728 x 90

فراخوان مورگان اورتگاس به اجرای عدالت برای شکنجه‌شدگان در ایران

مورگان اورتگاس
مورگان اورتگاس

مورگان اورتگاس؛ سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا؛ روز چهارشنبه اول مرداد در پیامی توئیتری؛ خواهان اجرای عدالت برای تمام کسانی شد که در ایران مورد شکنجه قرار گرفته یا در معرض اعدام هستند.
وی در پیام خود نوشت: «ما از این‌که دریافتیم رژیم ایران از برنامه خود برای اعدام سه مرد در ارتباط با اعتراضات عقب نشسته است، دلگرم شدیم. ایالات متحده همواره در کنار مردم ایران خواهد ایستاد و ما خواستار اجرای عدالت در مورد افراد بسیار دیگری هستیم که در معرض خطر شکنجه و اعدام قرار دارند. فشار کارساز است! #اعدام‌در ایران‌را متوقف‌کنید».

وزارت‌خارجه آمریکا سه‌شنبه ۳۱تیر درباره زندان و بازجویی از دو دانشجوی نخبه دانشگاه صنعتی شریف نوشت: امروز قوه قضاییه رژیم ایران، با دسیسه‌چینی علیه با استعداد‌ترین و نوید‌بخش‌ترین ایرانی‌ها در حال فعالیت است. این بار آنها دو دانشجوی درخشان دانشگاه شریف به نام‌های علی یونسی و امیرحسین مرادی را بازداشت کرده و نزدیک به دو ماه در زندان انفرادی نگاه داشته‌ا‌ند.

رژیم ایران از این دانشجویان در ملأ عام باز‌جویی و از آنها درخواست اعتراف کرده است. ما این به‌اصطلاح قضات و تجاوز آنها به عدالت واقعی را محکوم می‌کنیم و خواستار مراحل تشریفات قانونی برای این دانشجویان هستیم.