728 x 90

پیام زندانیان سیاسی تبعیدی در زندان اردبیل برای لغو حکم اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی

زندان مرکزی اردبیل
زندان مرکزی اردبیل

زندانیان سیاسی تبعیدی زندان مرکزی اردبیل روز یک‌شبه ۲۷خرداد ۹۷ طی پیامی حکم اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی را محکوم کردند.

در این پیام آمده است:‌

بازهم جوان دیگری از مردم کردستان رامین حسین پناهی در آستانه اعدام قرار گرفته است. ما زندانیان سیاسی تبعیدی در زندان مرکزی اردبیل؛ حکم اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی را محکوم می‌کنیم و از همه وجدانهای بیدار و فعالان حقوق‌بشری و مدنی می‌خواهیم که برای لغو آن تلاش کنند. از نظر ما حکم اعدام یک قتل سازمانیافته دولتی است و باید با آن مبارزه کرد.

تا کی این سرزمین باید شاهد اعدام و قتل و کشتار باشد؟ هیچکس نمی‌تواند حق حیات و زندگی را از انسانها بگیرد.

۴۰سال گذشته برای ما یادآور اعدام و کشتار بیشمار جوانان این مرز و بوم به اتهامهای واهی و ساختگی توسط حاکمیتی است که متعلق به مردم ایران نیست.

در زمانی که حکم ضدانسانی اعدام در بسیاری از کشورهای جهان لغو و برچیده شده ملت ما هم حق دارد که خواستار لغو حکم اعدام باشد.

ما دیگر نمی‌خواهیم مادران عزادار و سیاهپوش شوند. مادر رامین حق دارد جوانی و شادابی و زندگی فرزندش را ببیند.

از همه ارگانهای بین‌المللی و نهادهای حقوق‌بشری خواهان دخالت برای لغو کردن حکم اعدام رامین حسین پناهی هستیم.

زندانیان سیاسی تبعیدی در زندان مرکزی اردبیل خرداد ۹۷

 

پرونده زندانی سیاسی رامین حسین پناهی

زندانی سیاسی رامین حسین پناهی نیز که بیدادگاه رژیم در سنندج روز پنجشنبه پنجم بهمن ۹۶ وی را به اعدام محکوم کرد، از اول تیرماه سال ۹۶ توسط نیروهای امنیتی رژیم در شهر سنندج بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه منتقل گردید.

وی مدت شش ماه در سلولهای انفرادی محبوس بود. اتهام وی محاربه از طریق اقدام علیه امنیت رژیم و عضویت در احزاب کردی عنوان شده است. برادر این زندانی سیاسی؛ افشین حسین پناهی نیز در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج زیر شکنجه قرار گرفت گفته می‌شود ناخنهای وی را کشیده‌اند و به وی کابل برق نیز وصل کردند.

 

شورش در زندان مرکزی سنندج در اعتراض به انتقال رامین حسین پناهی

زندانیان زندان مرکزی سنندج دست به شورش زدند تا مانع از انتقال زندانی سیاسی رامین حسین پناهی توسط گارد زندان شوند. در جریان این درگیری حداقل ۲۰زندانی مجروح شدند. رامین حسین پناهی زندانی سیاسی کرد با خطر اعدام قریب‌الوقوع روبه‌روست.

 

جزییاتی از یورش گارد زندان

شب ۲۵خرداد ۹۷ چندین مأمور به بند مراجعه و قصد انتقال زندانی سیاسی رامین حسین پناهی را داشتند اما با مقاومت وی روبه‌رو شدند. در این هنگام دیگر زندانیان به حمایت از رامین حسین پناهی برخاستند و دست به شورش زدند.

در درگیری میان زندانیان و مأموران گارد زندان مرکزی سنندج، بیش از بیست نفر زخمی شدند.

با بالا گرفتن مقاومت زندانیان، دژخیمان خامنه‌ای تقاضای نیروی کمکی و مسلح کردند.

با ورود این نیروها درگیری تا صبح روز شنبه ادامه داشته و  حالت فوق‌العاده در زندان مرکزی سنندج اعلام شده است.

خاطرنشان می‌شود دیوان عالی رژیم حکم اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی را تأیید کرده و آن را برای اجرا به استان کردستان فرستاده است.

 

فراخوان مقاومت ایران برای نجات جان رامین حسین پناهی

مقاومت ایران تا کنون بارها به اقدام فوری برای نجات زندانی سیاسی رامین حسین پناهی از اعدام فراخوان داده است.

در فراخوان مقاومت ایران آمده است: دژخیمان رژیم آخوندی زندانی سیاسی ۲۴ساله رامین حسین پناهی را برای اجرای حکم اعدام به قرنطینه زندان سنندج منتقل کرده‌اند. وی در تیرماه گذشته توسط اطلاعات سپاه دستگیر و در بیدادگاههای رژیم آخوندی به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در کومله" به اعدام محکوم شد. به‌رغم تلاشهای بین‌المللی برای توقف این مجازات جنایتکارانه، دیوانعالی رژیم حکم اعدام او را تأیید کرد. برادر رامین نیز به ٨سال و نیم زندان محکوم شده است.

 

پیام زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند در محکومیت حکم اعدام رامین حسین پناهی

زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند از بستگان مجاهدان اشرفی طی پیامی در محکومیت حکم اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی گفت: باز هم جنایتکاران تصمیم به اجرای جنایتی دیگر دارند و وعده اعدام رامین حسین پناهی پس از ماه رمضان را داده‌اند.

 

متن این پیام از این قرار است:

آی جانیان؛ ای جلادان!

۴۰سال کشتار این ملت و ریختن خون جوانان کافی نیست؟

ننگ بر شما که یک روز بدون اعدام و برپا کردن چوبه‌های دار حکومت‌تان برجا نمی‌ماند. این شیوه دیکتاتورهای تاریخ بوده است از ضحاک که باید هر روز خون دو جوان را برای بقا و زنده ماندنش می‌ریختند تا امروز تاریخ که سیاهی و تباهی را حاکم کرده و مشغول ریختن خون ملت هستید. یادمان نرفته است که در سالهای دهه ۶۰ زندانیان را در زندانها تیرباران کردید؛ بعد بساط قتل و کشتار شبانه زندانیان سیاسی بیگناه را راه انداختید و پیکر بی‌جان آنها را در گورهای بی‌نام و نشان آن هم به‌صورت جمعی دفن کردید؛ روز دیگر در گذر راهها و کوهها خون کولبران زحمتکش را میریزید؛ یا جوانان بلوچ را در خیابانها به رگبار می‌بندید؛ و روزی دیگر بساط دار و اعدام را پهن می‌کنید. حالا نوبت یک زندانی به نام رامین حسین پناهی رسیده است.

نفرین بر شما که ۴۰سال است خون زنان و مردان ایران را بر زمین ریخته‌اید و هنوز هم تشنه به خون ملت هستید؛ البته این بیانگر حاکمیتی فرتوت و پوسیده است که در سراشیبی سقوط دست و پا می‌زند؛ نشان وحشت شما از جوانانی است که در کوچه و خیابان مطالباتشان را فریاد کرده و مرگ دیکتاتور را فریاد می‌کنند.

ضمن محکوم کردن حکم اعدام رامین حسین پناهی از عموم مردم به‌خصوص فعالان سیاسی و حقوق‌بشری می‌خواهم که برای نجات جان وی از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

این همه جنایت و سنگدلی را نمی‌بخشیم و فراموش نمی‌کنیم؛ اما حسابرسی می‌کنیم.

بشارت که روزگارتان به سرآمده و روز بزرگ آزادی مردم ایران می‌رسد.

ابوالقاسم فولادوند

زندان رجایی شهر ـ گوهردشت کرج خرداد ۹۷

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات