728 x 90

عفو بین‌الملل: سرکوب مرگبار اعتراضات ایران نیازمند یک اقدام فوری جهانی است

قیام ایران
قیام ایران

سازمان عفو بین‌الملل روز چهارشنبه ۳۰شهریور، در واکنش به سرکوب خونین اعتراضات توسط رژیم آخوندی واکنش نشان داد و اعلام کرد که سرکوب مرگبار اعتراضاتی که در ایران در پی جان باختن مهسا امینی، صورت می‌گیرد، نیازمند یک اقدام فوری جهانی است.

عفو بین‌الملل در بیانیه‌یی اعلام کرد: «رهبرانی که به نمایندگی از کشور خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد حاضر شده‌اند، باید از ایجاد یک مکانیسم مستقل تحقیقاتی و پاسخگویی بین‌الملل حمایت کنند، تا ایران نتواند از مجازات و عواقب اعمالش فرار کند».
عفو بین‌الملل در گزارش خود درباره سرکوب مرگبار رژیم ایران اعلام کرد این شیوه سرکوب تاکنون «هشت» کشته و «صدها» زخمی برجا گذاشته است.
سازمان عفو بین‌الملل گزارشهای شاهدان عینی و هم‌چنین تصاویر و فیلم‌های تظاهرات را جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل کرده است.
این داده‌ها، شیوه وحشتناک و غیرقانونی برخورد نیروهای امنیتی ایران را با معترضان نشان می‌دهد.
دیانا الطحاوی، معاون مدیر خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان عفو بین‌الملل در این باره اظهار داشت: تازه‌ترین سرکوب وحشیانه اعتراضات در ایران، در حالی انجام می‌شود که هم‌زمان ابراهیم رئیسی، در سازمان ملل سخنرانی می‌کند.
وی با اشاره رئیسی به‌عنوان یکی از عاملان کشتار زندانیان سیاسی افزود سازمان ملل را مورد انتقاد شدید قرار داد که با وجود شواهدی معتبر مبنی بر دست‌داشتن رئیسی در جنایت علیه بشریت، به او در صحنه‌ای بین‌المللی تریبونی داده شده‌ است که یادآور تأثیر منفی شکست‌های مکرر کشورهای عضو سازمان ملل در مقابله با مصونیت جمهوری اسلامی ایران از مجازات سنگین جنایتش است.

عفو بین‌الملل افزود بازتاب جهانی خشم نسبت به‌قتل فجیع مهسا امینی، باید با گام‌هایی مشخص از سوی جامعه بین‌المللی پی‌گیری شود چرا که مصونیت از مجازات به رژیم ایران او را در ادامه سرکوب جری‌تر کرده است و به دست باز داده است تا «شکنجه‌های گسترده، اعدام‌های فراقانونی و دیگر قتل‌های غیرقانونی توسط مقام‌های ایرانی در پشت دیوارهای زندان» را بی‌وقفه ادامه دهد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f5ae1fc6-01d4-41c1-9774-c289814da5d8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات