728 x 90

فاکس نیوز: مقام‌های پنتاگون فاش کردند آنها هدف تهدیدهای بالقوه رژیم ایران به‌خاطر کشتن قاسم سلیمانی هستند

وزارت دفاع آمریکا
وزارت دفاع آمریکا

فاکس نیوز۸ آبان۹۹: یک مقام وزارت دفاع آمریکا چندین مایل توسط خودرویی که دارای شماره پلاک ویرجینیا بوده تعقیب شده است. مقام‌های ارشد آمریکا روز پنجشنبه افشا کردند تهدیدهای امنیتی علیه مقامات ارشد پنتاگون نه فقط زمانی که به خارج آمریکا سفر می‌کردند بلکه زمانی که در خاک آمریکا بودند صورت گرفته است.

مقام‌های امنیتی معتقدند این تهدیدات انجام شده می‌تواند مرتبط با کشتن قاسم سلیمانی توسط نیروهای آمریکایی باشد.

اسامی مقام‌های پنتاگون منتشر نشد اما اعتقاد بر این است که شامل مقام‌های شرکت‌کننده در عملیاتی باشد که ناظر بر کشتن قاسم سلیمانی بوده است.

یک منبع آشنا به این تهدیدات به فاکس نیوز گفت نگرانی آمریکا از آسیب رساندن رژیم ایران به مقامات آمریکایی شامل مقامات غیرنظامی نیز می‌شود.

ارتش آمریکا و نیروهای اطلاعات و نیروهای مجری قانون ماه گذشته در مورد این تهدیدات توجیه شده بودند.

مقامات اف.بی.آی و ارتش آمریکا اولین بار در ۲۲سپتامبر ­ـ ۱ مهر۱۳۹۹ به‌دنبال تعقیب یک مقام ارشد وزارت دفاع توسط یک ایرانی تشکیل جلسه دادند. یک مقام وزارت دفاع بعد از ترک پنتاگون مورد تعقیب قرار گرفته است.

راننده تعقیب کننده بعداً به‌عنوان تبعه ایرانی تعیین هویت شد که یک خودرو با پلاک ویرجینیا را رانندگی می‌کرده است. وی سوژه خود را ۵تا۷مایل تعقیب کرده و چندین بار بشکل تهاجمی رانندگی کرده است.

پنتاگون هشدار «مراقب باشید» را صادر کرده و مقامات فدرال را از این حادثه مطلع و جزییات فیس‌بوک این تبعه ایرانی و حساب‌های اینستاگرام او را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد او دوستانی در ایران و افغانستان دارد.

جاناتان هافمن سخنگوی پنتاگون گفت «وزارت دفاع امنیت تمامی پرسنل خود را بسیار جدی تلقی می‌کند»

ترامپ در شهریورماه توئیتی منتشر کرد که توجهات را نسبت به تهدیدات مشکوک رژیم ایران جلب کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا در توئیت خود نوشت: «بنا به گزارش مطبوعات، رژیم ایران ممکن است در پی سوءقصد یا سایر حملات علیه آمریکا به تلافی کشتن سرکرده تروریست‌ها سلیمانی باشد» .