728 x 90

سی ان اس نیوز آمریکا: محاکمه جنجالی اسدالله اسدی و همراهانش اواخر این هفته در بلژیک شروع می‌شود

محاکمه دیپلمات تروریست رژیم آخوندی ، اسدالله اسدی و همراهانش
محاکمه دیپلمات تروریست رژیم آخوندی ، اسدالله اسدی و همراهانش

سی ان اس نیوز آمریکا

محاکمه جنجالی اسدالله اسدی و همراهانش

اواخر این هفته در بلژیک شروع می‌شود

بازرسان بلژیکی معتقدند اسدی مأمور وزارت اطلاعات رژیم ایران

تحت دستورات تهران عمل می‌کرده است

رئیس سرویسهای امنیتی دولتی بلژیک گفته است

بمب‌گذاری علیه اپوزیسیون ایران زیر نظر رهبری رژیم بوده است

سی ان اس نیوز ۴آذر۹۹: «با وجود تلاشهای آشکار رژیم ایران برای جلوگیری از افشای ابعاد فعالیت‌های تروریستی آن در خاک اروپا، یک محاکمه جنجالی قرار است اواخر هفته جاری در بلژیک شروع شود.

کسی که قرار است در این دادگاه حاضر شود اسدالله اسدی است که پیش‌تر به‌عنوان دیپلمات در سفارت رژیم ایران در وین کار می‌کرد و هم‌چنین سه نفر دیگر که متهم به همکاری با اسدی در بمب‌گذاری یک گردهمایی عظیم در نزدیکی پاریس هستند. این گردهمایی توسط جنبش ایرانیان مخالف برگزار شده بود و در آن شماری از شخصیتهای برجسته دیپلماتیک بین‌المللی نیز حضور داشتند.

رژیم ایران دولتهای مربوطه شامل بلژیک آلمان و فرانسه و اتریش را متهم به نقض مصونیت کنوانسیون وین کرده است.

از آلمان به‌خاطر دستگیری اسدی و استرداد او به بلژیک و از بلژیک به‌خاطر محاکمه کردن او و از اتریش به‌خاطر لغو مصونیت دیپلماتیک او و از فرانسه به‌خاطر انسداد سرمایه‌های او و سرمایه‌های یک مقام ارشد وزارت امنیت و اطلاعات رژیم ایران خشمگین است.

بازرسان بلژیکی معتقدند اسدی که مأمور وزارت اطلاعات رژیم ایران است، تحت دستورات تهران عمل می‌کرده و نه آن که یک مأمور متمرد بوده باشد.

لوموند فرانسه اخیراً گزارش کرد که رئیس سرویسهای امنیتی دولتی بلژیک VSSE (وی.اس.اس.ایی) دادستان رامطلع ساخته است که این بمب‌گذاری طراحی شده به‌نام رژیم ایران و زیر نظر رهبری آن بوده است

بنا به‌گفته دادستانهای پرونده، اسدالله اسدی برای ملاقات با یک زوج ایرانی که در بلژیک زندگی می‌کردند امیر سعدونی و نسیمه نعامی به لوگزامبورگ سفر می‌کند. در محل قرار، او به آنها مقادیر قابل توجهی بمب دست‌ساز قدرتمند تی ای تی پی TATP ومبلغی یورو معادل ۱۴۰۰۰دلار میدهد.

اسدی به آلمان برمی‌گردد و این زوج به شهر خود در آنتورپ می‌روند

پلیس پلژیک این زوج را بعد از آن که خانه خود را در مسیر به پاریس در روز گردهمایی ایران آزاد شورای ملی مقاومت در ویلپنت نزدیک پایتخت فرانسه ترک می‌کنند دستگیر می‌کند.

در خودرو آنها پلیس بمب تی ای تی پی و یک دستگاه چاشنی را کشف می‌کند. آنها متهم به اقدام تروریستی برای قتل و آماده‌سازی برای تهاجم تروریستی می‌شوند. پلیس آلمان که در آماده‌باش بود، اسدی را در پمپ‌بنزین باواریا دستگیر کرد. با وجود دخالت‌های رژیم ایران دادگاه آلمان او را به بلژیک مسترد کرد و حکم کرد که هر ادعای احتمالی برای مصونیت او معتبر نیست .

مرد چهارم مهرداد عارفانی در ویلپنت فرانسه دستگیر شد و به بلژیک جایی که این ۴تن قرار است روز جمعه محاکمه شوند منتقل شد.

در گردهمایی شورای ملی مقاومت در پاریس در ۳۰ژوئن۲۰۱۸ – ۹تیر ۱۳۹۷ که هدف توطئه بمب‌گذاری تروریستی رژیم ایران بود، مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت و رودی جولیانی و نیوت گینگریچ سخنگوی پیشین مجلس نمایندگان آمریکا حضور داشتند». (سی ان اس نیوز ۳آذر)