728 x 90

ورزشکاران، دیکتاتوری آخوندها را طرد می‌کنند

نامدارترین ورزشکاران دهه۶۰ ایران
نامدارترین ورزشکاران دهه۶۰ ایران

هفته گذشته یک ورزشکار دیگر با خروج از اردوی رژیم، به کشور دیگری پناهنده شد. راستی تا امروز چند ورزشکار ایرانی ناگزیر از ترک وطن شده‌اند؟

هفته گذشته یک ورزشکار ایرانی دیگر که برای مسابقه به ایتالیا رفته بود، از اردوی تیم رژیم خارج شد و به آلمان پناهنده شد.

امید احمدی صفا عضو تیم ملی کیک بوکسینگ شصتمین ورزشکاری است که در سالهای اخیر به کشور دیگری پناهنده شده است. بر مبنای آنچه که رسانه‌ها تاکنون اعلام کرده‌اند ورزشکاران ایرانی حتی به کشور مغولستان در قلب صحراهای شمال شرقی آسیا هم پناهنده شده‌اند.

آمارها می‌گویند حدود ۱۴ ورزشکار ایرانی در سالهای اخیر به آلمان، ۸تن به آمریکا و ۶تن به فرانسه مهاجرت کرده‌اند و بقیه در میان دیگر کشورهای اروپایی و آسیایی پراکنده شده‌اند. در این میان ۱۷ ورزشکار زن و بقیه مرد بوده‌اند.

 

لازم به یادآوری است که نامدارترین ورزشکاران دهه۶۰ ایران، پس از آغاز سرکوب سراسری مردم توسط خمینی به صفوف مبارزه انقلابی مجاهدین خلق پیوسته و سهمی شایسته در پیشبرد مبارزه برای آزادی ایران به عهده گرفتند. در این میان شماری مانند حبیب خبیری کاپیتان تیم ملی فوتبال، فروزان عبدی ملی‌پوش والیبال زنان، هوشنگ منتظرالظهور ملی‌پوش کشتی، صمد منتظری ملی‌پوش وزنه برداری به‌شهادت رسیدند و شماری دیگر در صفوف مقاومت به رزم خود برای آزادی ایران ادامه می‌دهند.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/df4e467e-75ad-4dd9-9ed3-a1c5923a0459"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات