728 x 90

محکومیت یک زندانی زن به ۱۳سال حبس به اتهام هواداری مجاهدین و اتهام سه زندانی زن به بغی

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

محکومیت یک زندانی زن به ۱۳سال حبس به اتهام هواداری مجاهدین و اتهام سه زندانی زن به بغی

اعدام یک زندانی به‌خاطر به هلاکت رساندن سلیمانی عضو خبرگان و ۲۲ اعدام در روزهای گذشته

 

رژیم ضدبشری آخوندها برای مقابله با قیام مردم، به موازات افزایش شمار اعدامها به‌ویژه اعدام زندانیان سیاسی و هوادار مجاهدین، به صدور احکام سنگین و اتهامهای آخوند‌ساخته علیه زندانیان سیاسی روی آورده است.

قضاییه جلادان سه‌شنبه ۲۱ آذر معصومه یاوری ۴۵ساله، مادر دو فرزند را به اتهام‌های «تخریب اموال عمومی»، «عضویت در مجاهدین خلق» و «تبلیغ علیه نظام» جمعاً به ۱۳ سال زندان محکوم کرد. وی در شهریور ۱۴۰۲ در گلپایگان دستگیر و به زندان دولت آباد اصفهان منتقل شد. وی که از ۱۳۸۸ نیز سه سال به اتهام شرکت در قیام ۱۳۸۸ و ارتباط با مجاهدین در زندانهای اوین، گوهردشت و قرچک ورامین به‌سر برده، از بیماری قلبی و انسداد عروق و مشکل تیروئید رنج می‌برد و به‌دلیل محرومیت از امکانات درمانی، در وضعیت وخیمی به‌سر می‌برد.

همزمان دادسرای شکنجه‌گاه اوین سه زندانی سیاسی زن مرضیه فارسی، فروغ تقی‌پور و نسیم غلامی فرد را به اتهام آخوندساخته «بغی» متهم کرده و قرار است بر این اساس در بیدادگاههای رژیم محاکمه شوند. اتهامی که اعدام یا زندان سنگین به‌دنبال دارد.

فروغ تقی‌پور ۲۹ساله اولین بار در اسفندماه ۹۸ به اتهام ارتباط با مجاهدین دستگیر و در بهمن ۱۴۰۱ آزاد شد. وی بار دیگر ۳۰مرداد ۱۴۰۲ در تهران دستگیر شد. پدر و خواهر او از مجاهدین و در اشرف۳ هستند. دایی و دو خاله او مجاهدین شهید حجت الله، پروین و طیبه جباریانها در دهه ۶۰ به دست رژیم آخوندها به‌شهادت رسیده‌اند.

مرضیه فارسی ۵۸ساله مادر دو فرزند خواهر مجاهد شهید حسن فارسی است که در قتل‌عام ۱۳۶۷ سربدار شد. برادر و دو خواهرش در اشرف۳ هستند. وی در ۳۰مرداد ۱۴۰۲ در تهران دستگیر شد. او پیش از این در بهمن ۹۸ به اتهام ارتباط و همکاری با مجاهدین دستگیر و در اسفندماه ۱۴۰۱ آزاد شده بود.

 

از سوی دیگر دژخیمان خامنه‌ای امروز چهارشنبه ۲۲ آذر در یک اقدام جنایتکارانه محمدرضا حبیبیان را در بابل اعدام کردند. او که از غارت و فساد آخوندها به‌جان آمده بود، آخوند عباسعلی سلیمانی، عضو خبرگان ارتجاع و نماینده سابق خامنه‌ای در سیستان و بلوچستان را در اردیبهشت ۱۴۰۲ با گلوله در بابلسر به هلاکت رسانده بود.

امروز هم‌چنین داود خادم در سنندج و روز ۲۱ آذر امین ذاکری کاکاوند، خلیل حاجی آبادی، رحیم امیری و حمید اسماعیلی در کرج و علی بابایی در شیروان، روز ۱۸ آذر عبدالباسط گرگیج، عبدالعزیز شهلی بر، احسان محمودزهی و یک زندانی دیگر در زاهدان و عباس کتابی و مهدی نصیری در قم، ۱۷ آذر علی شاهین نژاد، صولت توسن و جانعلی ندیمی در ارومیه، ۱۵ آذر خالد روحی و سیروس حیدری در سنندج و کمال الهامی در سقز و ذبیح الله ارجمند در دهدشت و ۱۳ آذر صادق اژدر در یاسوج و امیر علیخانی در رفسنجان اعدام شدند.

فاشیسم دینی حاکم بر ایران بیهوده می‌کوشد، با سرکوب و اعدام و کشتار با جوانان شورشی و قیامهای در تقدیر مقابله کند. مقاومت ایران از ملل متحد و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو و ارگانهای ذیربط بین‌المللی خواهان محکومیت قاطع این اعدامها و احکام جنایتکارانه و بازدید هیأت تحقیق بین‌المللی از زندانهای ایران و دیدار با زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی و محکومان به اعدام می‌باشد.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲ آذر ۱۴۰۲ (۱۳ دسامبر ۲۰۲۳)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0d4943c1-d566-4a52-a7b1-d1bf0127f749"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات