728 x 90

سوريه,دخالتهاى سپاه پاسداران در كشورهاى منطقه,اخبار تركيه,

تهدید آنکارا: کسانی که آتش‌بس را در سوریه نقض کنند، با تحریم روبه‌رو می‌شوند

-

مولود چاووش اغلو وزیر خارجه ترکیه
مولود چاووش اغلو وزیر خارجه ترکیه
تلویزیون العربیه 15دی 95 خبر داد: ترکیه تهدید کرد جریانهایی که آتش‌بس را در سوریه نقض کنند، با تحریم روبه‌رو می‌شود.
به گفته این منبع علامت جدیدی از همکاری و هماهنگی میان روسیه و ترکیه وجود دارد.

آنکارا به همراه مسکو طرفهایی را که در بندهای آتش‌بس اخلال ایجاد می‌کنند، به تحریم تهدید کردند. تهدید ترکیه که چاووش اغلو وزیر خارجه آن را اعلام کرد با درخواست از رژیم تهران برای فشار آوردن بر رژیم اسد و شبه‌نظامیان وابسته به خود جهت توقف عملیات نظامی در وادی بردا همزمان شده است. تهدید ترکیه قبل از مذاکرات آینده در آستانه صورت می‌گیرد که در اواخر ماه جاری میلادی شروع می‌شود.
 
 
ادامه نقض آتش‌بس در حومه دمشق
در حومه دمشق در 24ساعت گذشته حملات وحشیانه رژیم اسد و شبه‌نظامیان حزب‌الشیطان علیه شهرها و روستاهای محاصره شده در وادی بردا ادامه دارد. این دیگر نقض آتش‌بس نیست بلکه یک طرح هدفمند برای قتل‌عام اهالی است که رژیم ایران دنبال می‌کند.
گزارشی از تلویزیون العربیه: منطقه وادی بردا برای چندمین روز متوالی شاهد بمباران و گلوله‌باران شهرها و روستاها از سوی نظامیان اسد و شبه‌نظامیان وابسته به آن بود. سازمان دیدبان حقوق‌بشر سوریه از پیشروی نظامیان اسد و شبه‌نظامیان حزب‌الله در این منطقه خبر داد و گفت آنها به نزدیکیهای شهر عین فیجه رسیده‌اند که منبع اصلی تأمین آب دمشق محسوب می‌شود. اما برخی منابع اپوزیسیون، پیشروی شبه‌نظامیان را نادرست خواندند.
با وجود اعتراضهای مستمر به حملات نظامی که توافقنامه آتش‌بس امضا شده با سرپرستی روسیه و ترکیه را تهدید می‌کند، رژیم اسد قصد دارد که به آن ادامه دهد.
سکوت روسیه در رابطه با عدم التزام رژیم اسد به توافقنامه آتش‌بس، اپوزیسیون را بر آن داشته که اگر کشورهای ضامن به تعهدات خود در اینباره عمل نکنند، از این توافقنامه کنار بکشد. نسخه‌ای از آتش‌بس که اپوزیسیون مسلح آن را امضا کرده، منطقه وادی بردا را نیز شامل می‌شود.
رزمندگان اپوزیسیون اخیراً اعلام کردند در اعتراض به تجاوزات و نقضهای گسترده آتش‌بس، تمامی گفتگوهای مربوط به مذاکرات صلح با رژیم اسد را که قرار است در آستانه پایتخت قزاقستان برگزار شود به‌حالت تعلیق درآورده‌اند.
رزمندگان اپوزیسیون قبل از هر چیز، خواهان توقف حملات نظامی رژیم اسد و شبه‌نظامیان آن، اعزام ناظران بین‌المللی برای نظارت بر آتش‌بس و همچنین تعمیر اصلی‌ترین ساختمان آب فیجه هستند که در جریان بمبارانهای رژیم اسد کاملاً آسیب دیده است. رزمندگان همچنین خواستار وارد کردن منابع آب و پیگیری پروسه بازسازی و تعمیر ایستگاه برای رساندن آب به هزاران تن از اهالی دمشق شده‌اند که نزدیک به دو هفته است آب آشامیدنی آنها قطع شده است.
خیلی روشن است که شبه‌نظامیان رژیم ایران هستند که در سوریه آتش‌بس را نقض می‌کنند با این وجود، آیا انجماد مذاکرات آستانه از سوی رزمندگان اپوزیسیون ادامه خواهد داشت؟ چه دلیلی در این باره وجود دارد؟
بسام جعاره نویسنده مخالف سوری: وقتی که روسیه گفت ما بشار اسد و شبه‌نظامیان فرقه‌گرا را ضمانت می‌کنم ما پرسیدیم که چه کسی خود روسیه را ضمانت می‌کند؟ قرار بود که حملات هوایی صورت نگیرد. آنچه که امروز جریان دارد دیگر نقض آتش‌بس نیست بلکه یک طرح برنامه‌ریزی شده است.. بشار اسد و شبه‌نظامیان فرقه‌گرا می‌دانند اگر روسیه بمبارانهای هوایی را خاتمه دهد، سرنوشتشان هلاکت و نابودی است. ما در چند روزی که حملات هوایی روسیه متوقف شده بود به چشم دیدیم که چه اتفاقی افتاد.
چه کسی ادلب را بمباران کرد؟
چه کسی حملات هوایی و زمینی علیه شهرها و روستاهای وادی بردا را انجام می‌دهد؟
تمامی امور در درعا و جنوب حلب و غوطه شرقی دمشق، کاملاً روشن است.
همه می‌دانند که یک‌سال دخالت نظامی روسیه، مردم سوریه را وادار نکرد که باقیماندن بشار اسد را بپذیرند.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/41ae7c6a-9086-40a2-8f32-7df3da52b1a5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات