728 x 90

کشمکش در نظام بحرانزده ولایت فقیه بر سر تحریم‌ها و هراس از پیامدهای گرانی و خشم مردم از مشکلات معیشتی

تیم مذاکره کننده رژیم در وین
تیم مذاکره کننده رژیم در وین

همزمان با مذاکرت اتمی در وین، کشمکش در نظام بحرانزده ولایت فقیه بر سرتحریم‌ها و هراس از پیامدهای گرانی و خشم مردم از مشکلات معیشتی بالا گرفته است.

پاسدار قالیباف هنگام حضور رئیسی در مجلس ارتجاع گفت: همین امروز دهها میلیارد دلار در کشور ظرفیتهایی وجود دارد که چون تصمیم شجاعانه و عاقلانه نمی‌گیریم هر روز داریم در تحریم از دست می‌دهیم. این فرصتهای بزرگ تبدیل به تهدید های بزرگی برای ما شده‌اند.

پاسدار قالیباف، مجلس ارتجاع ۱۰ آذر ۱۴۰۰ گفت:

در حوزه رفع تحریم با تلاشی که انشاءالله خواهید کرد امیدوارم هم با مذاکره خوب و عزتمندانه هم با توافق خوب و عادلانه حق این ملت گرفته باشه و این تحریم ظالمانه از این ملت عزیز و مقاوم انشاالله برداشته بشه. من مطمئن هستم که دولت هم برای تعیین اولویت‌های واقعی مردم اولویتهایی که امروز برای آن مردم دارند له می شوند سخت به آنها می‌گذرد باید توجه داشته باشیم.

از دولت محترم همین‌طور که ریاست محترم جمهور اشاره فرمودند اجرای قانون تحقق قانون احکام بودجه احکام برنامه با همه سختی‌هایی که هست این انتظار مجلس هست که مخصوصاً در موضوعات مهمی در حوزه مثل بورس، بحث معیشت، بحث اشتغال، بحث مسکن، بحث جوانی، جمعیت و بالا بردن قدرت خرید مردم اینها از توقعات هست!

من اینجا می‌خواهم بگویم واقعاً مردم از ما سؤال دارند حتی خود نمایندگان از ما سؤال دارند می‌گویند هر هفته رؤسای قوا کنار هم می‌نشینند چی می‌گویند با هم؟! چه کار می‌کنند اینها؟ چه موضوعی را دارند حل می‌کنند؟ چه تصمیم مهمی را می‌خواهند بگیرند؟! اگر این جمعی که این جا نشستیم باهم دنبال نکنیم ما سه نفر هم آنجا کاری نمی‌توانیم بکنیم مردم عزیز ما بدانند و شما عزیزان بدانید که دهها میلیارد دلار همین امروز در تحریم در کشور ظرفیتهایی وجود دارد که چون تصمیم شجاعانه و عاقلانه نمی‌گیریم اینها را هر روز داریم از دست می‌دهیم این فرصتهای بزرگ تبدیل به تهدید های بزرگی برای ما شدند این تهدیدات کجاست؟

و نکته بعدی در حوزه پروژه‌های نیمه تمام این پروژه نیمه تمام سال۹۵ ارزیابی شده است ۷۰۰-۸۰۰ هزار میلیارد که الآن بیش از دو برابر سه برابر افزایش پیدا کرده پروژه‌های نیمه تمام رها شده.. (خبرگزاری مجلس رژیم ۱۰آذر)

خبرگزاری رسمی رژیم ایرنا روز ۱۰ آذر اظهارات دپیلوماتهای اروپایی مبنی بر این‌که در دور ششم مذاکرات ۸۰درصد از پیش‌نویس مربوط به توافق نوشته شده، را رد کرد و افزود: منابع نزدیک به تیم مذاکره‌کننده ضمن رد این خبر تأکید کرده‌اند که این اظهارات کاملاُ بدون پشتوانه بوده و هنوز راهی طولانی برای حل و فصل موضوعات باقی مانده است.

روزنامه رسمی دولت آخوند رئیسی (ایران ۱۰آذر) سیاست دولت بایدن را «فشار هوشمند» به‌معنای نسخه تجمیع‌ شده «فشار حداکثری» و «تحریم‌های فلج‌کننده» توصیف کرد و نوشت: از زمان شروع به کار «بایدن» نه تنها تحریم‌های وضع شده در دوران «ترامپ» لغو یا حتی تعلیق نشد، بلکه چهار اقدام تحریمی علیه ایران توسط وزارت‌خارجه آمریکا و وزارت خزانه‌داری انجام شد... می‌توان گفت که آمریکا- چه هیأت حاکم بر آن دموکرات باشد و چه جمهوری‌خواه- از ابزار تحریم خود برای اعمال فشار استفاده خواهد کرد. بنابراین رفع تحریم هیچ‌گاه به‌معنای واقعی اتفاق نخواهد افتاد.

جمالی نوبندگانی عضو سابق مجلس رژیم درباره مذاکرات وین نوشت: فرانسه، انگلستان و آلمان در حال بازی سیاسی و دیپلماسی هستند. یکی از آنها نقش دارنده چماق را ایفا می‌کند و کشور دیگر هم هویج در دست می‌گیرد. اصلاً نباید روی اروپایی‌ها حساب باز کنیم. (روزنامه حکومتی جهان صنعت ۱۰ آذر)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/095f3b9b-f091-4202-9d9a-57f856c3d900"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات