728 x 90

روزنامه حکومتی: ما از سیاست بی‌طرفی در این قبیل منازعات چه زیانی می‌بریم که این‌گونه شتاب‌زده موضع‌گیری می‌کنیم؟

دیدار نانسی پلوسی از تایوان
دیدار نانسی پلوسی از تایوان

در حالی که نظام آخوندی خود غرق در ابر بحرانهای داخلی و بین‌المللی است، موضع‌گیریهای ناشیانه و دون پایه وزارت‌خارجه رژیم پیرامون منازعات لفظی، سیاسی بین‌المللی دیگر کشورهای که ربطی به نظام هم ندارد، واکنش‌های داخلی و رسانه‌ای همین نظام را هم برانگیخته است.

روزنامه حکومتی جمهوری پنجشنبه ۱۳مرداد، در رابطه با «جنگ‌های لفظی چین و آمریکا» که به‌دنبال سفر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان صورت گرفته است نوشت: کسانی که به جنگهای لفظی چین و آمریکا دل خوش کرده‌اند، بسیار ساده لوح تشریف دارند.
این روزنامه حکومتی نوشت: سیاست عاقلانه دولتمردان چین، کشورشان را در مقایسه با روسیه که در اثر اشتباه بزرگ پوتین درگیر جنگ ویرانگر اوکراین شد، در سطح جهانی ارتقاء می‌دهد و در رقابت با آمریکا نیز از نظر اقتصادی چند پله بالا می‌آورد. برای چینی‌ها بالا بردن جایگاه کشورشان اولویت دارد و آنها حل مشکلاتشان با کشورها حتی با آمریکا را که این روزها با سفر رئیس مجلس نمایندگانش آنها را تحقیر کرده، ترجیح می‌دهند از طریق دیپلماسی حل و فصل کنند نه چیز دیگر.
... حمایت چینی‌ها از روسیه در جنگ اوکراین نیز فقط لفظی است و در همان حال با خرید نفت ارزان روسیه، سود کلانی را از رهگذر این جنگ نصیب خود می‌کنند. برای چینی‌ها منافع چین اصل است نه روسیه...
این روزنامه حکومتی در ادامه افزود: در این میان، بسیار عجیب است که سخنگوی وزارت امور خارجه کشور ما با شتابی غیرقابل تصور، در برابر منازعات لفظی چین و آمریکا بر سر سفر نانسی پلوسی موضع‌گیری می‌کند! معلوم نیست ما از سیاست بی‌طرفی در این قبیل منازعات چه زیانی می‌بریم که این‌گونه شتاب‌زده موضع‌گیری می‌کنیم؟ آیا اقتضای سیاست نه شرقی – نه غربی این نیست که در منازعه میان دو قدرت سلطه‌گر جانب هیچیک را نگیریم؟ (!) ما با این موضع‌گیری چه چیزی به دست می‌آوریم؟ و گندم چه کسی را می‌سابیم؟ چه زیباست نصیحت مولوی که می‌گوید: گر دعاهای تو می‌سازد مُجاب – با دعایی گندم خود را بساب!

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/607aa000-00eb-4c7c-a0ea-b7e63dcec8d4"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات