728 x 90

معاون وزیر خارجه آمریکا: رژیم ایران در لبنان به اختلافات دامن می‌زند

دیدار دیوید هیل با میشل عون
دیدار دیوید هیل با میشل عون

دیوید هیل معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی بعد از دیدار با رئیس‌جمهور لبنان در بیروت گفت رژیم ایران مردم لبنان را از ساختن یک کشور صلح‌آمیز و کشوری شکوفا به چالش می‌کشد و به این چالش دامن زده و آنرا تأمین مالی می‌کند و به اختلافات در لبنان دامن می‌زند.

وی افزود: شروع مجدد مذاکرات اتمی با رژیم ایران تنها شروع کار ما است آمریکا به دیگر رفتار بی‌ثبات کننده رژیم ایران می‌پردازد و منافع و دوستان خودش در لبنان را رها نخواهد ساخت. (عرب نیوز- ۲۶فروردین)

سایت وزارت‌خارجه آمریکا روز ۲۷فروردین بیانیه دفتر سخنگوی وزارت‌خارجه درباره سفر دیوید هیل، معاون امور سیاسی وزیر خارجه آمریکا، به لبنان را منتشر کرد و نوشت:

دیوید هیل معاون امور سیاسی وزیر خارجه آمریکا، سفری سه روزه به لبنان را به پایان رساند و در آنجا با طیف گسترده‌ای از مقامات دولتی از جمله رئیس‌جمهور عون، رئیس پارلمان بری، نخست وزیر موقت دیاب، نخست‌وزیر مکلف حریری، رئیس بانک مرکزی ریاض سلامه، و فرمانده نیروهای مسلح جوزف عون، و دیگران ملاقات کرد. معاون وزیر هیل بر ادامه حمایت آمریکا از مردم لبنان تأکید کرد و همه طرفها را به نشان‌دادن انعطاف و تشکیل دولتی که آمادگی داشته باشد و قادر به اجرای اصلاحات عقب‌افتاده اقتصادی و حکمرانی باشد، تشویق کرد. وی هم‌چنین بر آمادگی آمریکا برای تسهیل مذاکرات بین لبنان و اسرائیل در مورد مرزهای دریایی این کشورها تأکید کرد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f3b3431a-a3eb-4f47-a917-613b2bbde48e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات