728 x 90

ایران قیام سراسری – شماره ۲۷

در شانزدهمین روز قیام سراسری تهران، شیراز، اصفهان، گوهردشت و... . بپا می‌خیزند

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

ایران قیام سراسری – شماره ۲۷

در شانزدهمین روز قیام سراسری تهران، شیراز، اصفهان، گوهردشت و... . بپا می‌خیزند

تظاهرات دانشجویان اکثر دانشگاههای ایران در حمایت از قیام با شعار، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»،

«بلوچستان تا تهران خونین تمام ایران» و «اوین شده دانشگاه ایران شده بازداشتگاه»

 

از صبح امروز، شنبه ۹مهر ۱۴۰۱، در شانزدهمین روز قیام سراسری از قبل از ظهر تظاهرات و رویارویی با نیروهای دشمن در تهران و بسیاری از شهرها از جمله شیراز، اصفهان، گوهردشت کرج شروع شده است. همزمان اکثر دانشگاههای کشور دست به تظاهرات و اعتصاب زده‌اند. دانشگاههای تهران، صنعتی شریف، پلی تکنیک، زنجان، دندانپزشکی آزاد تهران، فردوسی مشهد، ملی، آزادکرج، خوارزمی کرج، آزاد پزشکی کرج، آزاد دارویی قلهک، پزشکی شیراز، پزشکی اصفهان، صنعتی اصفهان، دانشگاه تبریز، آزاد واحد شمال تهران، دانشگاه گیلان، رازی کرمانشاه، هنر و معماری پارس، دانشگاه یزد، دانشگاه آزاد پونک، سجاد مشهد، نوشیروانی بابل، الزهرا تهران، دانشگاه مدرس، دانشگاه امام رضا مشهد، باهنر کرمان، علم صنعت، دانشگاه کردستان در این شمار است.

 

در زاهدان داغدار، منطقه شیر‌آباد، تظاهرات و درگیری با مأموران در جریان است. در شیراز، تظاهر کنندگان از صبح امروز با شعار «مرگ بر دیکتاتور» به خیابان‌ها ریختند. جوانان شورشگر در واکنش به حمله مزدوران خامنه‌ای موتور نیروی انتظامی را به آتش کشیدند. در گوهردشت کرج، تظاهرات گسترده مردم آغاز گردیده است. از جمله شعارهای مردم، «امسال سال خونه، سید‌علی سرنگونه» می‌باشد. در اصفهان تظاهرات و درگیری و جنگ و گریز با مزدوران جنایتکار در خیابان نیکبخت جریان داشت و صدای شلیک پاسداران به گوش میرسید. تظاهر کنندگان در اصفهان در دروازه شیراز مقابل دانشگاه چهارباغ بالا و در هزار جریب جریان داشت. در تبریز، جوانان شورشگر در پاسخ به هجوم گله‌های پاسدار و دستگیری و بشهادت رساندن قیام‌آفرینان یک بانک دولتی را به آتش کشیدند. تظاهر کنندگان با روشن کردن آتش در وسط خیابان مسیر خودروهای نیروهای مزدور خامنه‌ای را بستند.

 

در تظاهرات دانشجویان در دانشگاههای مختلف ایران، دانشجویان از جمله شعار می‌دهند، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «اوین شده دانشگاه ایران شده بازداشتگاه»، «دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد»، «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر»، «بلوچستان تا تهران خونین تمام ایران»، «دانشجوی باغیرت حمایت حمایت» و «مرگ بر دیکتاتور» می‌باشد. در شیراز دانشجویان شعار می‌دهند، «می‌جنگیم می‌میریم، ایرانو پس می‌گیریم». رژیم درمانده آخوندی با گسیل گله‌های پاسدار و یکان ویژه، در بسیاری از نقاط از جمله اصفهان به دانشجویان حمله کرد اما موفق به متوقف کردن تظاهرات نشد.

 

در عین‌حال تصاویر و فیلم‌هایی که از پانزدهمین روز قیام سراسری مردم ایران رسیده است، از ادامه تظاهرات شبانه و درگیری با مأموران در چندین نقطه تهران از جمله پونک، صادقیه، ولیعصر، سه راه افسریه، و سولقون خبر می‌دهد. روز گذشته هم‌چنین هموطنانمان در اهواز تظاهرات گسترده‌یی برگزار کردند. در جریان این تظاهرات، جوانان شورشگر با مأموران جنایتکار انتظامی که گاز اشک‌آور پرتاب می‌کردند درگیر شدند و در محله‌های مختلف شهر به جنگ و گریز پرداختند. تا شامگاه جمعه ۸مهر، قیام سراسری مردم ایران به ۱۷۰شهر گسترش یافته است.

 

خانم مریم رجوی با درود بر دانشجویان بپا خاسته در سراسر ایران گفت شما برای باز پس گرفتن دانشگاه سنگر آزادی و پاکسازی آن از لوث وجود دشمن آزادی قیام کرده‌اید. شما دوشادوش عموم مردم از زاهدان خون چکان تا کردستان قهرمان تا تهران و مازندران و خوزستان و خراسان برای باز پس گرفتن تمام ایران می‌جنگید.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹ مهر ۱۴۰۱ (اول اکتبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f011c555-07b2-4ea9-a684-02b51f257b8a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات