728 x 90

کنفرانس مطبوعاتی دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران- واشنگتن- ۱۰خرداد ۱۴۰۲

علیرضا جعفرزاده نایب‌رئیس دفتر شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا
علیرضا جعفرزاده نایب‌رئیس دفتر شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا

کنفرانس مطبوعاتی دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران

«افشای پروژهٔ گستردهٔ بین‌المللی رژیم برای دور زدن تحریم‌ها و تأمین مالی تروریسم»

واشنگتن - ۱۰خرداد ۱۴۰۲

 

سپاه خامنه‌ای در کانون دور زدن تحریم‌ها

و فروش میلیون‌ها دلار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی

با هدف تأمین مالی سرکوب در داخل و صدور تروریسم در خارج

 

شرکت بازرگانی پتروشیمی بین‌الملل (PCCI)

مسئولیت دور زدن تحریم‌ها، فروش نفت و محصولات پتروشیمی

و انتقال ارز حاصل از آن برای تأمین مالی نیروهای مسلح رژیم را در ابعاد نجومی

به‌عهده دارد

روز چهارشنبه ۱۰خرداد ماه ۱۴۰۲، دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا طی یک کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن، با ارائهٔ یک گزارش ۷۵صفحه‌یی، ابعاد گستردهٔ دور زدن تحریم‌های نفتی و پتروشیمی توسط دیکتاتوری آخوندی و سپاه خامنه‌ای را افشا کرد.

در این گزارش برای اولین بار از طرح و برنامهٔ محرمانه حکومت آخوندی که به‌دستور ولی‌فقیه ارتجاع به‌اجرا گذاشته شده پرده برداشته شده و نشان داده شده که رژیم دست‌کم از سال۱۳۹۹ با تأسیس شرکت بازرگانی پتروشیمی بین‌المللی (زیرمجموعه شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان)، به‌طور مخفیانه به‌فروش کلان فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی مبادرت کرده و سهم عظیمی از درآمد حاصل از آن، برای استفاده سپاه در راستای سیاست صدور تروریسم و بنیادگرایی و تقویت نیروهای سرکوبگر رژیم برای مقابله با قیام، به‌کار گرفته شده است.

علی صفوی عضو کمیسیون خارجه شورا در این کنفرانس گفت: این کنفرانس در شرایطی برگزار می‌شود که نگرانی‌های بین‌المللی در خصوص فعالیت‌های اتمی رژیم برای دستیابی به‌سلاح اتمی و تجاوزگریهای آن در خاورمیانه و فراتر از آن بیشتر و بیشتر شده است. ما در این کنفرانس برای اولین بار اسناد و مدارک حساس و محرمانه‌یی را افشا می‌کنیم که از جمله شامل نامه‌نگاری بین سردمداران رژیم آخوندی از جمله ولی‌فقیه ارتجاع است و ابعاد اقدامات رژیم را برای دور زدن تحریم‌های بین‌المللی برملا می‌سازد. رژیم این اقدامات را برای به‌دست‌آوردن منابع مالی مکفی به‌منظور تأمین مالی تروریسم، جنگ‌افروزی و فعالیت‌های بی‌ثبات کننده در خاورمیانه و فراتر از آن انجام می‌دهد؛ این اقدامات هم‌چنین در راستای تقویت نیروهای امنیتی رژیم برای سرکوب قیامهای مردمی است که بنیادهای این رژیم را به‌لرزه در آورده است.

علیرضا جعفرزاده معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا در سخنان خود به‌طور مبسوط و با ذکر جزییات پیرامون این طرح گسترده و اسناد و مدارک محرمانهٔ مربوط به آن، فعالیت‌های مخفیانه و غیرقانونی رژیم را فاش کرد.

وی گفت: سازمان مجاهدین خلق از داخل ایران مدارکی را به‌دست آورده که اطلاعاتی را دربارهٔ یکی از مهم‌ترین ارگانهای رژیم برملا می‌کند که در زمینهٴ نفت و پتروشیمی برای دور زدن تحریم‌ها به‌کار گرفته شده است. این مدارک نشان می‌دهد که تأسیسات و منابع این سازمان که تحت کنترل نیروهای مسلح رژیم و به‌ویژه سپاه پاسداران است، برای تأمین مالی جنگ‌افروزی و تروریسم دیکتاتوری آخوندی در خارج ایران و سرکوب در داخل به‌کار گرفته می‌شود.

وی با اشاره به تأسیس شرکت بازرگانی پتروشیمی بین‌الملل در سال۱۳۹۹، گفت: این شرکت در ابعاد نجومی تمامی تحریم‌های نفتی و پتروشیمی علیه رژیم را از طریق تأسیس شاخه و شرکتهایی با همان اسامی در خارج ایران (به‌ویژه در کشورهایی که تحت تحریم نیستند)، دور می‌زند. این شرکت درآمدهای حاصله از این فعالیت‌ها را برای پیشبرد و تبلیغ سیاستهای رژیم در خارج از ایران به‌کار می‌گیرد.

علیرضا جعفرزاده ضمن توضیحاتی در خصوص شرکت پی.سی.سی.آی.و ارتباط آن با شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان که متعلق به‌هلدینگ سرمایه‌گذاری الغدیر یکی از غولهای بازرگانی و سرمایه‌گذاری رژیم است گفت: شرکت موسوم به‌الغدیر متعلق به‌سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح رژیم (ساتا) است که رئیس هیأت‌مدیرهٴ آن پاسدار سرتیپ دکتر سید مجید ابن‌الرضا می‌باشد.

وی با ذکر سابقه و جزییات فعالیت‌های شرکت پی سی سی آی، از طرح‌های آن برای سال۱۴۰۲ پرده برداشت و تصریح کرد که یکی از شرکت‌های وابسته به پی سی سی آی هزینه‌های مالی سرکوب قیام و اعتصاب کارگران مجتمع نفتی عسلویه را پرداخت کرده بود.

علیرضا جعفرزاده هم‌چنین کروکی کامل چنگ‌اندازی سپاه پاسداران بر اقتصاد ایران را به‌نمایش گذاشت و به‌توضیح تک‌تک مدارک مربوط به‌این پروژه و شرکت‌های درگیر در آن پرداخت.

معاون نمایندگی شورا در واشنگتن در پایان تأکید کرد که برای مقابله با این فعالیت‌ها و فرار رژیم از اعمال تحریم‌ها، جامعهٔ بین‌المللی باید سیاست مماشات را کنار بگذارد و یک سیاست قاطع علیه این رژیم اتخاذ کند.

وی گفت: سیاست مماشات توسط کشورهای غربی به‌خصوص طی دو دههٔ گذشته به‌رژیم ایران اجازه داده که تحریم‌ها را دور بزند و برنامهٔ تسلیحات اتمی خود را گسترش داده و شبکهٴ تروریسم خود را تقویت کند. هر دلاری که به‌جیب این رژیم می‌ریزد برای تروریسم و خشونت در خارج از مرزهای ایران و سرکوب در داخل به‌کار گرفته می‌شود. سیاست مماشات نه فقط غلط است، بلکه غیراخلاقی است؛ به‌خصوص که مردم ایران این رژیم را در تمامیت آن نفی کرده‌اند و خواهان استقرار یک جمهوری دموکراتیک مبتنی بر جدایی دین و دولت و غیراتمی در ایران هستند که این روزها در قیام و اعتراضات آنها شاهدش هستیم.

اکنون زمان آنست که ایالات متحده و سایر کشورهای غربی ۶قطعنامهٔ شورای امنیت ملل‌متحد را علیه رژیم دوباره فعال کنند و در کنار مردم ایران قرار بگیرند.

کنفرانس مطبوعاتی دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران-واشنگتن ۱۰خرداد ۱۴۰۲

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/40f603eb-c175-4bcd-9532-24c275dc23d9"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات