728 x 90

پیام دراویش زندانی: این جنایت ننگ تاریخ انسانیت است

پیامی از زندان اوین
پیامی از زندان اوین

به‌دنبال جان باختن بهنام محجوبی یکی از دراویش زندانی، روز دوشنبه ۴اسفند، ۵تن از دراویش دیگر زندانی با ارسال پیامی کارگزاران رژیم در زندان اوین را مسئول مرگ او دانسته و اعلام کرده‌اند که از این کشتن‌ها نمی‌ترسند.

دروایش زندانی عباس دهقان، کیانوش عباس‌زاده، مصطفی عبدی، محمد شریفی‌مقدم و کسری نوری ضمن پیامی از زندان نوشته‌اند: «بهنامِ ما به‌قتل رسیده است و این جنایتی بزرگ است. آمران، عاملان و شاهدانِ سکوت پیشه کرده این جنایت ننگ تاریخ انسانیتند».

آنها در ادامه نوشتند: «به‌شهادت رساندن بهنام محجوبی در زندان اوین حامل پیام همیشگی‌شان بود برای ما: می‌کشیم».

این ۵زندانی عقیدتی نوشتند: «اما این پیام خود روایت‌گر ترسی دیگر است؛ ترس عمیقِ دیکتاتور از اندیشه، از شهامت، از دوستی، از رفاقت و هر آن خصیصه انسانی که پایه‌های دیکتاتوری ضدعقلانی‌اش را خدشه‌دار می‌کند».

شایان یادآوری است که بهنام محجوبی در تجمع دراویش گنابادی در بهمن سال۹۶ در تهران شرکت کرد و در پی آن به دو سال زندان محکوم شد.

وی روز ۲۵بهمن به‌خاطر از کار افتادن برخی اندام‌های داخلی، از زندان اوین به بیمارستان آورده شد و همسر وی، پس از دیدن او در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان لقمان گفت که عدم رسیدگی به موقع پزشکی و تأخیر در اعزام او به بیمارستان باعث وخامت وضعیت جسمانی و در نهایت به کما رفتن این زندانی عقیدتی شد.

پنج درویش زندانی نوشتند: «آنقدر پیکر عزیز بر دستانمان گذاشته‌اند که فرصت زاری کردن برایشان نداریم».

آنها پیام مرگ بهنام را این‌چنین توصیف کردند: «که در سال‌های اخیر مکرر مخابره می‌شود؛ از خیابانهای شهر در به گلوله بستن مردم، از اتاق‌های بازجویی، از سلول‌های امنیتی و از میانه بندهای زندان».

این ۵زندانی در ادامه نوشتند: «قلعه‌بانان این حجت با ما تمام کرده‌اند که اگر می‌خواهید بمانید می‌بایست با ابلیس قراری ببندید پاسخِ ما اما تغییری نکرده است».