728 x 90

علیرضا جعفرزاده: لیست‌گذاری تروریستی باید مدتها پیش از این انجام می شد

علیرضا جعفرزاده معاون نماینده شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن
علیرضا جعفرزاده معاون نماینده شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن

علیرضا جعفرزاده روز چهارشنبه ۲۸فروردین ۹۸ در مصاحبه با رادیو دبلیو تی او پی آمریکا درباره نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران گفت: این لیست‌گذاری  باید مدتها پیش انجام می‌شد یعنی از اواسط دهه ۱۹۸۰زمانی که رژیم ایران عملیات‌ تروریستی خود را علیه آمریکا و سایر کشورهای منطقه شروع کرد، مردم بمب‌گذاری ۱۹۸۳مقر لبنان را به‌خاطر دارند که در آن صدها آمریکایی کشته شدند و بسیاری عملیات‌های تروریستی دیگر از جمله عملیات ۱۹۹۶بمب‌گذاری خوبر که ۱۹سرباز آمریکایی کشته شدند و نیز عملیات‌ تروریستی در عراق که بیش از ۶۰۰آمریکایی به‌طور مستقیم به‌خاطر بمبهای کنارجاده‌ای رژیم ایران که به عراق فرستاده بود کشته شدند. همچنین مخالفان ایرانی که هدف رژیم ایران قرار گرفتند و بنابراین لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران قابل توجیه است و کاملاً درست است و بسیار پیش از این باید انجام می‌شد و ما نیاز داریم که دست به اقدام زده و بطور کامل آنرا اجرایی کنیم.

وی درباره اقدام تروریستی رژیم آخوندی علیه اپوزیسیون ایران گفت: رژیم آخوندی از فعالیت‌های اپوزیسیون اصلی سازمان‌یافته در داخل ایران و همچنین از قیامها در بیش از ۱۴۰شهر در سراسر کشور برآشفته است. در نتیجه می‌خواهد اپوزیسیون را با افزایش تعداد دستگیریها و کشتارها در داخل ایران خفه کند. این رژیم کارزار عظیم شیطان‌سازی علیه اپوزیسیون به‌راه انداخته است. سال گذشته آخوندهای حاکم یک توطئه تروریستی علیه گردهمایی مقاومت ایران در پاریس طراحی کردند که توسط کشورهای اروپایی خنثی شد.

 

 

علیرضا جعفرزاده افزود: رژیم ایران به فکر افتاده است که می‌تواند کاری علیه مقاومت ایران در آمریکا انجام دهد بنا بر این دو مأمور ایرانی را علیه فعالیت‌های ما در اینجا به جاسوسی گماشت زیرا می‌دانست که ما تا کجا مؤثر بودیم و به‌خاطر دارید که تمامی سایتهای مهم ایران توسط جنبش ما افشا شد.

بسیاری از آنها در اینجا در واشنگتن افشا شد و من هنوز زمانی را که در اوت ۲۰۰۲ وارد اتاق کنفرانس مطبوعاتی شدم  تا  برای رسانه‌ها سایتهای نطنز و اراک را افشا کنم به‌خاطر دارم یکی از آنها تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم و دیگر تأسیسات آب سنگین بود.

آنها دو سایت کلیدی اتمی ایران بود که بلافاصله بعد از کنفرانس مطبوعاتی من آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد شد و خواستار بازرسی شد کاری که تا آنزمان به هیچوجه انجام نداده بود و از آنجا شروع شد و کل توجهات بین‌المللی به برنامه اتمی ایران جلب شد که این در نتیجه کنفرانس مطبوعاتی در این جا در واشنگتن بود.

و باز در ۲۰۱۱ما سازمانی را افشا کردیم که توسط ارتش اداره می‌شد که بر کل برنامه اتمی رژیم ایران نظارت داشت که بعداً توسط دولت آمریکا تأیید شد و وزارت‌خارجه آن سازمان را که سپند نام داشت سه سال بعد لیست‌گذاری کرد. بنا بر این رژیم دیده است که ما تا کجا تاثیر‌گذار بوده‌ایم برای همین است که به فکر هدف قرار دادن ما افتاد.  اف.بی.آی توانست دو مأمور رژیم ایران را دستگیر کند که اکنون در زندان همین جا در آمریکا هستند و مطمئنم که تعداد بسیاری از آن مأموران هستند که هنوز در خاک آمریکا عمل می‌کنند.

جعفرزاده در پاسخ به این سؤال که روشن است که اکنون چیز جدیدی وجود داشته است که دولت کنونی را مجبور به اتخاذ این عمل کرده است اکنون قرار است چه اتفاقی بیفتد؟ افزود: صادقانه بگوئیم در  چند دهه گذشته نه فقط یک دولت  بلکه  چندین دولت اساساً تلاش کردند  با رژیم ایران رابطه برقرار کنند. آنها تلاش می‌کردند با آخوندهای حاکم مماشات کرده و به رژیم ایران برای تغییر رفتار آن امتیاز بدهند.  اما درست برعکس این سیاست آخوندها را جری‌تر کرد.  هر بار که رژیم ایران دست به یک اقدام تروریستی می‌زد به نوعی به‌خاطر آن جایزه می‌گرفت و برای همین است که تروریسم هیچگاه به پایان نرسید و جهان اکنون بعد از ۴۰سال حاکمیت آخوندها تشخیص می‌دهد که تنها زبانی  که می‌توان با رژیم تهران صحبت کرد زبان قاطعیت است و اگر شما با قاطعیت جلوی آنها بایستید آنها عقب می‌کشند.

علیرضا جعفرزاده افزود: این دولت علاقه مردم ایران به آزادی را در خلال تظاهراتهای گسترده در سراسر کشور دیده است. این‌که مردم تا کجا از دست سپاه پاسداران که رگ حیاتی اقتصاد ایران را در اختیار دارد و پول آنها را در لبنان و سوریه و عراق و یمن برای تأمین مالی تروریسم و آشوب صرف می‌کند به خشم آمده‌اند. برای همین است که آنها تشخیص می‌دهند اکنون زمان انجام کاریست که مدتها پیش باید انجام می‌شد.