728 x 90

فاجعه کرونا در ایران - باید منتظر پیک زمستان باشیم

فاجعه کرونا در ایران
فاجعه کرونا در ایران

نمکی : باید منتظر پیک زمستان باشیم

سعید نمکی روز دوشنبه ۱۰آذر در اجلاس رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی که به صورت آنلاین برگزار شد، افزود: باید منتظر پیک زمستان هم باشیم به خصوص در مناطق گرمسیر جنوبی که مردم در هوای سردتر به اماکن بسته می‌روند و احتمال شیوع بیشتر بیماری وجود دارد. بنابراین نظارت بر اجرای پروتکل‌ها مطابق مقررات قرمز، زرد، نارنجی باید با جدیت ادامه پیدا کند. (قطره ۱۰آذر۹۹)

بیماران بستری مبتلا و مشکوک به کرونا در گیلان افزایش یافت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش بیماران بستری مبتلا و مشکوک به کرونا در این استان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۵ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا در بیمارستانهای گیلان بستری شدند.

وی اظهار داشت: هم اکنون ۴۹۲ بیمار مبتلا یا مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند. (خبرگزاری ایرنا ـ دوشنبه ۱۰آذر)

افزایش فوتیها در استان اردبیل هم‌چنان روند صعودی دارد

شیوع ویروس کرونا و افزایش فوتیها در استان اردبیل هم‌چنان روند صعودی دارد و در ۲۴ساعت گذشته ۱۳نفر از بیماران جان خود را از دست دادند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اعلام این خبر افزود: در ۲۴ساعت گذشته آمار بستریها در استان اردبیل رشد قابل توجهی داشته و اگر این روند ادامه داشته باشد تخت خالی در بیمارستانها نخواهیم داشت. (خبرگزاری مهر ۹آذر)

چالش اکسیژن در مراکز درمانی استان مرکزی

به اعتراف رسانه‌های حکومتی با افزایش مراجعات بیماران کرونایی، اکسیژن رسانی به بیماران بستری در استان مرکزی به یک مسأله تبدیل شده است. جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت برخی از بیمارستانها در شهرستانهای استان مرکزی فاقد دستگاه تهیه اکسیژن و اکسیٰژن ساز هستند. باشگاه خبرنگاران جوان (رژیم) ۹آذر۹۹