728 x 90

کرونا در ایران و جهان - شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز یک میلیون و ۴۰۰هزار نفر عبور کرد

کرونا در جهان
کرونا در جهان

این خبر کامل می‌شود.

 

آخرین آمار قربانیان کرونا

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر روز دوشنبه ۱۸فروردین اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان ویروس کرونا در ۲۴۲شهر کشور از ۱۹۵۰۰نفر بیشتر شده است.

 

شمار قربانیان کرونا در جهان در روز سه‌شنبه ۱۹فروردین به ۷۹هزار و ۱۴۸نفر و شمار مبتلایان به حدود ۱.۴میلیون نفر اوج گرفته است.

 • انتظار می‌رود شمار قربانیان بیشتر از آمارهای کنونی باشد و احتمالاً از مرز ۸۰هزار نفر گذشته باشد.
 • آمارهایی که تاکنون توسط سازمانهای بین‌المللی و گزارشهای رسمی دولتها در دسترس هستند، نشان می‌دهند که تنها در ۲۴ساعت گذشته چهار هزار و ۴۹۴نفر از کرونا جان‌باخته‌اند.
 • گزارشهای رسمی دولت چین حاکی است که برای اولین بار از زمان شیوع ویروس کرونا، طی ۲۴ساعت گذشته در این کشور کسی فوت نکرده است.


تغییر علائم ویروس کرونا!

 • دکتر قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:
 • با گذشت حدود ۵۰روز از شیوع کرونا در قم، علائم این بیماری از تب، سرفه و تنگی نفس فراتر رفته و در چند روز اخیر بیمارانی با علائم گوارشی، سردرد، بدن درد، کتف درد و امثال آن به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.
 • مراجعه به بیمارستانها در دو روز گذشته افزایش ۱۰درصدی داشته است.

 

خبرگزاری رویترز: موارد ابتلا به کرونا در آلبانی کاهش یافته‌اند اما نگرانی از یک شهر هست که وضعیت بمب ساعتی دارد

 • موارد مبتلای کرونا در آلبانی کاهش می‌یابند اما شهر اشکودرا که بمب ساعتی شده، مایه نگرانیست آلبانی روز دوشنبه به‌دنبال بالا رفتن مبتلایان در اشکودرا که آن را بمب ساعتی خواند از شهروندان خواست تا حفظ فاصله فیزیکی را بیشتر رعایت کنند

 

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز یک میلیون و ۴۰۰هزار نفر عبور کرد.

 

ممنوعیت تردد بین شهری در «ووهان» برداشته شد

 • به‌دنبال بهبودی اوضاع در شهر ووهان، مقامات این شهر محدودیت خروج از این شهر را لغو کردند.
 • کمیسیون بهداشت ملی چین: طی ۲۴ساعت گذشته، هیچ مورد فوتی در چین گزارش نشده است

 

دیلی میل: انگلیس احتمال خروج کرونا از آزمایشگاهی در "‌‌ووهان"‌‌ را رد نمی‌کند

 • نشریه انگلیسی دیلی میل در گزارشی از نگرانی مقامهای انگلیس نسبت به دست‌ساز بودن ویروس کرونا خبر داد و عنوان کرد لندن این احتمال را رد نمی‌کند که ویروس از آزمایشگاهی در شهر ووهان به بیرون منتقل شده است.

 

هشدار زالی رئیس کرونای تهران به مسئولان و مردم پایتخت

 • فقط ۵۰۰نفر دیروز در تهران بستری شدند!
 • علیرضا زالی اعلام کرد روز گذشته ۵۰۰مبتلای قطعی کرونا در پایتخت بستری شدند. این یعنی اعلام خطر جدی به مسئولان و مردم برای جدی نگرفتن هشدار ماندن در منزل.

 

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا نوشت:

 • «سازمان جهانی بهداشت واقعاً خراب‌کاری کرد. [این سازمان] به دلایلی بخش بزرگی از بودجه‌اش را از ایالت متحده می‌گیرد اما بسیار چین‌محور است. ما در این مورد بازنگری خواهیم کرد. خوشبختانه من به توصیه آنها برای باز نگه‌داشتن مرزهایمان به روی چین در اوایل [شیوع کرونا] گوش ندادم. چرا آنها چنین توصیه اشتباهی را به ما دادند؟»

 

 

بهرام پارسایی عضو مجلس ارتجاع: آمارها را غلط ندهیم، آمار ۲۰هزار تخت بیمارستانی خالی آمار واهی هست به‌نظر من، من این را با ادله می‌گویم. شهر شیراز به‌عنوان قطب پزشکی کشور قبل از بحث کرونا مازاد بر ۳۰درصد ظرفیت‌اش پذیرش بیمار داشت چه طوری هست الآن اینقدر تخت خالی داریم؟ تخت بیمارستانی دارای شرایط است هر تختی را نمی‌توانیم بگوییم تخت بیمارستانی.

راحت نشان‌ دادن مسأله به جامعه باعث می‌شود آن قشر از جامعه که مردد هستند مسأله را جدی نگیرند و تاوان آن را کل کشور بدهد.

 

 • اعتراف سعید نمکی وزیر بهداشت رژیم در مجلس ارتجاع: در اوایل بهمن ماه، ما در دانشگاهها آمادگیهای لازم را برای تخت، امکانات و آزمایشگاههای مورد نیاز ایجاد کردیم.
 • سعید نمکی: آن‌چه که بعداً باید در یک جلسة غیرعلنی بنده بیایم و برای عزیزان توضیح بدهم.  این‌که اولین منشأ ورود بیماری در کشور کجا بود.
 • سعید باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس ارتجاع: در بحران کرونا با یک پاردوکس بین بهداشت و اقتصاد مواجه هستیم. اقتصادایران تاب تعطیلی یک ماهه را ندارد و باید تعداد روزهای تعطیل کاهش یابد، ناچار به‌تبعیت از آن هستیم
 • سعید باستانی: ما یک نقطه بحرانی در تعطیلی داریم که اگر از آن عبور کنیم ممکن است اقتصاد دچار هرج و مرج ‌شود.
 • نگرانی محمدمهدی زاهدی عضو مجلس ارتجاع از عواقب کرونا: شرایط پساکرونا تهدید اجتماعی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی برای نظام است که متأسفانه نادیده گرفته شده است.
 • زاهدی: غفلت از شرایط پساکرونا تبعات سنگینی برای نظام دارد لذا مجلس دهم باید برای این شرایط وقت گذاشته و تصمیمات لازم را اتخاذ کند.
 • عزیز اکبریان عضو مجلس ارتجاع: اعمال قرنطینه باید از ۲ ماه قبل انجام می شد بنابراین تحقق این امر در این شرایط برای اتخاذ تصمیماتی در پساکرونا، آیندة اصناف مختلف و صاحبان صنایع را به‌گونه‌یی رقم می‌زند که مشکلات ناشی از تعطیلی آن‌ها قابل جبران نخواهد بود.
 • هاشمی‌طبا: اگر از پدیده غیرقابل پیش‌بینی کرونا درس نگیریم که نمی‌گیریم، باید دانست که پدیده‌های قابل پیش‌بینی آثاری بسیار مرگ‌بار و منهدم‌کننده بر نظام خواهند گذاشت.
 • روزنامة حکومتی همدلی: اکنون این باور در افکارعمومی مطرح است که «دولت در دوراهی بین سلامت مردم و امنیت خودش، امنیت را انتخاب کرده است».
 • تاجرنیا، عضو پیشین مجلس ارتجاع: اقشار آسیب‌پذیر در فشار مالی هستند و حتی برای مایحتاج شب خود نیازمندند. بعدها مشکلات اقتصادی بزرگ‌تری هم‌ گریبان ملت را خواهد گرفت.
 • روزنامة حکومتی شرق: تاب‌آوری اقتصاد با این وضع بازار نفت، صدمات معیشتی جبران‌ناپذیر کروناویروس و فشار روزافزون بر اقشار تهیدست، دچار تزلزل جدی خواهد شد.
 • پزشکیان، نایب رئیس مجلس ارتجاع: دولت روحانی کرونا را جدی نگرفته است.

 

 

 

خانم مریم رجوی: صدقه‌سری که خامنه‌ای و روحانی به‌ازای کلان ضربه کرونا آن‌هم در وحشت از قیام برای ۳میلیون خانوار محروم در نظر گرفته‌اند کمتر از حقوق یک روز مزدوران عراقی و افغانی نیروی تروریستی قدس است. این یک دهن‌کجی آشکار به‌ ملت ایران است.

 

مریم رجوی: خامنه‌ای و روحانی در حالی میلیونها مردم ایران را در قربانگاه کرونا بی‌پناه رها می‌کنند که داراییهای به‌سرقت رفتهٔ مردم ایران در سپاه و قرارگاه سازندگی ضدخاتم‌الانبیا، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان خمینی، کمیتهٔ امداد خمینی، بنیاد شهید، آستان قدس رضوی و دیگر مؤسسات بزرگ اقتصادی می‌تواند هزینه‌های کارگران و زحمتکشان و حقوق بگیران و بیکاران را تأمین کند تا آنها در وضعیت قرنطینه قرار بگیرند و از ویروس کرونا در امان باشند.

 

مریم رجوی: این داراییها که توسط خامنه‌ای و رژیم غارتگر آخوندها غصب شده است، باید هر چه سریع‌تر در خدمت مردم ایران قرار بگیرد.

 

 • حسن عادلی رئیس سازمان نظام پزشکی قم: در ۳۰بهمن سال گذشته بیمارانی بودند که در بخش «آی سی یو» یکی از بیمارستانهای قم فوت کردند و تشخیص ما این بود که احتمال کرونا باید بررسی شود و برای این تشخیص نیز اصرار کردیم. که به‌دلیل دستورالعملهای موجود وزارت بهداشت به مرحله چک و بررسی نرسید.
 • علیرضا زالی رئیس ستاد حکومتی مبارزه با کرونای استان تهران: شیب بیماری کرونا در تهران هم‌چنان صعودی است.
 • سایت مجلس ارتجاع: طرح سه فوریتی تعطیلی یک ماهه کشور از دستور کار مجلس ارتجاع خارج شد.

 

 

آمار قطره چکانی کرونا توسط رژیم اعلام شد: در شبانه روز گذشته ۱۳۳نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند

 • شمار کلی مبتلایان: ۶۲هزار و ۵۸۹نفر

 • جان‌ باختگان: ۳هزار و ۸۷۲نفر

 • مبتلایان شناسایی شده جدید ۲۰۸۹نفر

 

 

تهران نقطه داغ کرونا در کشور/ منطقه پاک نداریم

فرمانده ستاد کرونای رژیم در تهران:
▫️پایتخت با حجم فراوان ترددها نسبت به سایر شهرها مواجه بوده و در حال حاضر هیچ منطقه پاکی به‌لحاظ نبود کرونا نداریم.
▫️ما کماکان اعتقادمان این است که راهبرد قرنطینه سازی راهبرد مثبت‌تری است تا این‌که جامعه را در معرض ابتلا به این ویروس قرار دهیم.
▫️در سه روز گذشته آمار مراجعین به بیمارستانها رو به رشد بوده که بخشی از آن مربوط به برگشت مسافران است

کرونا

 

بیست و پنچ هزار کرونایی فقط در رباط‌کریم و اسلامشهر

دوشنبه ۱۸فروردین ۹۹– یک کادر درمانی اطلاع داد که آمار کسانی که در رباط کریم و اسلامشهر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند حدود ۲۵۰۰۰نفر است. وی گفت اخباری که رژیم می‌دهد، تماماً دروغ است.

 

گزارشی از وضعیت تهران در شیوع کرونا

روز دوشنبه ۱۸فروردین یکی از هموطنان از تهران طی گزارشی گفت: «کارمندان دولت مجبورند که سرکار بروند ولی بازاریها و مشاغل آزاد اکثراً توی خانه و تعطیل هستند.

بیماری متوقف نشده بلکه چون فعلاً دارویی در کار نیست من معتقدم بیماری مخفیانه و مرموز دارد تکثیر می‌شود. رژیم همیشه اخبار واقعی را نمی‌گوید، مثلا ۱۰هزار را ۱۰۰نفر می‌گوید.. شما که ماهیت رژیم رو می‌شناسید.

روحانی می‌گوید سر کار بروید تا دولت متضرر نشود، اینها از جان مردم مایه می‌گذارند، یعنی با کرونا معامله کردند... و اینطوری بی‌کفایتی دولت و رژیم را به حاشیه می‌برند که به سود رژیم است، البته از طرفی هم ریزش در طرفداران نظام محقق می‌شود، چون خیلی از مردم عزیزانشان را از دست داده‌اند.

خوب، آخوندها که انسان نیستند یه مشت پاپتی که صاحب ثروت شدند و مجهز به بسیج و سپاه و نیروی سرکوب هستند، دلسوزی برای خامنه‌ای معنی ندارد.

خامنه‌ای که تعمداً کرونا را وارد کرد من شک ندارم.

 

خبرگزاری اچ.ال.ان بلژیک: بر اساس سرویسهای اطلاعاتی غربی، آمار مرگ و میر در ایران ۴الی ۵برابر آمار رسمی است. اسناد داخلی نشان می‌دهد رژیم ایران مدتها بیماری را مخفی کرده است. بنابراین بسیاری از ایرانیان از ایران خارج شده‌اند و ویروس را حداقل به ۱۰کشور دیگر منتقل کرده‌اند.

خبرگزاری اچ.ال.ان بلژیک: رژیم ایران مدعی است که اولین مورد کرونا در ۱۸فوریه گزارش‌شده است، در حالی که گزارشات مرکز اورژانس نشان می‌دهد اولین موارد در اواخر ژانویه مشاهده شده است. دی ولت این مدارک را دیده است.

 

اصغر سپهری ابتلای برادرش محمدحسین سپهری معلم زندانی در مشهد به‌ کرونا را اعلام کرد.

 • وی اخیراً به ۶سال حبس قطعی از سوی قضاییهٔ رژیم محکوم شد.
 • خانم رجوی با اعتراض به‌حکم سنگین این معلم زندانی خواهان آزادی وی و هم‌بندانش به‌ویژه هاشم خواستار گردید که در معرض کرونا قرار دارند. آنها در زندان اطلاعات به‌سر می‌برند.
 • مقاومت ایران بار دیگر از دبیرکل و شورای امنیت و کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل ‌متحد خواهان وادار کردن رژیم به‌ آزاد کردن زندانیان شد. سرنوشت زندانیان در زندانهای اطلاعات در ابهام و تاریکی است.

 

سوزش اکبر ترکان مشاور قبلی رئیس‌جمهور ارتجاع از افشای عملکرد مجرمانه رژیم:

 • ما الآن با ۲ویروس طرف هستیم، یک ویروس کروناست و یک ویروس تیراناست که پایتخت آلبانی است که در آن جا ۱۵۰۰مجاهد را در سالن‌هایی تجهیز کرده‌اند.
 • اکبر ترکان: ما هم کرونا و هم تیرانا را داریم و آنها دارند به این ترتیب اعتماد (به نظام) را از بین می‌برند، سال ۹۹سال سختی خواهد بود.


حمید سوری، عضو ستاد حکومتی کرونای رژیم:

 • برآوردی که اکنون وجود دارد این است که حدود ۵۰۰هزار نفر در کشور به‌ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

رئیسی، معاون وزیر بهداشت رژیم: در غربالگری، بیش از ۸۰۰هزار نفر در مراحل اولیه دارای علائم کرونا بودند.

روزنامهٔ حکومتی شرق: حوادث آبان و دی سال گذشته، گسترهٔ ماجرا در شهر و روستا، شعارهایی که سر داده شد در کنار رفتار بین‌المللی و هدف‌گرفتن موجودیت نظام، شرایطی را فراهم کرده که برون‌رفت از آن، مستلزم تصمیمات سخت است.

حمایت وقیحانهٔ شمخانی از فرستادن مردم به کام کرونا برای بقای نظام: دوقطبی کاذب «اقتصاد - سلامت» نباید ما را متوقف کند. تبعات اقتصادی کرونا شدید است اما «پزشک و کارگر» دو پایه اصلی راهبرد عبور از بحران هستند.

آه و نالهٔ آخوندها در روزنامهٔ ‌ حکومتی انتخاب: در تعامل آژانس با نظام نگرشی منفی حاکم بوده و اصل را بر آن گذاشته‌اند که نظام تخلفی را انجام داده و آنها در پی کشف آن هستند. متأسفانه در ارتباط با ما اصل را بر سوء‌نیت گذاشته‌اند.

سایت حکومتی انتخاب: داستان آژانس با ما هم‌چنان در قالب همان پی‌ام دی (ابعاد احتمالی نظامی) برنامه هسته‌یی قابل تحلیل و طرح است.

 

باقری لنکرانی وزیر پیشین بهداشت رژیم خطاب به‌آخوند روحانی:

 • در این شرایط، دست‌ کم گرفتن مخاطرات، می‌تواند کشور را در شرایطی بحرانی قرار داده و دهها هزار نفر را به‌کام مرگ فرو برد و صدها هزار نفر را روانه بیمارستانها کند.
 • عادی کردن ترددها و ایجاد این باور غلط که ما بیماری را کنترل کرده‌ایم، می‌تواند با شتابی سهمگین کشور ما را در بحران قرار دهد.

 

کرونا در جهان

چین اعلام کرد برای نخستین بار هیچ فوتی بر اثر کرونا نداشته است

 • مقامات بهداشتی چین امروز سه‌شنبه اعلام کردند برای نخستین بار بعد از شیوع ویروس کرونا در این کشور، در شبانه روز گذشته هیچ مورد فوتی در چین بر اثر کرونا ثبت نشده است

 

شمار مبتلایان به کرونا در ترکیه از مرز ۳۰هزار نفر گذشت.

وزیر بهداشت نیوزیلند پس از نقض قوانین قرنطینه استعفا کرد!

 

نخست وزیر جمهوری ایرلند برای مقابله با ویروس کرونا به شغل پزشکی‌اش بازگشت

 • دفتر نخست‌وزیری جمهوری ایرلند روز یکشنبه ۵آوریل اعلام کرد، لیو وارادکار نخست‌وزیر این کشور به‌عنوان یک پزشک متخصص برای ارائه خدمات در زمینه پزشکی به‌صورت داوطلب ثبت نام کرده است.
 • وارادکار، اعلام کرد، او برای کمک به هموطنان ایرلندی خود در مبارزه با شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفته که داوطلبانه هفته‌یی یک روز برای ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی در بیمارستانها حاضر و کار پزشکی انجام دهد.
 • وی پیش از پست نخست‌وزیری به مدت هفت سال به‌عنوان پزشک مشغول به کار بوده است.