728 x 90

مذاکرات؛ به تورم و کاهش ارزش پول ملی در اقتصاد انجامید

مجلس ارتجاع
مجلس ارتجاع

مجتبی توانگر نماینده رژیم و عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس ارتجاع روز سه‌شنبه ۲۷آبان گفت: «۷ سال و نیم گره زدن اقتصاد کشور به مذاکرات باعث رکورد شکستن تورم و بی‌ارزش شدن پول ملی شده است».

وی در نامه‌اش به آخوند روحانی افزود: «موضع روز یکشنبه رئیس مجلس که هشدار نسبت به گره زدن مجدد سرنوشت اقتصاد ایران به تحولات انتخاباتی آمریکا بود با واکنش تند و عجیب چند مقام دولتی مواجه شد. این در حالی است که تجربه ۷سال و نیم گره زدن اقتصاد کشور به مذاکرات، چنین وضعیتی شده است که تورم و بی‌ارزش شدن پول ملی رکورد زده است».

توانگر در ادامه نامه‌اش نوشت: «عجیب است که با وجود تجربه این ۷سال و نیم و تذکرات مکرر رهبر انقلاب خطاب به دولتمردان درباره گره زدن سرنوشت اقتصاد کشور به مذاکرات، بیان این واقعیت از سوی رئیس مجلس با واکنش رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه مواجه می‌شود».

وی اضافه کرد: «کسری بودجه مجموعه دولت البته در این سال‌ها تصمیمات فاجعه باری چون ارز ۴۲۰۰ و نوسان شدید بورس را هم در کارنامه خود دارد».

توانگر در دعواهای باندی افزود: «به همین دلیل بهتر است به جای جبهه‌گیری در برابر مواضع خیرخواهانه رئیس مجلس و کارشکنی در کمک به تأمین منابع طرح تأمین کالاهای اساسی، سعی در تغییر رویکرد دهد و به جای فرستادن مداوم پالس غلط به آمریکایی‌ها، پالس عقلانیت و تدبیر و تلاش را به مردم و فعالان اقتصادی کشور ارسال کند».