728 x 90

نتایج مثبت تستهای کرونا در آلبانی در فصل سرما هم‌چنان افزایش می‌یابد

نتایج مثبت تستهای کرونا در آلبانی در فصل سرما هم‌چنان افزایش می‌یابد
نتایج مثبت تستهای کرونا در آلبانی در فصل سرما هم‌چنان افزایش می‌یابد

نتایج مثبت تستهای کرونا در آلبانی در فصل سرما هم‌چنان افزایش می‌یابد. همزمان درگذشت دو پزشک متخصص و برجستهٔ دیگر اعلام شد.

وزارت بهداشت روز یکشنبه ۹آذرگزارش کرد که از ۲۲۵۳ آزمایش کرونای انجام شد طی ۲۴ساعت ۸۳۵مورد یعنی بیش از ۳۷% آن، ابتلا جدید به ویروس کروناست. وزارت بهداشت آلبانی از جانباختن ۱۱تن دیگر طی ۲۴ساعت شامل تیرانا و دورس (Durrës) خبر داد.

گفته می‌شود بعد از تیرانا، شهر برات (Berat) نیز به یک مرکز شیوع کرونا تبدیل شده و تعدادی از معلمان، پزشکان و کارمندان ادارات مبتلا شده‌اند

به گزارش بالکان وب، هدایت ددا پزشک متخصص برجسته آلبانی در سن ۶۷ سالگی بر اثر کووید۱۹ و عواقب ریوی ناشی از آن، بعد از ۴۰روز جنگ با ویروس جان خود را از دست داد.

این منبع افزود: دکتر هدایت یک طبیب متخصص از کاوایا بود. جواب آزمایش تست کرونای وی در مرحله اول منفی مشاهده شده بود اما در پروسه بستری۲۰روزه در بیمارستان با مشاهده علائم کووید۱۹ تحت دستگاه اکسیژن قرار گرفت.

پزشک مشهور آلبانیایی دیگر، دکتر فردیناند اشکرپا (Ferdinand Shkrepa) است که در اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان شهر الباسان (Elbasan) درگذشت. دکتر اشکرپا متخصص و جراح ارتوپد ۶۸ساله از پزشکان نامدار آلبانی بود. او در پی چند روز بستری شدن در بیمارستان، درگذشت.

با درگذشت دکتر اشکرپا، شمار پزشکان برجسته‌ای که قربانی این بیماری شده‌اند در آلبانی، دست کم به‌۱۸ تن رسیده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7ca6534d-40d0-4e48-b6f4-f5ecad0b290f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات