728 x 90

همایش بزرگ ایرانیان در پاریس ۲۰۱۸؛ سخنرانی شخصیتهایی از اروپا

هیات اروپایی در گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس ۹تیر۹۷
هیات اروپایی در گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس ۹تیر۹۷

 

قیام و ایران آزاد با هزار اشرف و ارتش آزادی

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران پاریس ۹تیر ۱۳۹۷(۳۰ژوئن ۲۰۱۸)

حمایت از شوراهای مقاومت و کانونهای شورشی

همبستگی ملی برای سرنگونی فاشیسم دینی

 

روز شنبه ۹تیرماه ۱۳۹۷(۳۰ژوئن۲۰۱۸)، گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس برگزار شد. در اجتماع عظیم ایرانیان، هیأت‌های نمایندگی از کشورهای مختلف جهان، شامل برجسته‌ترین شخصیت‌های سیاسی، نمایندگان پارلمانها، شهرداران، منتخبان مردم و کارشناسان و متخصصان بین‌المللی اوضاع ایران نیز شرکت داشتند.
سخنرانان گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس، بر حمایت خود از قیام مردم ایران و آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت، تأکید کردند و جامعه جهانی را به اتخاذ سیاست قاطع علیه فاشیسم دینی حاکم بر ایران و ایستادن در کنار مردم به‌پاخاسته ایران فراخواندند.

(اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران در رابطه با برگزاری گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس - ۹تیر۹۷)

 

مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، در سخنرانی خود در این گردهمایی گفت: یک نسل پر اشتیاق و تشنه آزادی برای در اختیار گرفتن تمام کشور و برای پس‌گرفتن ایران از آخوندهای اشغالگر به‌پاخاسته است. از کارگران هفت‌تپه و فولاد تا کشاورزان ورزنه، تا جوانان کازرون تا راننده‌ها و کامیون‌داران شهرهای سراسر کشور تا بازاریان و جوانان لاله‌زار و فردوسی و شوش و ملت و اکباتان در تهران که با شجاعت با مزدوران وحشی مقابله کردند. این‌، نبرد ملت ایران، است. سرنگونی حتمی است،‌ پیروزی حتمی است و ایران آزاد می‌شود و ایران عاری از شیخ و شاه، در چشم‌انداز است. شعبده «راه‌حل» از درون فاشیسم دینی، سوخته است، مردم و جوانان شورشگر، پایان کارِ هر دو جناح رژیم را اعلام کرد‌ه‌اند. (جزئیات بیشتر)

 

همایش ایرانیان در پاریس - جولیو ترتزی - وزیر خارجه پیشین ایتالیا

خانم رجوی، دوستان عزیز،

دوستان عزیز، برای این هیأت و برای من باعث افتخار است که امشب در این گردهمایی عالی حضور دارم، گردهمایی‌ای که از نظر من یک سرفصل بسیار نزدیک در رسیدن به ایران آزاد است. و ما از شما خانم رجوی حمایت می‌کنیم و از همه رزمندگان آزادی در ایران، برای تغییر رژیم در ایران. ما اینجا هستیم تا تحسین عمیق خودمان را از ارزشهایی که شما مدافع آن هستید ابراز کنیم، نه فقط به‌خاطر منافع مردم ایران، بلکه به‌خاطر منافع تمام بشریت. ما حمایت بی‌قید و شرط خودمان را از رئیس‌جمهور برگزیده مریم رجوی و از سازمان مجاهدین اعلام می‌کنیم که مصمم‌تر از گذشته است در زمانی که حکومت مذهبی مستاصل و رو به شکست است و تلاش می‌کند که رضا پهلوی پسر یک دیکتاتور - آخرین پادشاه ایران - را در صف دوستان این حکومت جنایتکار قرار دهد. او از تبعید طلایی خودش - پسر آخرین پادشاه بی‌اعتبار ایران - علیه تنها مقاومت واقعی و دموکراتیک که سازمان مجاهدین است، حرف می‌زند. آیا این یک انتقام خانوادگی است؟ آیا این از غیظ مجاهدین است که همیشه برای دموکراسی و آزادی جنگیده‌اند؟ ابتدا علیه دیکتاتوری شاه و بعد رژیم ملاها؟ ما در این دام جدید رژیم نمی‌افتیم. بخش بزرگی از جامعه ایتالیا معتقد است که بودن در کنار شما یعنی قرار گرفتن در سمت صحیح تاریخ.

در آماده‌سازی برای این گردهمایی بزرگ، ۳۸سناتور طی اعلامیه‌یی حمایت خود را از مردم ایران اعلام کردند، به‌خاطر خیزشها، به‌خاطر مقاومتشان در برابر رژیم و به‌خاطر جنگشان برای دموکراسی و آزادی، و دوست من سناتور روبرتو رامپی توضیح خواهد داد که ابتکارعمل سنای ایتالیا برای آماده‌سازی این گردهمایی چه بوده است. فقط اجازه دهید چند جمله از این اعلامیه را بخوانم:

«نزدیک به ۴دهه است که دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران به‌خاطر نقض مستمر و وحشتناک حقوق‌بشر محکوم می‌شود. بیش از ۱۲۰،۰۰۰ تن از مدافعان دموکراسی در ایران به‌طور خودسرانه دستگیر، شکنجه و اعدام شده‌اند. بیش از ۳۰،۰۰۰زندانی سیاسی در تابستان ۶۷ قتل‌عام شده‌اند، و عاملان آن باید به دست عدالت سپرده شوند..... ». اینها حرفهای این گروه بزرگ ایتالیایی است. همان‌طور که خانم رجوی اخیراً گفتند این رژیم از ابتدا در جنگ با مردم ایران بوده است. تمامی جنگهای دیگر برای سرپوش گذاشتن بر این جنگ اصلی بوده است. ولی این جنگها نشان دهنده قدرت این رژیم نیستند، بلکه نشان دهنده این هستند که هیچ دولت دیگری تلاش نکرد تا از جنگ‌طلبی این رژیم جلوگیری کند. اکنون زمان عمل فرا رسیده است. دوران جدید امنیت منطقه‌یی و بین‌المللی از سواحل مدیترانه و اقیانوس اطلس بر می‌خیزد. آمریکا و اروپا باید اراده و ارزشهای بنیادی خود را برای اثبات تعهدشان مشترکاًً به بوتهٔ آزمایش بگذارند، و هیچ فرصتی بهتر از این وجود ندارد که از مقاومت ایران برای تغییر رژیم در ایران حمایتی قوی و فعال به‌عمل بیاوریم.

متشکرم

 

همایش ایرانیان در پاریس - پیام سناتور روبرتو رامپی عضو مجلس سنای ایتالیا

من روبرتو رامپی هستم برای دومین بار است که به گردهمایی پاریس و برای این برنامه خیلی خیلی مهم مردم ایران خواهم آمد. در واقع این قرار همه مردم ایران است برای دموکراسی در ایران که یک موضوع بسیار مهم است. دموکراسی و حقوق بشر. و من همه افراد و همه همکارانم را دعوت می‌کنم که به آنجا بیایند و با همه مردم ایران باشند و با نمایندگان واقعی آنها. چرا که ما خواهان دموکراسی و حقوق‌بشر در ایران هستیم و بر این باور هستیم که این برای مردم ایران مهم است که البته برای کل جهان هم خیلی مهم است. متشکرم

 

همایش ایرانیان در پاریس - ادوارد لب ننز،‌ معاون سابق وزیر کشور آلمان

من شخصاً افتخار می‌کنم و متشکرم که امروز برای اولین بار در این کنگره مهم تحت عنوان آینده ایران می‌توانم شرکت کنم. باید صادقانه بگویم که انرژی و عزم و اراده‌ای که برای این وظیفه سخت دارید را تحسین می‌کنم و امیدوارم که این عزم و اراده را حفظ کنید. خانمها و آقایان شما همه می‌دانید که حاکمان ایران تلاش می‌کنند که در کشورهای ما، آلمان و اروپا با تمام توانشان بر اوضاع بحرانی ایران سرپوش بگذارند و دنیا را در ارتباط با نارضایتی واقعی و اعتراضات مردمی گمراه کنند. جهان و همچنین دولتها، دموکراسیهای غربی اما می‌دانند که مردم ایران به‌طور خاص از دسامبر ۲۰۱۷به‌طور مداوم علیه دستگاه سرکوب حاکم مقاومت می‌کند. وضعیت اقتصادی در کشور فاجعه‌بارتر می‌شود. به‌جای این‌که در مقابل این تحولات اقدامی انجام گیرد، رژیم مبالغ هنگفتی را برای سپاه پاسدران به‌عنوان تکیه‌گاه اصلی‌اش برای ترور و جنگ در منطقه خرج می‌کند. مقامات بالا دارایی های غیرقابل تصوری را به جیب می‌زنند. اعتراض کنندگان برای ما کاملاًً روشن ساختند که اصلاحات منفرد کافی نیست بلکه یک تغییر اساسی در ساختار سیاسی کشور ضروری است. به‌عنوان مثال ایالات متحده سپاه پاسداران را رسماًً به‌عنوان یک سازمان تروریستی لیست‌گذاری کرد، پارلمان کانادا به‌طور واضح به دولت پیشنهاد کرد که به‌خاطر حاکمیت خامنه‌ای و سپاه پاسدران تروریستی‌اش، با رژیم ایران رابطه دیپلوماتیک برقرار نکند. دولت فدرال آلمان در دسامبر ۲۰۱۷ دولت ایران را به‌صورت آشکار به رعایت حقوق تظاهر کنندگان فراخواند. اینها نتایج قابل‌توجه کار و تلاش شماست. با این پیشرفتها در آمریکا و کانادا زمان آن رسیده که همچنین اروپا سیاستش در قبال رژیم ایران را به‌خاطر مردم ایران و قیام شان برای آزادی مجدداً بررسی و باز تعریف کند.خانمها و آقایان، رژیم ایران همچنین باید به‌دلیل بی‌ثبات کردن کل منطقه مورد حسابرسی قرار گیرد.من و دوستانم از آلمان در طرف شما قرار داریم و می‌خواهیم در تلاشتان برای تغییر به‌سمت دموکراسی در ایران قویاً از شما حمایت کنیم. چون، خانم‌ها و آقایان این نه تنها به‌سود شما، بلکه در جهت منافع خودمان نیز هست. موفق باشید.

 

 

همایش ایرانیان در پاریس - مارتین بانس لت، نماینده پارلمان آلمان از حزب حاکم

سلام می‌کنم به همه شما و همه دوستان و بستگانتان در ایران، افراد شجاعی که به خیابان می‌روند و با شجاعت می‌گویند که تمام کنید. من شجاعت آنها را که به‌صورت علنی ظاهر می‌شوند، تحسین می‌کنم. زمان دیکتاتوری در ایران به پایان رسیده است و به‌طور واقعی یک آلترناتیو دموکراتیک وجود دارد و آن شورای ملی مقاومت ایران است، ۳۸سال این شورا تمامی چالش‌ها را تقبل کرده و با همه مشکلات مبارزه کرده است. این شورا اثبات کرده است که در برابر رژیم می‌تواند مقاومت کند، او به‌خوبی سازماندهی شده و در موقعیتی هست که می‌تواند ناراضیان و دوستداران آزادی که سازماندهی نشده‌اند را گردهم بیاورد. برنامه ده ماده‌ای خانم مریم رجوی به ما در تمام جهان یک برنامه شفاف را نشان می‌دهد که در کشورهای دموکراتیک با موفقیت نمایندگی می‌شود و این یک واقعیت را به ما نشان می‌دهد، که این مقاومت یک رهبر باهوش و صادق و قهرمان دارد که از هدف اش، یعنی جنگیدن برای آزادی مردم منحرف نمی‌شود. ما همه می‌خواهیم که مردم ایران را تنها نگذاریم ما می‌خواهیم متحد واقعی این جنبش باشیم.

 

 

همایش ایرانیان در پاریس - مارچین شوینچیسکی - شهردار پیشین ورشو

این چهارمین باری است که من به اینجا می‌آیم. دو سال پیش هنوز خبرهایی می‌خواندم حاکی از این‌که افراد مدره‌یی در رژیم ایران هستند که آماده گفتگو هستند و این‌که می‌توان با آنها وارد معامله شد. بعد از ماههای اخیر، و بعد از همه سرکوب‌ها، آنها حاضر نیستند که حتی یک گفتگو با جامعه خودشان داشته باشند. به‌جای گفتگو، آنها مردم را به زندان می‌اندازند، شکنجه می‌کنند و می‌کشند. بنابراین زمان آن رسیده که توهمات را به دور بیاندازیم و حمایت از اپوزیسیون ایران را سازماندهی کنیم. آمریکا و اتحادیه اروپا باید هماهنگی بهتری برای حمایت از مقاومت ایران داشته باشند و برای ایجاد تغییر، آماده‌سازی و کمک کنند. من مطمئن هستم که شما پیروز خواهید شد و ایران کشوری آزاد و دموکراتیک خواهد شد و تحت حکومت قانون اداره خواهد شد. این را از صمیم قلبم می‌گویم و برای شما آرزوی پیروزی می‌کنم.

 

 

همایش ایرانیان در پاریس - لارش ریسه، عضو پیشین پارلمان نروژ

سلام به کانونهای شورشی، من از شما هستم.

ما هیاتهایی از سوئد، دانمارک، فنلاند، ایسلند و نروژ به اینجا آمده‌ایم و معاون پارلمان ما، مورتن ولد نیز حضور دارد. هم‌چنین معاون سابق رئیس جمهور ما ماریت نیباک هم هستند.

ما تک‌تک شما و هزاران زن و مرد شجاعی را که در قیام های اخیر ایران شرکت کردند، تحسین می‌کنیم. این قیام همان‌طور که می‌دانیم توسط مقاومت سازماندهی شده و رژیم را از بنیاد به لرزه درآورده است. ما این سازمان قدرتمند و تاثیرگذار را دیده‌ایم و شاهد کارایی و توانایی مقاومت و بیش از همه، رهبری خارق‌العاده خانم مریم رجوی بوده‌ایم. چه در داخل و چه خارج کشور، در اشرف و در آلبانی طی سالیان متمادی. ما احساس می‌کنیم که آنچه که آن را مقاومت می‌نامیم در واقع قوی‌ترین اپوزیسیون دموکراتیک در بین تمام کشورها در جهان امروز است. همه اینها نشان می‌دهند که این جنبش، یک آلترناتیو قدرتمند در قبال دیکتاتوری مذهبی در ایران است. این جنبش قابلیت آن را دارد که نه تنها دموکراسی و حقوق‌بشر را در ایران محقق کند، بلکه می‌تواند صلح و ثبات را به منطقه بیاورد که شامل امنیت اروپا هم می‌شود. یک چنین گردهمایی، که با شرکت بیش از ۱۰۰هزار نفر سازماندهی شده، کیفیت این جنبش را تأیید می‌کند. ما از شناسایی و حمایت بین‌المللی دو حزبی از آمریکا، اروپا و کشورهای عربی بهره‌مند هستیم. این جنبش مال ماست. همه اختلافات و توطئه‌هایی که توسط رژیم علیه جنبش ما صورت می‌گیرد، و همه تلاشهایی که می‌شود تا اطلاعات غلطی را به آنچه آنها یک گروه کم تأثیر می‌نامند نسبت دهند، همگی حاکی از آن است که رژیم تا چه حد از این آلترناتیو بیمناک است.

خانم مریم رجوی، دوستان عزیز، ما با شما هستیم و شما همیشه می‌توانید روی ما حساب کنید که در کنارتان در جنگ برای ارزشهای مشترکمان می‌ایستیم. همه ما برابر آفریده شده‌ایم. من ایرانی هستم.