728 x 90

سازمان ملل: زنان سازمان ملل در کنار زنان ایران در اعتراض به بی‌عدالتی می‌ایستند

حمایت زنان سازمان ملل از اعتراضات زنان در ایران
حمایت زنان سازمان ملل از اعتراضات زنان در ایران

سایت سازمان ملل؛ بیانیه زنان سازمان ملل (سازمانی متعلق به ملل متحد که خواهان برابری زنان و مردان است) به تاریخ سه‌شنبه ۵مهر در اعتراض به سرکوب زنان و اعلام همبستگی با آنان را منتشر کرد.
در بیانیه زنان سازمان ملل آمده است «در روزهای اخیر، ایران شاهد ناآرامی‌های عمیق عمومی بوده است، با تظاهرات و اعتراضات در حدود ۸۰شهر، که به‌دلیل مرگ غم‌انگیز مهسا امینی، که در ۱۳سپتامبر توسط مقامات تهران بازداشت شد و سه روز بعد در حین بازداشت درگذشت، آغاز شد.
زنان سازمان ملل در کنار زنان ایران در مطالبات برحقشان برای اعتراض به بی‌عدالتی بدون انتقام، و آزاد بودن ....، از جمله انتخاب لباس، می‌ایستد و هم‌چنین از مطالبات زنان ایران در موضوع مورد حسابرسی قرار دادن و حمایت از حقوق اولیه انسانی خود که در منشور سازمان ملل متحد تصریح شده است حمایت می‌کند».

کمیساریای عالی حقوق‌بشر سازمان ملل متحد، سه‌شنبه ۵مهر، با انتشار بیانیه‌یی از سرکوب خشونت‌آمیز اعتراضات در ایران، اختلال در اینترنت و معافیت عاملان این جرایم از مجازات و دادرسی ابراز نگرانی شدید کرد و استفاده از گلوله‌های جنگی و تیراندازی مستقیم به اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم ایران را به‌شدت محکوم کرد.

در این بیانیه با اشاره به اعمال اختلال در اینترنت از سوی رژیم ایران و با ابراز نگرانی به آمار تلفات معترضان توسط نیروهای سرکوبگر رژیم ایران تصریح کرد برآورد دقیق تعداد کشته‌شدگان، مجروحان و بازداشت شدگان این اعتراضات کار دشواری است اما آمار نهادهای غیرحکومتی حاکی از شمار بالای کشته‌شدگان، زخمی‌ها و بازداشت شدگان در این کشور است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/234ee311-9c95-4762-aef2-b43e1f7d81c5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات