728 x 90

همایش بزرگ ایرانیان در پاریس ۲۰۱۸؛ سخنرانی شخصیتهایی از فرانسه، آلبانی و سوریه

گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس  ۹تیر۹۷
گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس ۹تیر۹۷

 

قیام و ایران آزاد با هزار اشرف و ارتش آزادی

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران پاریس ۹تیر ۱۳۹۷(۳۰ژوئن ۲۰۱۸)

حمایت از شوراهای مقاومت و کانونهای شورشی

همبستگی ملی برای سرنگونی فاشیسم دینی

 

روز شنبه ۹تیرماه ۱۳۹۷(۳۰ژوئن۲۰۱۸)، گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس برگزار شد. در اجتماع عظیم ایرانیان، هیأت‌های نمایندگی از کشورهای مختلف جهان، شامل برجسته‌ترین شخصیت‌های سیاسی، نمایندگان پارلمانها، شهرداران، منتخبان مردم و کارشناسان و متخصصان بین‌المللی اوضاع ایران نیز شرکت داشتند.
سخنرانان گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس، بر حمایت خود از قیام مردم ایران و آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت، تأکید کردند و جامعه جهانی را به اتخاذ سیاست قاطع علیه فاشیسم دینی حاکم بر ایران و ایستادن در کنار مردم بپا خاسته ایران فراخواندند.

(اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران در رابطه با برگزاری گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس - ۹تیر۹۷)

 

مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، در سخنرانی خود در این گردهمایی گفت: یک نسل پر اشتیاق و تشنه آزادی برای در اختیار گرفتن تمام کشور و برای پس‌گرفتن ایران از آخوندهای اشغالگر بپا خاسته است. از کارگران هفت‌تپه و فولاد تا کشاورزان ورزنه، تا جوانان کازرون تا راننده‌ها و کامیون‌داران شهرهای سراسر کشور تا بازاریان و جوانان لاله‌زار و فردوسی و شوش و ملت و اکباتان در تهران که با شجاعت با مزدوران وحشی مقابله کردند. این‌، نبرد ملت ایران، است. سرنگونی حتمی است،‌ پیروزی حتمی است و ایران آزاد می‌شود و ایران عاری از شیخ و شاه، در چشم‌انداز است. شعبده «راه‌حل» از درون فاشیسم دینی، سوخته است، مردم و جوانان شورشگر، پایان کارِ هر دو جناح رژیم را اعلام کرد‌ه‌اند. (جزئیات بیشتر)

 

همایش ایرانیان در پاریس - سخنرانی فیلیپ دوست ‌بلازی – وزیر خارجه پیشین فرانسه

مایلم (روی سخنم) را به تیرانا برگردانم، به‌عبارت دیگر به دوستانم، ما در اشرف بودیم.

تلاشهای شما و تعهدات ما و حمایت ملل‌متحد از شما حفاظت کرد. در اینجا می‌خواهم نقشی را که توسط دبیرکل ملل متحد،آنتونیو گوترز، چهار سال پیش با کمک تیم کمیته ارشد امور پناهندگی او ایفا شد یادآوری کنم.

بله وضعیت ایران در حال تغییر است.
بله وضعیت ایران دیگر به سود بنیادگراها و افراطی‌ها نیست.
بله باد تغییر در حال وزیدن به نفع مردم است.
بله مردم هیچ‌کدام از جناحهای حاکم را نمی‌خواهند.
مردم دموکراسی و صلح می‌خواهند، کشوری عاری از فساد.

اجازه بدهید به زبان فرانسوی ادامه بدهم.

فیلیپ دوست ‌بلازی – وزیر خارجه پیشین فرانسه در همایش ایرانیان در پاریس

فیلیپ دوست ‌بلازی – وزیر خارجه پیشین فرانسه در همایش ایرانیان در پاریس

 

مردم ایران خواهان دموکراسی و صلح هستند، بدون شبه‌نظامی‌ها، بدون تبعیض، بدون زن‌ستیزی، بدون اعدام و بدون شکنجه.

فرانسه از طریق رئیس جمهورش، وخامت وضعیت حقوق‌بشر را گوشزد کرد. او برای آزادی تظاهرات فراخوان داد. او برای کنترل برنامه‌های موشکهای بالستیک فراخوان داد. و او نگرانی خود را از مداخله نظامی با عواقب وحشتناک انسانی یادآور شد.

اجازه دهید از دبیرکل سازمان ملل‌متحد در یکی از گزارشهای حقوق‌بشر در ایران نقل‌قول کنم. او گفت: "عمیقا نگران تعداد زیاد اعدامهای فزاینده" هستم. هم‌چنین اجازه دهید از آخرین گزارش عفو بین‌الملل نقل‌قول کنم که قتل چندین نفر از دستگیر شدگان در تظاهرات را تأیید می‌کند.

بله! باید خواهان حفاظت از تظاهر کنندگان ایرانی باشیم.

بله! باید خواهان آزادی زندانیان سیاسی باشیم.

بله باید خواهان پایان اعدامها و پایان شکنجه باشیم و باید بادهای تغییر را تشویق کنیم.

باید آلترناتیو را حمایت کنیم و این آلترناتیو شما هستید خانم رجوی؛ با برنامه ده ماده‌ای‌، یعنی همان طرح آزادی و دموکراسی. متشکرم.

 

مجری برنامه:

بیش از این من هیاتهایی را از بسیاری کشورهای غرب و شرق اروپا به روی سن دعوت کردم، اما یک کشور اروپایی هست که خود را به‌نحوی بسیار ویژه در ارتباط با سرنوشت ایران متعهد کرده است، همان طورکه می‌دانید و ارتباط زنده را هم دیدید این کشور آلبانی است:

 

سخنرانی پاندلی مایکو - وزیر دولت و نخست‌وزیر پیشین آلبانی در همایش ایرانیان در پاریس

دوستان عزیز، ما در آلبانی زیان شما را صحبت نمی‌کنیم، ولی امیدوارم که ما یکدیگر را به‌خوبی درک کنیم، با زبانی دیگر، زبان قلبها. و به همین دلیل است که نقشی مؤثر داریم در دوران سختی که مردم ایران می‌گذرانند. می‌دانم که اختلافات زیادی در این دوران سخت وجود دارد. ولی من قانونی را از دوران باستان بیاد می‌آورم که مردم ایران با آن به‌خوبی آشنا هستند. داشتن یک اسب شما را شوالیه نمی‌کند. داشتن صندوقهای انتخابات به‌معنی آزادی انتخاب نیست. انتخابی که آلبانی کرد بر همین اساس بود. کمک کردن به اسد تا مردمش را به‌قتل برساند یا کمک به مردم ایران که به کمک نیاز دارند.، انتخاب ما کمک به شما است. ما منتظر دیدن شما به‌زودی در تهران هستیم. متشکرم

پاندلی مایکو - وزیر دولت و نخست‌وزیر پیشین آلبانی در همایش ایرانیان در پاریس

پاندلی مایکو - وزیر دولت و نخست‌وزیر پیشین آلبانی در همایش ایرانیان در پاریس

 

همایش ایرانیان در پاریس - فاتمیر مدیو - رهبر حزب جمهوریخواه و وزیر دفاع پیشین آلبانی

افراد زیادی از ما می‌پرسند چرا آلبانیایی‌ها به دوستانمان از ایران کمک کردند؟ جواب ساده است. اول این‌که ما می‌خواهیم با شادیها،‌ آزادی و شکوفایی همدیگر زندگی کنیم و نه با بدبختی ها. در پایان سال ۲۰۱۷ و در همین روزها مردم ایران برای آزادیشان بپا خاسته‌اند و ما اینجا هستیم که از آنان حمایت کنیم.

فاتمیر مدیو - رهبر حزب جمهوریخواه و وزیر دفاع پیشین آلبانی در همایش ایرانیان در پاریس

فاتمیر مدیو - رهبر حزب جمهوریخواه و وزیر دفاع پیشین آلبانی در همایش ایرانیان در پاریس

 

 

چه چیز دیگری باید اتفاق بیفتد تا دیگران در کنار شما بایستند؟ چه چیزی دیگر باید اتفاق بیفتد تا جامعه بین‌المللی دریابد که در ایران چه می‌گذرد؟ بسیاری از مردان و زنان شجاع در کشور شما به‌پاخاسته‌اند و بسیاری زندگیشان را فدا کرده‌اند، ولی این افراد فقط به ادای کلمات حزن انگیز نیاز ندارند، آنها به کسانی نیاز دارند که معتقد به آزادی و دموکراسی باشند و در طرف آنها بایستند. هیچ قدرتی برای همیشه باقی نمی‌ماند، هیچ‌کس تا ابد زنده نمی‌ماند. فقط یک چیز برای همیشه باقی می‌ماند و آن آرزوی آزاد بودن است، آرزوی شادی برای زندگیمان،‌ برای خانواده‌مان و برای فرزندانمان. اعتقاد راسخ به این‌که چیزی را که خدا به ما عطا کرده، نمی‌تواند توسط انسان دیگری گرفته شود. آزادی هرگز نابود نمی‌شود بنابراین هرگز تسلیم نشوید هرگز هرگز هرگز تسلیم نشوید.

متشکرم

خدا تمامی شما را حفظ کند


همایش ایرانیان در پاریس - نذیر حکیم – دبیرکل ائتلاف ملی سوریه

خواهران و برادران؛ عزیزان؛ خواهر مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران.

میهمانان گرامی،

همایش ایرانیان در پاریس - نذیر حکیم – دبیرکل ائتلاف ملی سوریه

همایش ایرانیان در پاریس - نذیر حکیم – دبیرکل ائتلاف ملی سوریه

 

خواهران و برادرانم از ایران و سوریه و هر نقطه‌ای در روی زمین.

ابتدا، اجازه بدهید که درودهای بیکران را نثار آزادمردان انقلابی بکنم، درودها به مردم مقاوممان که علیه استبداد و ظلم ایستاده‌اند و علیه دو رژیمی مبارزه می‌کنند که در خونریزی و جنایت شریک هستند، یعنی رژیمهای ایران و سوریه.

ما درود می‌فرستیم به مقاومت قهرمانانه مردم ایران در رویارویی با رژیم دیکتاتوری در تهران. یک مقاومت واقعی که توسط مردممان و برادرانمان علیه رژیمهای سوریه و ایران و گروه‌های نظامی آنها در درعای مقاوم، درعای پایدار، ادامه دارد. ما به یاری خداوند سبحان، پیروز هستیم.

ما بر دیکتاتورهای ایران و دمشق پیروز می‌شویم

عزیزان من، امیدها و آرزوهای مردم انقلابی سوریه، زنده شد، وقتی دیدند که گروه‌های بسیاری از آزادیخواهان مردم ایران در صحنه‌های شهرها و روستاهای ایران چه در داخل و خارج از آن گردهم آمدند و شعار عدالت و تغییر سیاسی دادند و خواهان سرنگونی باند آخوندهایی هستند که بر سینه این کشور نشسته است، و ظلم و ستم آن، همه منطقه را فراگرفته است. ظلم آن به سوریه و به عراق و لبنان و یمن رسیده و به‌زودی به شمال آفریقا هم می‌رسد و چه بسا که ظلمش به آمریکا و اروپا هم برسد.

صدای ایران و صدای سوریه، بیانگر صدای ستمدیدگان و صاحبان حق در سراسر جهان است. صدای آزادیخواهان مقاومت در ایران و سوریه و سایر نقاط است و این صدا معیار حقیقی ابزار تغییر است و این تغییر به یاری خداوند سبحان، در راه است.

آینده ایران، از آن مقاومت و مردم ایران است که در خیابانهای تهران و خیابانهای جهان در این روزها حضور دارند. ما در اینجا در سوریه انقلابی معتقدیم که برنامه‌های شورای ملی مقامت ایران ضامن این است که ایران یک کشور آزاد باشد که در آن انسانها مورد احترام قرار می‌گیرند.

زنده باد انقلاب ایران و زنده باد انقلاب سوریه

سال آینده انشاالله قرار ما در تهران و دمشق. والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

 

ادامه دارد