728 x 90

هشدار کاخ سفید به رژیم ایران: در مقابل هر گونه حمله شبه‌نظامیان در عراق واکنش سریع و قاطع نشان خواهیم داد

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید
سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید

کاخ سفید روز سه‌شنبه طی بیانیه‌یی به رژیم ایران هشدار داد در مقابل هر گونه حمله توسط نیروهای مزدور رژیم ایران در عراق که منجر به جراحت نیروهای آمریکا شود و یا تأسیسات آمریکا آسیب ببیند، واکنش سریع و قاطعانه‌یی نشان خواهد داد.

 

به گزارش خبرگزاری رویتر۲۰شهریور۹۷، سارا سندرز سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید گفت: در چند روز گذشته شاهد حملات مرگ آفرینی در عراق از جمله به کنسولگری ایالات متحده در بصره و سفارت آمریکا در بغداد بوده‌ایم. رژیم ایران اقدامی برای توقف این حملات عوامل نیابتی‌اش در عراق، که از آنها حمایت مالی، آموزشی و تسلیحاتی می‌کند، انجام نداده است.»

 

روز سه‌شنبه واشنگتن رژیم تهران را مسئول هر حمله نیروهای نیابتی‌اش در عراق علیه منافع آمریکا دانست و هشدار داد ایالات متحده فوراً و قاطعانه به آن واکنش نشان خواهد داد.

سارا سندرز در ادامه بیانیه‌یی که در سایت رسمی کاخ سفید منتشر کرد، نوشت: «ایالات متحده، رژیم ایران را مسئول هر گونه حمله‌یی خواهد دانست که به آسیب دیدن کارکنان ما یا مراکز دولت آمریکا منجر شود. آمریکا برای حفاظت از جان آمریکایی‌ها پاسخ فوری و قاطع خواهد داد.»

 

گلوله باران سفارت آمریکا در عراق

پس از چند سال، روز جمعه برای اولین بار سه گلوله خمپاره در «منطقه سبز» بغداد – منطقه به‌شدت محافظت شده در پایتخت عراق که مراکز دولتی و بسیاری از سفارتخانه‌ها از جمله سفارت آمریکا در آن واقع شده است – فرود آمد، که به‌گفته مقامهای عراقی تلفات جانی و خسارت مالی به بار نیاورد.

روز شنبه نیز کنسولگری آمریکا در بصره هدف حمله راکتی قرار گرفت. در این حمله نیز آسیبی به کارکنان کنسولگری یا ساختمان آن نرسید.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات