728 x 90

هشدار کارشناس حکومتی به پیامدهای احتمالی افزایش قیمت بنزین

بنزین - عکس از آرشیو
بنزین - عکس از آرشیو

روزنامه حکومتی آرمان اول آبان، در مورد خیز مافیای حکومتی برای افزایش قیمت بنزین با درج مطلبی با عنوان «کسی روی این معیشت «بنزیـن» نمی‌ریزد» به پیامدهای اجتماعی آن هشدار داد.

آرمان نوشت: درج اخبار مربوط به افزایش مصرف بنزین در ایران و مقایسه آن با سایر کشورها و هم‌چنین بررسی عوارض و خسارتهایی که این مصرف از نظر مالی و محیط‌زیست و... در کشور دارد تا تکذیب از سوی مسئولان یا اعلام قیمت‌های متفاوت بسیار بالا و مقایسه قیمت بنزین در ایران و سایر کشورها آغاز و در آخر هم با آماده‌شدن جامعه از لحاظ روانی افزایش قیمت بنزین اتفاق می‌افتد!...
... بنزین سرنوشت هزینه‌های تحمیلی به بخش بزرگی از جامعه که الآن هم زیربار فشار تورم و اقتصاد بیمار هستند چه می‌شود، ...

در همین رابطه مرتضی افقه از کارشناسان حکومتی گفت: واقعیت این است که با توجه به شرایط اقتصادی که الآن وقت هیچ نوع گران‌کردنی نیست. همه یا بخش قابل توجهی از افزایش قیمتها ناشی از سوءتدبیرهاست. اگر مردم مانند زمان انقلاب می‌دیدند که سوءتدبیر نیست و این اتفاق در این شرایط به نفع کشور است می‌پذیرفتند ولی وقتی می‌بینند بعد از سه دهه هزینه‌های بی‌تدبیریها باید بپردازند الآن به آستانه صبر رسیده‌اند.
این کارشناس حکومتی در ادامه خاطرنشان کرد: به‌ویژه این‌که می‌بینند نابرابری هم زیاد شده است، یعنی در همین شرایط عده‌یی به ثروتهای انبوه رسید و از طرف دیگر این حجم از فقر وجود دارد.
وی سربسته با هشدار به پیامدهای اجتماعی آن برای نظام، با بیان این‌که «الآن به آستانه صبر رسیده‌اند» تأکید کرد: به همین دلیل فکر می‌کنم الآن شرایط مناسب این نوع افزایش‌ها نیست.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات