728 x 90

کرونا در آلبانی - ثبت ۱۶مورد جدید ابتلا به کرونا و جانباختن ۱۵نفر

شرکت هواپیمایی آلبانی
شرکت هواپیمایی آلبانی

آلبانین دیلی نیوز روز ۱۲فروردین نوشت: وزارت بهداشت آلبانی اعلام کرد ۱۶مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و تعداد کل مبتلایان در این کشور به ۲۵۹نفر رسیده است. تعداد افرادی که به‌دلیل کرونا جان باختند ۱۵نفر است. هم‌چنین در ۲۴ساعت گذشته ۱۵بیمار بهبود یافته‌اند.

 

خبرگزاری رسمی آلبانی – آتا ۱۲فروردین۹۹ نوشت: ادی راما نخست‌وزیر آلبانی در یک مصاحبه تلویزیونی گفت ما جزو اولین کشورهای اروپایی بودیم که جهت مقابله با شُیوع کرونا مقررات محدودکننده را بکار بستیم. در صورتی‌که افراد، مقید به رعایت ضوابط و مقررات اعلام شده باشند، مطمئناً آلبانی از فاجعه جلوگیری خواهد کرد. او گفت تا جایی‌که من می‌دانم حدود ۶۰درصد جمعیت مبتلا به ویروس کرونا شده یا این‌که خواهند شد ولی این بسیار مهم است که ما گسترش و شُیوع بیماری را کاهش دهیم.

 

سایت تاپ چنل روز ۱۲فروردین در گزارشی نوشت: چهار تن از رهبران مذهبی آلبانی در یک پیام مشترک ویدئویی از مردم خواستند تا از ضوابط و مقررات مشخص شده پیروی کنند. آنها در این پیام ضمن قدردانی از تلاشها و فداکاریهای کادر پزشکی کشور برای مقابله با شیوع کرونا از مردم خواهان رسیدگی به افراد سالخورده شدند.

 

آلبانین دیلی نیوز روز ۱۲فروردین نوشت: مرز آلبانی با یونان به‌دلیل وضعیت اضطراری ناشی از شیوع کرونا کاملاً بسته شد. سفارت آلبانی در آتن به کلیه آلبانیایی‌هایی که مایل به بازگشت به آلبانی هستند، اطلاع داد که هیچ‌کس نباید یونان را ترک کند.

 

‌بالکان وب روز ۱۳فروردین نوشت: سرپرست وزارت‌خارجه آلبانی پس از بازگشت از ایتالیا، خود را قرنطینه کرد. وی از دستورالعمل دولت که هر کسی از خارج وارد می‌شود باید ۱۴روز قرنطینه شود پیروی کرده است.

 

آلبانین دیلی نیوز روز ۱۲فروردین نوشت: لولزیم باشا، رهبر حزب دموکراتیک آلبانی در یک جلسه توجیهی آنلاین با خبرنگاران، گفت اپوزیسیون آماده همکاری با دولت ادی راما برای مقابله با بحران کرونا است.