728 x 90

FATF و برجام، موضوع جنگ باندهای حاکم بر ایران

اف.ای.تی.اف
اف.ای.تی.اف

با شکست برجام به‌دلیل خروج آمریکا و برقرار شدن تحریمهای تشدید شونده اولیه و ثانویه و در نتیجه مسابقه شرکتهای خارجی برای ترک معاملات تجاری با رژیم ایران، موضوع شکست برجام و همچنین پیوستن یا نپیوستن به کنوانسیون اف.ای.تی.اف به موضوع جدی جنگ بین باندهای حاکم بر ایران شده است.

وکیلی، یک عضو هیأت‌رئیسه مجلس رژیم اعلام کرد روحانی و علی لاریجانی با خامنه‌ای در مورد لایحه اف.ای.تی.اف دیدار و گفتگو می‌کند تا از نظر دقیق خامنه‌ای مطلع شوند.

وکیلی همچنین گفت: «برداشت ما از سخنان خامنه‌ای درباره FATF مخالفت مطلق نبوده بلکه برداشت ما این بود که او معتقد است که FATF نکات مثبتی دارد».

وی افزود: «اعلام خارج شدن این لایحه از دستور کار مجلس نظر شخصی افراد بوده و نظر هیأت رئیسه مجلس نیست. و تا الآن که من در جریان قرار دارم هیأت رئیسه مجلس هیچ تصمیم قطعی در خصوص این موضوع نگرفته است».

 

ناموفق شدن برجام برای ما خطرناک است

جواد ظریف وزیر خارجه رژیم درباره موج حملات به آخوند روحانی به‌خاطر شکست برجام خطاب به باند رقیب گفت: «ناموفق شدن برجام برای ما خطرناک است. آمریکاییها مجاری تنفسی ما را شناسایی کرده‌اند».

جواد ظریف درباره خروج شرکتهای خارجی از ایران نیزگفت: «این را هم بدانید که یک گروهی از، یک گروه مشخصی توسط یکی از کشورهای همسایه ما داره حمایت مالی میشه که در دنیا سل فولینگ پروفسی رو پخش بکنه که همه دارند از ایران خارج میشند. و این باعث میشه که مثل یک بهمن تشدید بشه. یک گروهی هم هستند توی ایران منتظر نشستند که بگند تحریمها موفق شد. البته یادشون نمیاد که پریروز می‌گفتند برجام هیچی نداشته. متأسفانه خیلی فراموشکارند. الآن هم دارند تحریک می‌کنند بازار رو که همه دارند از ایران میرند. بیچاره شدیم و اینطوری».

 

عراقچی، معاون وزیر خارجه رژیم ایران نیز درباره اثر شکست برجام در شدت گرفتن مخاصمات درونی رژیم گفت: «برخی کاسبان تحریم‌اند که آنها سر جای خود هستند. ما نباید با برخی از اظهارات و سخنان به بازگشت تحریم‌ها کمک کنیم. متأسفانه برخی از تحلیل‌ها و صحبتها در رسانه‌های داخلی در جهت آب ریختن به آسیاب دشمن است».

 

تحریمهای بی‌رحمانه – پروژه نفت در برابر غذا

روزنامه حکومتی آرمان در مورد شکست برجام و بازگشت تحریمهای شدید که تازه از مرداد ماه اجرایی می‌شوند نوشت: روزهای سخت و نامعلوم به سرعت در حال پیش آمدن هستند. دونالد ترامپ با بیرون آمدن از برجام شرایط ناپایداری را به‌وجود آورده‌ (و) تحریم‌های بیرحمانه‌ای در سر دارد تا از مردادماه جاری نتایج آن را کسب نماید.

این روزنامه رژیم ایران افزود: آمریکا طرحی سه مرحله‌ای در ذهن دارد که مرحله اول آن اعمال تحریم‌هاست و سپس محدودیت به‌ترتیبی که شبیه پروژه نفت در برابر غذای دوران عراق، (رژیم ایران) را ضعیف‌تر و فرتوت‌‌تر سازد و مرحله سوم تسلیم و اگر نشد درگیری نظامی به‌وجود آورد.

این روزنامه وابسته به باند روحانی درباره نقش روسیه در افزایش تولید نفت و در نتیجه کنترل قیمت، نیز نوشت: روسیه که نه تنها در صحنه سوریه به (نظام) ایران از پشت خنجر زد بلکه داوطلبانه با عربستان برای بیرون کردن سهم (ما) در صادرات نفت اوپک اعلام آمادگی نمود تا هر چه زودتر به نگاه به شرق ما پاسخی دندان‌شکن داده باشد

 

بیشتر بخوانید:

 

چه نشانه‌هایی می‌گویند خامنه‌ای موافق رأی مثبت به «اف.ای.تی.اف» است؟

  1. اولین نشانه از موافقت ضمنی خامنه‌ای با تصویب «اف.ای.تی.اف» این است که مجلس را به این صورت غیرمنتظره فراخواند.
  2. دومین نشانه این که، در موارد مشابه قبلی، «کار» را به عهده لاریجانی می‌گذاشت.
  3. به این ترتیب می‌توان حدس زد که این بار هم خواسته زنگوله تصویب دستوری این کنوانسیون را هم به گردن لاریجانی بیندازد، ولی ظاهراً لاریجانی زیر بار نرفته و گفته خودت بگو!
  4. خامنه‌ای هم با بیان این‌که «مجلس شورای اسلامی که عاقل و بالغ و رشید و مستقل است» زنگوله را به گردن مجلس انداخت!

و به این ترتیب، اولاً زیرآب «اف.ای.تی.اف» را نزد که سهل است با گفتن این‌که «اف.ای.تی.اف» یک مزایایی هم دارد! گوشه چشمی هم به آن نشان داد تا عقلای باندش بفهمند و کار را تمام کنند!