728 x 90

وضعیت ابتلا به کووید-۱۹ در خوزستان نگران‌کننده است

کرونا در خوزستان
کرونا در خوزستان

استاندار رژیم در خوزستان مجبور به اعتراف شد و گفت روند افزایشی ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این استان نگران‌کننده است و ۱۶ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

غلامرضا شریعتی شب گذشته ۲۶اردیبهشت در تلویزیون حکومتی گفت به‌دلیل این‌که روند ابتلا به کووید-۱۹ در استان خوزستان صعودی است، محدودیت‌های سختگیرانه‌ای اعمال خواهد شد.

وی عدم رعایت فاصله‌گیری اجتماعی و اصول بهداشتی را از دلایل افزایش ابتلا در استان دانست و از مردم خواست "نکات بهداشتی را رعایت کنند."

شریعتی با اشاره به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و فشاری که از این جهت به کادر درمانی بیمارستانها وارد می‌شود گفت که باعث خستگی آنها گردیده و احتمال ابتلای آنها را به کرونا افزایش می‌دهد و از این‌رو از مردم خواست که در خانه بمانند.

۱۶ شهرستان استان خوزستان که اکنون در وضعیت قرمز قرار دارند و تا روز دوشنبه تعطیل خواهند بود عبارتند از: دزفول، باوی، کارون، اهواز، شوشتر، شوش، هفتکل، حمیدیه، مسجدسلیمان، خرمشهر، گتوند، هندیجان، رامهرمز، آبادان، دشت آزادگان و ماهشهر.

استاندار رژیم در خوزستان از فرمانداران این مناطق خواسته محدودیت‌هایی را برای کنترل شیوع اعمال کنند. او گفته است در این مناطق تا روز دوشنبه تمامی ادارات و اصناف غیرضروری تعطیل هستند و بانکها با نیمی از کارکنان خود باز خواهند بود.