728 x 90

رویترز و فرانس۲۴: قتل فخری‌زاده باعث تشدید درگیری بین رژیم ایران و آمریکا در زمان باقیمانده از دولت ترامپ می‌شود

قتل فخری‌زاده باعث تشدید درگیری بین رژیم ایران و آمریکا در زمان باقیمانده از دولت ترامپ می‌شود
قتل فخری‌زاده باعث تشدید درگیری بین رژیم ایران و آمریکا در زمان باقیمانده از دولت ترامپ می‌شود

رویترز و تلویزیون فرانس ۲۴

قتل فخری‌زاده باعث تشدید درگیری بین رژیم ایران و آمریکا

در زمان باقیمانده از دولت ترامپ می‌شود و تلاشها برای احیای روابط

در دوره بایدن را با مشکل مواجه می‌کند

رویترز در گزارشی از دوبی نوشت: ولی‌فقیه رژیم ایران روز شنبه قول داد که در قبال قتل دانشمند ارشد هسته‌یی جمهوری اسلامی، تلاقی کند. این ترور باعث افزایش تهدید رویارویی با غرب و اسراییل در هفته‌های باقیمانده از ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ شد.

قتل فخری‌زاده که رئیس‌جمهور رژیم ایران بلافاصله آن را به اسراییل نسبت داد، می‌تواند تلاشهای رئیس‌جمهور منتخب، جو بایدن برای احیای نوعی مسالمت جویی با رژیم تهران را پیچیده کند. (خبرگزاری رویترز ۹آذر)

تلویزیون فرانسه ۲۴ در درباره ترور محسن فخری‌زاده گزارش داد قتل فخری‌زاده در هفته‌های پایانی ریاست جمهور ترامپ می‌تواند درگیری بین رژیم و آمریکا را تشدید کند و در عین‌حال تلاشهای احتمالی بایدن برای احیای روابط با رژیم را دچار مشکل کند.

ترامپ طی ریتوئیتی «کشته شدن فخری‌زاده را به‌عنوان یک ضربه روانی و حرفه‌یی سنگین و عمده به رژیم ایران» توصیف کرد.

فرانس ۲۴افزود: خامنه‌ای اولویت کار را پس از ترور فخری‌زاده «مجازات قطعی عاملان و کسانی است که است دستور ترور او را داده‌اند. اما خامنه‌ای توضیحی در مورد این‌که منظورش از مجازات چیست نداد.

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی نوشت: حسن روحانی اسراییل را به‌عنوان قاتل فخری‌زاده از جانب آمریکا متهم کرده است.

مجلس رژیم ایران روز یکشنبه جلسه‌ای غیرعلنی با حضور محمود علوی وزیر اطلاعات برگزار کرد و خواستار "تحقیق درباره ترور" فخری‌زاده شد.

دولت آمریکا در سال۲۰۰۸ فخری‌زاده را به جرم "فعالیتها و معامله‌هایی که به توسعه برنامه هسته‌یی رژیم ایران کمک می‌کند" در لیست سیاه تحریم‌ها قرارداد. (خبرگزاری فرانسه ۹آذر۹۹)

به‌دنبال کشته شدن پاسدار سرتیپ محسن فخری‌زاده شماره یک اتمی و بمب‌سازی رژیم سرکردگان رژیم و سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس و مجلس ارتجاع و هم‌چنین رادیو تلویزیون و رسانه‌های حکومتی، ضمن سوزوگداز از کلان ضربه دریافتی، علیه مجاهدین و مقاومت ایران به‌خاطر افشای پروژه‌های ضدایرانی اتمی دیکتاتوری آخوندی عقده گشایی کرده و سربه سنگ می‌کوبند

سرکرده نیروی تروریستی قدس پس از هلاکت پاسدار قاسم سلیمانی، پاسدار اسماعیل قاآنی یک روز بعد از کشته شدن فخری‌زاده که بسیاری آن را دومین نفرکشته شده رژیم پس از قاسم سلیمانی می‌دانند، در پیامی با باد وبلوفهای احمقانه نوشت: دگر بار دستان پلید استکبار جهانی، صهیونیسم و دُول خالق و پرورش دهنده تروریسم از آستین مزدوران منافق بیرون آمد و ... . دانشمند وارسته ولایی... را با گلوله‌های آمریکایی هدف قرار داد... در گرفتن انتقام خون (وی) از تروریستهای کوردل و اربابانشان هم‌پیمان می‌شویم.

تلویزیون رژیم ۸آذر ۹۹:

گوینده: منافقین و ایادی مزدور سرویسهای جاسوسی برگ دیگری بر اوراق سیاه پرونده تبهکاری و خیانت خود افزودند این ترور هدفمند درماندگی دشمنان ایران اسلامی را مقابل پیشرفتهای علمی دانشمندان این مرز و بوم نمایان کرد. (تلویزیون شبکه خبر رژیم ۸آذر۹۹)

پاسدار عبدالله گنجی گرداننده روزنامه سپاه پاسداران ۸آذر ۹۹:

شما ببینید نهادهای بین‌المللی چی گفتند خیلی معجزه کردند ابراز تأسف کردند ولی شما فرض بفرمایید می‌گویند یک دیپلمات ایران می‌خواسته است یعنی هیچ عملی هم انجام نداده! فعلی از او صادر نشده! می خواسته است در نشست منافقین بمب بگذارد می خواسته است و این خبر اول جهان بکنند این را یک دانشمند ما را ترور می‌کنند هیچکسی حتی محکوم نمی‌کنه شورای امنیت ببینید چه نقشی داره حالا فرض بفرمایید اینکار را ما کرده بودیم ببینید شورای امنیت چندتا جلسه تشکیل داده بود. (تلویزیون شبکه خبر رژیم ۸آذر)

فریدون عباسی عضو مجلس ارتجاع و رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم ۸آذر ۹۹

کشورهایی که در آژانس کارمند دارند یا این بازرسان ما نمی‌گوییم همه جاسوس هستند ممکنه کار حرفه‌یی دارن انجام میدن ولی داده‌هایی که جمع می‌کنن اینها رو جمع می‌کنند می‌برند در آژانس و آژانس تحت کنترل سازمان ملل و تحت کنترل آمریکایی‌ها است بیشتر چون هم کارمندهای آژانس رو سازمان ملل آمریکایی تأمین می‌کنند قسمت عمده‌یی را هم بودجه می‌دهند به آژانس و دسترسی دارند چون کل این دیتا بیس‌ها کلاً در اختیار چند کشور غربی است یعنی همین آمریکا انگلستان بیشتر و شاید تا حدی آلمانیها و فرانسوی به‌هرحال آنها داده‌های لازم را دارند ولی فقط مربوط به بازرسی آژانس نیست منافقین از سال‌ها پیش کار کردند و اسم این شهدای گران‌قدر ما را دادند (تلویزیون شبکه خبر رژیم ۸آذر)

پرویز سروری عضو سابق مجلس ارتجاع: باید نسبت به نقاط ضعف حفاظت از چنین شخصیتهای برجسته، بررسی دقیق صورت بگیرد تا متوجه شویم چه مشکلی در فرآیند حفاظت وجود داشت که عده‌یی از (مجاهدین) توانستند این اقدام کور را انجام دهند. (خبرگزاری مهر رژیم ۹آذر)

خبرگزاری رسمی رژیم: مثلث شرور برای چه کسی مین‌گذاری می‌کند... جریان ضدایرانی در آمریکا حتی اگر در تحقق هدفشان در روزهای باقی مانده ترامپ توفیقی نیابند، قطعاً از حالا برای ۴سال آینده برنامه‌ریزی خواهند کرد. رد پای این جریان در همه رخ دادهای ضدایرانی مشاهده می‌شود؛ از (جمله) حمایت از مجاهدین. (خبرگزاری ایرنا رژیم ۹آذر)

سایت حکومتی عصر ایران: شورای امنیت سازمان ملل متحد با تصویب قطعنامه ۱۷۴۷، نام محسن فخری‌زاده را تحت عنوان یکی از دانشمندان ارشد وزارت دفاع مطرح و اعلام کرد که خواهان مصاحبه با این دانشمند بوده است، اما ایران از پذیرش این درخواست خودداری کرده است... .

بررسی سوابق اخبار حول برنامه هسته‌یی نشان می‌دهد حتی فهرست سازمان ملل هم اولین مورد اشاره به نام فخری‌زاده نبوده است، بلکه در سال‌های پیش از آن هم این نام از سوی مجاهدین و اندیشکده‌های غربی مطرح شده است.

به‌عنوان نمونه، در سال۲۰۰۴، مجاهدین در جریان یک نشست خبری ضمن انتشار برخی ادعاها در مورد فعالیت‌های هسته‌یی جمهوری اسلامی، از محسن فخری‌زاده به‌عنوان یکی از مقام‌های ارشد وزارت دفاع و برنامه هسته‌یی نظام یاد کرد. (سایت عصر ایران رژیم ۸آذر)