‌ثبات کردن این کشور، این دولت و بی‌ثبات کردن این منطقه. ما حملات موشکی اخیر از جمله حمله به کویا[کویسنجق] را محکوم می‌کنیم همان‌طور که طی آخر هفته کردیم».

 

رژیم ایران رفتار بی‌ثبات کننده‌اش را متوقف کند

این مسلماً یک نقض آشکار حق حاکمیت عراق و حقوق عراق است. ایران کماکان یک بازیگر بد در منطقه است. و ما کماکان از حق حاکمیت عراق حمایت می‌کنیم. ما انتظار داریم که ایران به حق حاکمیت عراق و سایر کشورهای منطقه کاملاًً احترام بگذارد و این رفتار بی‌ثبات کننده را متوقف کند».

نوئرت در پاسخ به سؤال، دیدگاه شما در رابطه با درخواست رژیم ایران که باید رهبران احزاب کرد ایرانی به آنها تحویل داده شوند و پایگاههایشان بسته شود چیست؟ آیا این مداخله بیشتری است؟ پاسخ داد

« من خودم این موضع گیری را نشنیده‌ام. ولی ما از حق حاکمیت عراق حمایت می‌کنیم. و عراق باید چنین تصمیم‌هایی را بگیرد نه ایران».

 

بازداشت خودسرانه و عدم احترام به قانون

سخنگوی وزارت‌خارجه نوئرت، در مورد ادامه بازداشت یک شهروند آمریکایی در ایران گفت: « گروه کاری بازداشتهای خودسرانه سازمان ملل الآن نتیجه‌گیری کرده است که دولت ایران هیچ مبنای قانونی برای دستگیری و بازداشت فارغ‌التحصیل دانشگاه پرینستون شیو وانگ ندارد. سازمان ملل در ادامه ذکر می‌کند که ایران چندین نقض حقوق وی برای محاکمه عادلانه را مرتکب شده است و این‌که بازداشت وی خودسرانه است.... بازداشت وی نشان می‌دهد که رژیم ایران به حاکمیت قانون احترام نمی‌گذارد. ما از رژیم ایران می‌خواهیم... به همه وظایف و تعهدات قابل اعمال بین‌المللی خود احترام بگذارد.

 

بیشتر بخوانید:

 

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات