728 x 90

درگذشت مادر زاهد (ننه باجی مصدق)

مادر زاهد مادر چهار شهید مجاهد خلق
مادر زاهد مادر چهار شهید مجاهد خلق

با نهایت تأسف، مادر زاهد (ننه باجی مصدق) مادر چهار شهید مجاهد خلق عصر روز ۲۷اردیبهشت ۱۴۰۳ در شهر زوترمیر هلند، چشم از جهان فرو بست و به دیدار فرزندان شهیدش پرکشید. . این مادر فداکار، فرزندانی را پرورش داد که گام در راه مبارزه با رژیم آخوندی گذاشتند و با مجاهدت بی‌مانندی جان خود را در راه آزادی فدا کردند. مادر زاهد با صبر و شکیبایی بی‌نظیرش، نه تنها شجاعت و تلاشهای خستگی‌ناپذیر فرزندان مجاهدش را مورد حمایت قرار داد بلکه خود نیز به‌عنوان الگو و نمادی از مقاومت و عشق به آزادی و میهن در تمامی لحظات زندگی‌اش همواره در کنار فرزندان مجاهدش ایستادگی کرد. مادر زاهد بارها دستگیر و شکنجه شد.

فرزندان مجاهد مادر زاهد

مادر زاهد از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۴ در شرایطی که اغلب فرزندانش دستگیر، زندانی و اعدام شده بودند و در شرایط سخت و خفقان آور، با سازمان ارتباط گرفت و در جمع‌آوری وصایای شهدای خطه گرگان و کردکوی و روستاهای توابع نقش مهمی داشت. وی هم‌چنین با فعال کردن مادران شهیدان مجاهد خلق هر هفته عصر پنجشنبه به‌صورت جمعی بر مزار فرزندانشان که در گوشه کنار گورستانها و یا جنگلها دفن شده بودند حاضر می‌شد و مشعل مبارزه و مجاهدت آنها را روشن نگه می‌داشت.

مادر زاهد در بهار ۱۳۶۴ بعد از آزادی از زندان مجدداً در ارتباط با سازمان مجاهدین قرار گرفت و همراه با بقیه فرزندانش به سازمان پیوست و در مصاحبه‌های متعدد با صدای مجاهد دست به افشاگری زد. این مادر مبارز حتی در دوران تبعید دست از مبارزه بر نداشت و با شجاعت بی‌نظیری در همه صحنه‌های اعتراضی در اقصی نقاط جهان به دفاع از مواضع سازمان پرداخت.

مادر زاهد در این سالها، خستگی‌ناپذیر در راه آرمانهای مجاهدین و فرزندان دلیرش کوشا بود. فرزندان مجاهدش، مجاهد شهید موسی زاهد که در ۲۲خرداد ۶۰ به همراه مجاهدین شهید صابر صباغ و علی‌اکبر فغفوری دستگیر و در سحرگاه ۲۱ تیر ۱۳۶۰ همگی تیرباران شدند.

مجاهد شهید کریم زاهد (علی) که در ۱۴خرداد ۱۳۶۲ در درگیری با پاسداران جنایتکار در جنگل‌های شمال شهید شد.

مجاهد شهید غلامرضا زاهد در عملیات کبیر فروغ جاویدان جاودانه شد

مجاهد شهید عین الله زاهد که بعد از سالها زندان سال ۱۳۷۰ حین عبور از مرز برای پیوستن به سازمان ناپدید شد و تاکنون خبری از او در دست نیست.

مادر زاهد که تا آخرین لحظات زندگی‌اش در راه آرمانهای خود استوار ماند و با قلبی پر از عشق به میهن و آزادی و فرزندان مجاهدش در پهنه‌های مختلف مبارزه حضور داشت، به فرزندان شهیدش پیوست. یاد این مادر مجاهد هم‌چون مشعلی فروزان همواره در دل‌هایمان زنده و جاودان باقی خواهد ماند.

روحش شاد و یادش گرامی باد

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ecfa64da-8186-4f37-90ee-b324e41ab116"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات