728 x 90

دونالد ترامپ: قاسم سلیمانی دیگر وجود ندارد

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ

رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه ۲۲مهرماه در سخنرانی خود در ایالت پنسیلوانیا در آمریکا بار دیگر به خروج از توافق هسته‌یی با رژیم ایران و کشتن قاسم سلیمانی اشاره کرد.

دونالد ترامپ گفت: «ما تروریست شماره یک جهان و عامل کشتار شمار زیادی از نیروهای آمریکایی و خیلی از مردم در سرتاسر جهان را از بین بردیم. قاسم سلیمانی دیگر وجود ندارد. از توافق فاجعه‌بار دولت قبلی و توافق هسته‌یی با ایران بیرون آمدم. بدترین معامله‌یی بود که تاکنون دیده‌ام. جان کری که به واقع بی‌کفایت بود و نمی‌دانست چه کار دارد می‌کند. او به آنها ۱۵۰میلیارد دلار داد که ۱.۸ میلیارد دلار به شکل پول نقد بود و در مقابل هیچ‌چیز نگرفت».

رئیس‌جمهوری آمریکا دوشنبه شب نیز در سخنرانی خود در فلوریدا گفت: «از توافق هسته‌یی فاجعه‌بار دولت گذشته با ایران که به واقع اسف‌بار بود بیرون آمدم و به احتمال زیاد اولین تماسی که بعد از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری دریافت کنم، از ایران است که برای رسیدن به توافق سر از پا نمی‌شناسند چرا که رشد ناخالص ملی آنها ۲۸درصد پایین آمده است و هیچ‌کس تاکنون چنین چیزی ندیده است».

وی مجدداً تأکید کرد: «اولین تماسی که با من گرفته خواهد شد، از آنها [از سوی ایران] خواهد بود. آنها نباید سلاح هسته‌یی داشته باشند».